Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Focus MK4 Teknolojileri ve Focus MK3 Karşılaştırması

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

• Yakup Ç. A., başlığı Yeni Ford Focus MK4 Teknolojileri ve Focus MK3 Karşılaştırması olarak değiştirdi

Video çok başarılı olmuş tebrik ederim. 1.5 ecoboost motor ile ilgili soru - cevap kısmında Active kasa ile sunulmaya çalışıldığı bilgisini aldık fakat diğer kasa tipleri olan st - line, titanium gibi donanımlarla da sunulabilecek mi, bununla ilgili müşteri geri bildiriminden bağımsız şekilde Türkiye'ye getirilmesi yönünde bir çalışma var mı bu bilgiyi alamadık hocam.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup eline sağlık çok güzel çalışma olmuş. 

Kafama takılan bir konu var. Şu an mevcut donanım listesinde Titanium'da standart olarak ön park sensörleri ve aktif park asistanı yok görünüyor. Daha garip olan ise bunlar opsiyon olarak da Titanium'da sunulmuyor gibi görünüyor. ST Line'da ise ön park sensörleri standart fakat aktif park asistanı da ayrı bir paketle ilave edilebiliyor gibi gözüküyor, yani Titanium'da ön park sensörlü, aktif park asistanlı bir araba almak mümkün değil?

image.png.751f87b3a5d71d5493d187f3231de46a.png

Bir de şu SYNC mevzusuna açıklama gelse iyi olacak, daha önce konuştuk ama bu konuda bir aksiyon var mı yok mu anlamadım. 2019 opsiyon listelerine bu şekilde yansımış ama detaylarına dair bir şey yok. Konuştuğumuz ve benim bildiğim şöyleydi;

Bildiğimiz anlamda Sync 3 artık hiçbir donanım seviyesinde standart olarak sunulmayacak, Trend X'te Sync 3'ün basitleştirilmiş bir versiyonu küçük ekran ile, üst donanımlarda ise yine aynı versiyon 8" ile birlikte gelecek. AC, AA destekleyen bildiğimiz Sync 3 ise B&O opsiyonu ile birlikte gelecek. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

f4 le st line harici 1.0 düşünülmüyor sanırım?

ford uk ye baktımda adamlar 1.0 ın 85-100-125 bg versiyonlarını satıyor

1.5 inde 150 ve 182.. 

hele 125 bg 1.0 da 0-100 ve 50-100 10 sn gibi çok iyi bir değer

2018 de wv 1.0 ford 1.0 eb u 1.0 altı motorlarda geçti maalesef.. olumlu oy  verenlerin yorumu vw 1.0 ın gerçekten az yaktığı

573878347_focusuk.jpg.a6bdcd9f050b67df3d40449709068e8b.jpg

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 saat önce, Kutluhan A. yazdı:

Yeni başladım ama gerçekten bu video devrim olmuş. Profesyonel çekim açıları, ses vs... Teşekkür ve tebrik ederim. :nazar:

Teşekkürler ? 

19 saat önce, Cenk Demirel yazdı:

Video çok başarılı olmuş tebrik ederim. 1.5 ecoboost motor ile ilgili soru - cevap kısmında Active kasa ile sunulmaya çalışıldığı bilgisini aldık fakat diğer kasa tipleri olan st - line, titanium gibi donanımlarla da sunulabilecek mi, bununla ilgili müşteri geri bildiriminden bağımsız şekilde Türkiye'ye getirilmesi yönünde bir çalışma var mı bu bilgiyi alamadık hocam.

Teşekkürler ? Daha önce dediğim gibi talebe bağlı onlar şu an. Bu motorlar başarılı olmazsa da devreye alınacaktır ayrıca.

11 saat önce, Mesut ç yazdı:

çok güzel bi video olmuş ellerinize sağlık

Teşekkürler ? 

10 saat önce, Semih O. yazdı:

Yakup eline sağlık çok güzel çalışma olmuş. 

Kafama takılan bir konu var. Şu an mevcut donanım listesinde Titanium'da standart olarak ön park sensörleri ve aktif park asistanı yok görünüyor. Daha garip olan ise bunlar opsiyon olarak da Titanium'da sunulmuyor gibi görünüyor. ST Line'da ise ön park sensörleri standart fakat aktif park asistanı da ayrı bir paketle ilave edilebiliyor gibi gözüküyor, yani Titanium'da ön park sensörlü, aktif park asistanlı bir araba almak mümkün değil?

image.png.751f87b3a5d71d5493d187f3231de46a.png

Bir de şu SYNC mevzusuna açıklama gelse iyi olacak, daha önce konuştuk ama bu konuda bir aksiyon var mı yok mu anlamadım. 2019 opsiyon listelerine bu şekilde yansımış ama detaylarına dair bir şey yok. Konuştuğumuz ve benim bildiğim şöyleydi;

Bildiğimiz anlamda Sync 3 artık hiçbir donanım seviyesinde standart olarak sunulmayacak, Trend X'te Sync 3'ün basitleştirilmiş bir versiyonu küçük ekran ile, üst donanımlarda ise yine aynı versiyon 8" ile birlikte gelecek. AC, AA destekleyen bildiğimiz Sync 3 ise B&O opsiyonu ile birlikte gelecek. 

Teşekkürler ? Aynen öyle Titanium'da mümkün değil, saçma değil mi? Evet ancak bize bu aşamada öyle araba sunulamamış o konuda da çalışmaları vardı yanlış hatırlamıyorsam.

SYNC 3 olayı donanım listelerine yansıdı onu görmüşsün, garip şekilde Avrupa'da da yazılar aynı; yazılı hiç detay yok. Abi ben de takip ediyorum senin gibi. Bu videoyu çekerken de aldığım bilgi; "özellikler aynı olacak sadece böyle bir değişikliğe" gidildi dendi biraz da grafik farklılığı olacak.

10 saat önce, Serkan Karakoca yazdı:

başarılı video olmuş emeğine eline sağlık ? 

Teşekkürler

38 dakika önce, Mehmet Demir yazdı:

f4 le st line harici 1.0 düşünülmüyor sanırım?

ford uk ye baktımda adamlar 1.0 ın 85-100-125 bg versiyonlarını satıyor

1.5 inde 150 ve 182.. 

hele 125 bg 1.0 da 0-100 ve 50-100 10 sn gibi çok iyi bir değer

2018 de wv 1.0 ford 1.0 eb u 1.0 altı motorlarda geçti maalesef.. olumlu oy  verenlerin yorumu vw 1.0 ın gerçekten az yaktığı

573878347_focusuk.jpg.a6bdcd9f050b67df3d40449709068e8b.jpg

Şu an böyle evet ancak katı bir düşünce yok olmayacak diye, mevcut motorlar isteneni vermezse veya talep olursa gelecek.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sen kilo mu verdin la?

İzlerken aklıma gelenleri sayıyım:

-El freninin kalite hissini değiştirdiği konusunu katiyetle reddediyoore!

-Trend-X'teki standartların olması güzel.

-Adaptif hız sabitleyicinin sen tepki vermeyince durup dörtlü yakması güzel detay.

-Eskiden cruise maksimum 180 oluyordu sanki 200'e kadar çıkıyorsa iyiymiş la. Tabiki de hız sınırlarını geçmediğimiz için önemsiz de teknoloji gelişmişliği için mühim detay ? 

-ST'deki Head up display sonradan manuel ekleme gibi mi duruyor bana mı öyle geldi.

-Ön sinyaller biraz az görünüyor, ya da kameradan öyle görünmüş bilemedim.

-Arka kameranın kör nokta asistanımsı zımbırtısı güzel

-Portakal yerine patlıcan olsun, karpuz olsun bağlasak direksiyona yemiyor, portakal greyfurtu denediydik zati.

-Dik park ne kadar genişlik gerektiriyor, paralelde aracın 1.4 katı mıydı neydi, bu dikeyde ne kadar?

Ve de eline sağlık güzel olmuş ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

29.03.2019 - 08:42 tarihinde, Olcay Sert yazdı:

Eline sağlık, dün seyredeyim dedim yarısına gelebildim, tamamını haftasonu bitirebilirim galiba ? 

29.03.2019 - 09:50 tarihinde, Mertcan Çelik yazdı:

Sen kilo mu verdin la?

İzlerken aklıma gelenleri sayıyım:

-El freninin kalite hissini değiştirdiği konusunu katiyetle reddediyoore!

-Trend-X'teki standartların olması güzel.

-Adaptif hız sabitleyicinin sen tepki vermeyince durup dörtlü yakması güzel detay.

-Eskiden cruise maksimum 180 oluyordu sanki 200'e kadar çıkıyorsa iyiymiş la. Tabiki de hız sınırlarını geçmediğimiz için önemsiz de teknoloji gelişmişliği için mühim detay ? 

-ST'deki Head up display sonradan manuel ekleme gibi mi duruyor bana mı öyle geldi.

-Ön sinyaller biraz az görünüyor, ya da kameradan öyle görünmüş bilemedim.

-Arka kameranın kör nokta asistanımsı zımbırtısı güzel

-Portakal yerine patlıcan olsun, karpuz olsun bağlasak direksiyona yemiyor, portakal greyfurtu denediydik zati.

-Dik park ne kadar genişlik gerektiriyor, paralelde aracın 1.4 katı mıydı neydi, bu dikeyde ne kadar?

Ve de eline sağlık güzel olmuş ? 

Portakal vs muhabbeti de vardı videoda ama uçtu orası ? 110 cm fark olması (HB için 1.25 kat) lazım yatay için, dikey için bundan daha az veya benzer olabilir. Onun da parametresi vardı ama public sunulmamış şu an bilemiyorum, çok önemli ise sorayım ? ?  

HUD çok güzel arabanın içinden. 

29.03.2019 - 10:39 tarihinde, Bekir B. yazdı:

Yakup yine iyi iş çıkarmışsın Emeğine sağlık,aklıma geldi  o kadar bir araya geldik farklı araçlar oldu sıfır böyle birşey niye yapmadık ki..:)

Teşekkürler ? Doğru yapılabilirdi, artık başka sefere unutmayız inş ? 

23 saat önce, Yusuf Çayır yazdı:

Emeğinize sağlık,,

Teşekkürler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bugün ford a gidip yeni f4 e oturdum. aslına bakarsanız araba görüntüsü ile kalite kokuyor, daha doğrusu sıfır araba kokusu yok aslında bu da malzeme kalitesinin iyi olduğunu gösteriyor.

cam ın kısalması görüş açısına en ufak olumsuzluğu yok çünkü f3 teki siyak düz üst göğüs malum burada motor kaputu olarak dışarı çıkmış.

arabada gördüğüm tek olumsuzluk belki biraz ayarla düzelir..

f3 de dizimiz far ayar düğmesine değerdi, düğme geri alınmış ama nasıl oldu anlamadım, koltuk ve direksiyonu ayarladıktan sonra arabadan inerken sağ ayağım direksiyonun altına değerek araçtan zor çıkıyorum. siyah plastik marşpiyel hiç gözüme çarpmadı ki inceleme fırsatım olmadı. bir sonraki gidişimde bakarım artık..

arka diz mesafesi çok iyileştirilmiş, omuz mesafesi ise iyi gibi görünüyor. f3 te o arka iç cam plastiğine kol koyacak kadar en vardı bunu bayağı küçültmüşler üstte ama alta doğru hafif şişkinleşiyor. ben rahatsız değilim bu kalın kapı plastiğinden  çünkü yolcuların arabanın ortasına doğru oturmasına sebep oluyor ki bu bile aracın keskin dönüşlerde ağırlık merkezine olumlu etki ediyordur.

tavanda fiat egea da olandan daha az belirgin 2 sıra çizgi halinde tavan sacında kabarıklık verilmiş..egea daki itici ama f4 dekini beğendim. laser kaynakla tavandaki siyah plastik çıta kalkmış..

1.0 motor mutlaka eklenmeli..  

hb bagaj küçük, artık başka markalarda hb bagaj hacmi 380-400+ lt leri gördü.. i30, 308 vb..

sürüşte dendiği gibi bağımsız süspansiyon olmayışının bir dezavantajı yoksa, hortumu çatlamayacaksa, elektrikli direksiyon arızalanmayacaksa..kısaca f3 de görülen bazı miktarı fazla sorunlara rastlanmazsa..  f4 ü oldukça beğendim..

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 dakika önce, Mehmet Demir yazdı:

hb bagaj küçük, artık başka markalarda hb bagaj hacmi 380-400+ lt leri gördü.. i30, 308 vb..

Bagaj ölçülerine de bir WLTP lazım ?

https://anasayfa.focusclubtr.com/bagajlari-karsilastiriyoruz-focus-vs-golf/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.