Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Araç Almak ve 1 Gün Sonra Kaza...

Önerilen Mesajlar

Geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın. Yapacağım bişi varsa haber et. Durum zor açıkçası; arkadaşla konuştum. Herkesin dediğinden farklı demiyor. Eğer karşı tarafın trafik sigortası varsa 3 araç için 72.000 tl karşılıyormuş, ama hasar oranı olarak bölüyormuş. Tekrar geçmiş olsun..

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçmiş olsun. Herkesin dediği gibi sevimsiz durum yeni alınmış bismillah kaza kötü olmuş. Önce can sağlığına şükür akabinde arabada hasar az..

bende yazın yaptım dayı aradan lak diye önüme atlamişti resmi vardı forumda, o zaman baya üzülmüştüm. Şimdi gülüp geçiyoruz..

• Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Son gelişmeler şöyle;

Tutanağı aldım,polis araç sahibinin kimlik tespitini yapmış arıyormış. Karşı tarafın sigortası yok diye çok korkmuştum ancak Allahtan sigortası varmış ve yetkili servis ile anlaşmalıymış bu sebeple aracı direk yetkili servise bıraktım dosya açıldı vs. standart prosedürler başlatıldı. Ancak şöyle bir sorun var sigorta olduğu için %30luk bir muafiyet söz konusu bu sebeple hasar miktarının tamamını karşılamama gibi bir seçenekleri var. Hatta polis tutanağında araç sürücüsünün kaçtığı beyan usulü olduğu için yanlış beyan kabul edip tamamını bile ödemeyi reddebilirler dendi. Elimizde hem bizim hemde polisin çektiği fotolar var dediğimde ise işin böyle daha kolay olacağı ama yinede kabul etmeme olasılıkları varmış bekleyip göreceğiz. Hasar tahmini 10bin tl civarı tutabilir dendi.

Lastik, jant, arka tampon, marspiyel değişecek arka çamurluk ve kapı boyanacak. Mekanik olarak net bişey denmedi liftten sonra belli olacak onlarda.

Kasko bugün yapıldığı için onu devreye sokamıyoruz bu sebeple tüm işlemler karşı tarafın sigortasına ve belki bizim cebimize kalacak gibi. Artı olaraksa normalde verme zorunlulukları olmamasına rağmen ikame araç olarak kurye verdiler kendi aracımızı alana kadar.

Şimdilik bu kadar, bu süreçte destek olan yazan, arayan tüm abilerime ve dostlarıma tekrar teker teker teşekkür ederim.

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Semih G. yazdı:

Son gelişmeler şöyle;

Tutanağı aldım,polis araç sahibinin kimlik tespitini yapmış arıyormış. Karşı tarafın sigortası yok diye çok korkmuştum ancak Allahtan sigortası varmış ve yetkili servis ile anlaşmalıymış bu sebeple aracı direk yetkili servise bıraktım dosya açıldı vs. standart prosedürler başlatıldı. Ancak şöyle bir sorun var sigorta olduğu için %30luk bir muafiyet söz konusu bu sebeple hasar miktarının tamamını karşılamama gibi bir seçenekleri var. Hatta polis tutanağında araç sürücüsünün kaçtığı beyan usulü olduğu için yanlış beyan kabul edip tamamını bile ödemeyi reddebilirler dendi. Elimizde hem bizim hemde polisin çektiği fotolar var dediğimde ise işin böyle daha kolay olacağı ama yinede kabul etmeme olasılıkları varmış bekleyip göreceğiz. Hasar tahmini 10bin tl civarı tutabilir dendi.

Lastik, jant, arka tampon, marspiyel değişecek arka çamurluk ve kapı boyanacak. Mekanik olarak net bişey denmedi liftten sonra belli olacak onlarda.

Kasko bugün yapıldığı için onu devreye sokamıyoruz bu sebeple tüm işlemler karşı tarafın sigortasına ve belki bizim cebimize kalacak gibi. Artı olaraksa normalde verme zorunlulukları olmamasına rağmen ikame araç olarak kurye verdiler kendi aracımızı alana kadar.

Şimdilik bu kadar, bu süreçte destek olan yazan, arayan tüm abilerime ve dostlarıma tekrar teker teker teşekkür ederim.

Hadi bakalım, hayırlısı neyse o olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

47 dakika önce, Semih G. yazdı:

kurye verdiler kendi aracımızı alana kadar.

Hadi hayırlısı, senin lehine en güzeli olur İnşallah. Tez zamanda arabana kavuşup güzel anılar biriktirmen dileğiyle...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Yeni Araç Almak ve 1 Gün Sonra Kaza... olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.