Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Zayıflamak için Spor Yapmak

Adem Kazıl

Önerilen Mesajlar

Tam üç yıldır spor yapmaya kafaya koymuştum ama cesaret edip bir türlü gitmedim, 1.69 boy var 85 kiloya çıkınca ayakkabıları bağlayamaz oldum göbek yüzünden, ofisde scooter evde scooter hiç yürüme zahmetine bile girmiyordum o derece, bugün başladım başladım ama sonunda dayak yemişten beter oldum? inşallah birkaç gün içinde bu ağrılar geçer.

• Beğen 3
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Adem doğru kararı vermişsin ancak başlıkta duvara toslamışsın ?

Hareketli bir yaşam tarzını benimseyebilsek her şey güzel olacak.

Zayıflamak için spor değil de sağlık için spor demek gerek sanırım...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Allah kolaylık versin hocam. Kesinlikle size tavsiyem kardiyo destekli vücut geliştirme yaparak zayıflamanız olur. Minimum kas oranı kaybı, maksimum yağ oranı azaltımı prensibiyle tartıda ki rakamı düşürmek en sağlıklı yöntemlerden biri. Çoğu kişi tartıya çıkınca sadece orada ki rakama takılıyor, o rakamdan ibaret sanıyor kilo verme olayını. Halbuki tartıda ki rakamdan ziyade vücut yağ oranı seviyesi önemli olan. Bunu kas kaybetmeden azaltabilirseniz en sağlıklı yöntemlerden biriyle kilo vermiş olursunuz. Benim de boyum sizinkiyle yakın ve 1.70 civarı. 104 kilodan 78 kiloya düştüm. Bu süreçte kayda değer bir kas kaybı yaşamadığım gibi 26 kilonun tamamını yağlardan verdim. Hiç bir sarkma olmadığı gibi daha da sıkılaştım ve hatlarım toparlandı diyebilirim.

Cenk Demirel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Adem doğru kararı vermişsin ancak başlıkta duvara toslamışsın ?

Hareketli bir yaşam tarzını benimseyebilsek her şey güzel olacak.

Zayıflamak için spor değil de sağlık için spor demek gerek sanırım...

duvarmı hemde çelikden duvar sabah işe gelirken direksiyonu tutamadım kollarlar kalkmıyor?,

tek isteğim şu bir haftayı bitirebilmek alışırım diye düşünüyorum 1 haftaya,

sağlık için de olabilir abi haklısın düzeltilebilir başlık.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, Cenk Demirel yazdı:

Allah kolaylık versin hocam. Kesinlikle size tavsiyem kardiyo destekli vücut geliştirme yaparak zayıflamanız olur. Minimum kas oranı kaybı, maksimum yağ oranı azaltımı prensibiyle tartıda ki rakamı düşürmek en sağlıklı yöntemlerden biri. Çoğu kişi tartıya çıkınca sadece orada ki rakama takılıyor, o rakamdan ibaret sanıyor kilo verme olayını. Halbuki tartıda ki rakamdan ziyade vücut yağ oranı seviyesi önemli olan. Bunu kas kaybetmeden azaltabilirseniz en sağlıklı yöntemlerden biriyle kilo vermiş olursunuz. Benim de boyum sizinkiyle yakın ve 1.70 civarı. 104 kilodan 78 kiloya düştüm. Bu süreçte kayda değer bir kas kaybı yaşamadığım gibi 26 kilonun tamamını yağlardan verdim. Hiç bir sarkma olmadığı gibi daha da sıkılaştım ve hatlarım toparlandı diyebilirim.

teşekkürler Cenk bu tavsiyeni hocalara söylicem o yönde çalışayım, birde eski spora başlamış olanlar  5 kere ağırlık kaldırıyorlarsa 10 kere aynaya bakıyorlar adamlarda tik olmuş herhalde?

--2 dakika sonra eklendi--
1 dakika önce, Serdar Eryürekli yazdı:

Hayırlı olsun, kolay gelsin. Ağrılar 1 hafta ya geçer. Arada bende giderdim, çokta güzel bir salon vardı ama kapanmış, dershane olmuş. Tamamen şanssızlık ? 

teşekkürler Serdar 1 hafta ağrı cekmeye razıyım inşallah dayanırım.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Adem Kazıl yazdı:

teşekkürler Cenk bu tavsiyeni hocalara söylicem o yönde çalışayım, birde eski spora başlamış olanlar  5 kere ağırlık kaldırıyorlarsa 10 kere aynaya bakıyorlar adamlarda tik olmuş herhalde?

O bir hastalık ? Kimisi egosunu tatmin etmek için yapıyor, kimisi meraktan yapıyor. Spor salonundakiler aynayla çok içli dışlı oluyor. Her yere ayna koydukları için de bakmadan geçemiyorsun. Ben genelde ne istediğimi, ne yapmaya çalıştığımı ve amacımı bildiğim için öyle aynaymış bilmem neymiş umurumda olmaz. İşimi yapar geçerim. Bu şekilde daha etkili oluyor. Ama tabi aynaya baktığın vakit sonuç aldığını görmek de ekstra motivasyon sağlıyor inkar edemem ?

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Cenk Demirel yazdı:

O bir hastalık ? Kimisi egosunu tatmin etmek için yapıyor, kimisi meraktan yapıyor. Spor salonundakiler aynayla çok içli dışlı oluyor. Her yere ayna koydukları için de bakmadan geçemiyorsun. Ben genelde ne istediğimi, ne yapmaya çalıştığımı ve amacımı bildiğim için öyle aynaymış bilmem neymiş umurumda olmaz. İşimi yapar geçerim. Bu şekilde daha etkili oluyor. Ama tabi aynaya baktığın vakit sonuç aldığını görmek de ekstra motivasyon sağlıyor inkar edemem ?

Bir üst versiyonları, inleyenler... ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İnşallah başarırsın ama küçük bir uyarı olarak ' %12 yağım ve düzgün bir vücudum varken ara verdim sonra diyeti de bozdum şuan % 30 kadar yağım var 8-10 kg aldım ' yani çok nankör bir iş ? Sağlıklı beslenme ve düzenli spor ile yağ azaltıp kas kütlesi artırarak istediğin görünüme sahip olman dileğiyle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 yıldan fazladır spor yapıyorum. Bu süreçte birçok yazı okudum ve iyi hocalardan tavsiyeler dinledim. Öncelikle zayıflamak ve kas kütlesi kazanmak için en temel öge beslenmedir. Siz hergün 1 saat kardiyo da yapsanız doğru beslenme olmadığı sürece boşa enerji sarfedersiniz. Önce günlük almanız gereken kaloriyi hesaplayıp çıkan sonuç üzerinden hergün 400/500 kalori açığı oluşturmak. Totalde vermiş olduğunuz 7000 kalori açığı sizin 1 kilo vermenizi sağlar. Yani disiplinli bir beslenme ve spor ile ayda en az 2 kilo sağlıklı bir şekilde verebilirsiniz. Hızlı kilo vermek için daha fazla kalori açığı oluşturma hatasına düşmeyin. Bu durum size ciddi derecede yorgunluk, halsizlik olarak geri döner. Spor yapacak enerjiyi bulamazsınız. Yapılan en büyük hatalardan biri de yağ yakmak için yağ tüketmemek. Sağlıklı yağlar tüketmekten korkmayın. Miktarı iyi ayarlanmış zeytinyağı, kuruyemişler, bir miktar hakiki tereyağı güzel yağ kaynaklarıdır. Yağın tok tutma özelliği olduğu için acıkma sürenizi uzatacaktır. Tabii ki şekerden ve basit karbonhidrat kaynaklarından uzak durmak şart. 

Bunların tamamı tarafımdan denendi ve olumlu sonuçlar aldım. Sizde disiplin ve sabırla güzel sonuçlara ulaşırsınız. ? 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Serdar Eryürekli yazdı:

Hayırlı olsun, kolay gelsin. Ağrılar 1 hafta ya geçer. Arada bende giderdim, çokta güzel bir salon vardı ama kapanmış, dershane olmuş. Tamamen şanssızlık ? 

Hee o yüzden spor yapmıyorsun yani? 

Valla benim işinin kendisi spor. Kilo sorunu olanlar yanımda bir hafta çalışsın yeter :))

Süleyman Ünal tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Haha 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.