Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2020 Ford Kuga Tanıtıldı - 1.5L EcoBlue Otomatik

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

İc mekani sevdim ben disida arazi degil sportmenliğe önem vermiş 

günümüzde her araç her araca benziyor fazlasıyla o yüzden önü böyle arkası böyle olmuş gözüyle bakmanın tamamen yanlış olduğunu düşünüyorum. 

sonuçta SUV gelipde 4x4 arazi aracı değil. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Açıkcası Ford ters köşe yapmış.Eski halinden eser yok araçta.Kuga için yeni tasarım mı,değil tabii ki.Focus tan çalmışlar ve yüksetmişler gibi.Fakat ben çok beğendim.Alma imkanımız zor gibi.Umarım bir önce ki kasa 2.elleri biraz ucuzlarsa belki 2017 modelini alma düşüncesindeyim.Yarı elektrikli modelleri de memlekete gelirse iyi satar diye düşünüyorum.Hayırlısı olsun..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dur bakalım kaç kişi Mazda yazmış diye girdim direkt başlığa ?

hatta masmazda olmuş...  Kötü mü? Değil belki ama eski hatlarında kendine özgü bir karakteri vardı diye düşünüyorum ve karakterinden taviz vermiş hissi uyandırdı bende... Bir modelin adı değişmeden yeni kasa tasarımının böyle radikal geçişlerini yanlış buluyorum... Focus' un başlarda yakaladığı üstün model prestijinin böyle böyle kaybedildiğini düşünenlerdenim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Abdussamed Acar yazdı:

Bir modelin adı değişmeden yeni kasa tasarımının böyle radikal geçişlerini yanlış buluyorum...

O zaman Ford'un daha önce yaptığı açıklamayı da bilmek gerek; yeni tasarımımız Fiesta gibi olacak ve bundan sonra sadece evrim geçirecekler devrim değil. 

Benim fikrim ise bu çabaların saçma olduğu yönünde, dünya ve talepler değişirken neden tasarımlar değişmesin? Bu kadar tutucu olmanın ne manası var. Beğenirsen alırsın, ismine bakıp almazsın teknik olarak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tasarım değerlendirmesi haliyle pek öznel oluyor.

Mazda'ya benzetenler bunun rakibi olarak gelecek olan CX-30 ile yan yana koyarlarsa ana hatlarda benzerlik olsa bile detayda çok farklı olduğunu rahatlıkla görebilirler.

Tasarımı artık önemli ölçüde aerodinami, çevre görüşü, iç mekan genişliği ve bir ölçüde de kullanıcı beklentileri belirliyor.

Ayrıca her marka kendine has bir tasarım dili geliştirip bunu ürün gamına uyarlıyor.

Ford Fiesta ile başladığı, Focus ile devam ettiği yeni tasarım dilini Kuga'da da kullanıyor ve bence kutu gibi ve künt görünümlü eski kasaya göre bariz daha güzel ve dinamik bir tasarıma imza atıyor. Ama haliyle kişisel zevklere göre beğeni değişecektir.

Yakında Ecosport'un halefi Puma çıkacak Fiesta platformu üzerinde, onun da Kuga'nın çekmiş hali olduğunu fark edecek dehşetle bu tasarım dilini beğenmeyenler.

Güncel tasarım öğelerini barındıran, yenilikçi olmaya göreceli uzak ama işlevselliğe ve estetiğe vurgulu ve hepsinden önce de olgun bir araçla karşı karşıyayız. Tabii bu da kullanmadan yazıldığı için önemli ölçüde bir öngörü.

Daha büyük görünmeden iç mekanı genişlemiş, ki bu Ford'un pek beceremediği bir şeydi.

Bakar mısınız:

Yok yok hanımefendiye değil arkadaki hacme. 

Arka koltukların hareketli olmasının bagaj hacmine katkısı belirgin.

image.png

Ama yineliyorum, dijital gösterge Vignale'de standart, diğerlerinde opsiyonel, ben diyeyim 7000 TL, siz deyin 10000 TL...

Tabii bir de unutmamak lazım, C-Max tarihe karıştı, bu modelin onun boşluğunu doldurma görevi de var. 

--26 dakika sonra eklendi--

image.png

image.png

image.png

image.png

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ön ve yan profilden porshe cayenne i andırıyor. İlk izlenim:

* Estetik mi? Evet

* Güçlü görünüyor mu? Hayır, çok sade kalmış

* İşlevsellik iyi mi? Eski modele göre tavan yapmış

* Kalite algısı artmış mı? Evet ama gerçeğine dokunmak ve hissetmek gerekir

* Çok satar mı? Rakipleri ile aynı fiyat bandında kalırsa!, 1.5 dizel ve 8 tam ileri şanzıman ile lider bile olabilir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada tasarımda ilginç ayrıntılar var. Mesela aracı hatchback gibi daha spor ya da dinamik göstermek adına arka sütunda bagaj camı tarafını siyahla dolgulamışlar. Bu arada, arka kapının alt kısmının tekerlek üstüne sıfır gelmesi, kapı ayarındaki küçük oynamada büyük kusur gösterecek gibi. Kırmızı araçta hemen gözüme takıldı :). 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

O zaman Ford'un daha önce yaptığı açıklamayı da bilmek gerek; yeni tasarımımız Fiesta gibi olacak ve bundan sonra sadece evrim geçirecekler devrim değil. 

Benim fikrim ise bu çabaların saçma olduğu yönünde, dünya ve talepler değişirken neden tasarımlar değişmesin? Bu kadar tutucu olmanın ne manası var. Beğenirsen alırsın, ismine bakıp almazsın teknik olarak.

Ford duramaz, bi kaç kuşak sonra yine genelde yaptığı gibi bi devrim yapar muhtemelen... ?

Mevcut koşullarda değişmemek mümkün değil elbette hatta belki bazen intihar bile, ama her bir jenerasyondaki değişimin ve "olgunlaşmanın" estetik yada değil ama anlaşılabilir bir kronolojisi olmalı... 911 gibi, mustang gibi, golf gibi... Golf demişken; sanırım şu aşağıdaki foto daha iyi anlatıyor demek istediğimi;

Sadece güzel bile olsa bir jenerasyon sonra ortaya tasarım olarak bambaşka bir şey çıkarıyorsanız, bence o şeyin adı da değişmeli diye düşünüyorum. Bunu kötü olmuş anlamında söylemiyorum. 

volkswagen-golf-tarihi_8519.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.