Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Araç Almak ve 1 Gün Sonra Kaza...

Önerilen Mesajlar

• 5 hafta sonra...

Sonunda araca kavuştuk ve işlemler (servis-sigorta kısmı) bitti. Aslında aracı servisten çıkartalı 15 gün civarı oldu ancak tüm faturalandırma ve ödeme işlemleri bitmeden konuyu güncellemek istemedim.

Öncelikle yapılan işlemlerin toplam faturası 13.000TL olarak kesildi :jawdown: Ve değişen,onarılan parçaların listesi şöyle;

seqh4j.jpg

Daha önce servis tarafından bu tutarın hepsinin veya %70 civarının sigorta tarafından ödeneceği bize bildirilmişti ancak uzun bir süre haber gelmeyince sevinmiştim açıkçası herhangi bir ödeme yapmayacağımızı düşünerek. Tabi bu sevinç pazartesi günü son buldu, 13binTL'lik faturanın 8.500TL civarını sigortanın karşıladığı kalan 4.500TL'nin bizim tarafımızdan ödenmesi gerektiği bildirildi...

Bugün o ödemeyi de yaparak üstümdeki büyük yükü attım :ranting2: Şimdi sırada değer kaybı davası v.s durumları var bakalım araştırmadayım bunu ve sürecin nasıl işlediğini.

İşin maddiyatı v.s hepsi bir yana manevi olarak forumdaki büyüklerime abilerime hepsine tekrar teşekkür ederim. Her fırsatta arayıp sordular, mesaj attılar yeri geldi benden çok merak ettiler arabanın halini,çıkıp çıkmadığını ? Sağolun, varolun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Mehmet Çallı yazdı:

@Semih G.  Tekrardan geçmiş olsun Semih.Sigortanın niçin masrafın tamamını karşılamadığını izah ettiler mi?

Mantıksız geldi para istemeleri. Kusur yoksa neden para istiyorlarki anlamadım valla

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Doğan Kurban yazdı:

Mantıksız geldi para istemeleri. Kusur yoksa neden para istiyorlarki anlamadım valla

Kasko yapılırken anlaşmalı servis ya da istediğiniz servis diye bir seçenek sunuluyor. Eğer kaskoda anlaşmalı servis seçilmiş ve araç anlaşmalı servis harici bir yerde tamir edilmişse belli bir oranda ücret talep ediliyor. Daha doğrusu aracın serviste çıkartılan masraf toplamı 15 bin tl, ancak bu anlaşmalı serviste 8500 TL ye yapılabiliyorsa bu 8500 TL nin üzerini kasko ödemiyor. 

Bu aşamada yapılması gereken, aradaki miktar için karşı tarafa alacak davası açmak. 

Değer kaybı sigortadan talep ediliyor. Sigorta uygun bir değer kaybı ödemezse (ki burada nesnel düşünemeyebilirsiniz, bu konuda fikir almak çok daha doğru) bu konuda da dava açabilirsiniz.

--0 dakika sonra eklendi--

E ben Doğan abiye cevap vermişim. Olsun cevap cevaptır. 

Selamlar doğan abi. ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Mehmet Çallı yazdı:

@Semih G.  Tekrardan geçmiş olsun Semih.Sigortanın niçin masrafın tamamını karşılamadığını izah ettiler mi?

2 saat önce, Doğan Kurban yazdı:

trafik sigortası çünkü. bazı parçaları orj ödemem filan demiştir. bazı şeyleri yüksek bulmuştur vs.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Anladığım kadarıyla karşı tarafın sigortasında muafiyet maddesi gibi bir şey varmış belli bir tutar üzerindeki ödemelerde bu madde devreye girerek ödenecek miktarı %30 civarı bize yıkıyor. Bu sebeple ödeme yapmamız gerekti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cok gecmis olsun Semih. muafiyet bildigim kadariyla kaskoda gecerli. Belli bir tutara kadar olan hasarlari ben karsilayacagim diyerek, odedigin primi dusurebiliyorsun. Trafik sigortasinda boyle bir muafiyet, heleki karsi tarafa verdigin hasardan muaf tutulma gibi bir durum hukuka pek uygun durmuyor.

Yukarida soylendigi gibi, sigortanin eksperinin X TL dedigi bir tamirat icin servisin istedigi daha yuksek tutar sebebiyle farki sen oduyorsun. Servis buna bir kup bulmus ve %70 sen odersin diyor. Bence ustune gitmedi, pazarlik etmeli vs vs ve odememeliydin.

Allah baska hasar, zarar ziyan vermesin diyelim. Iyi gunlerde kullanman dilegiyle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.