Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Araç Almak ve 1 Gün Sonra Kaza...

Önerilen Mesajlar

Bildiğiniz üzere forumdan Doğan abinin arabasını dün almıştık, bugün memleketimizde çevre yolunda giderken karşı şeritten bir araç refüjü aşarak bizim şeride geçti. Saniselik farkla kafa kafaya girmekten kurtulsakta sol arka lastiğin oradan bize vurdu ve lastik ile amortisörü patlattı.  Tabi bu gözle görünen kısım, mekanik olarak başka şeyler var mı göreceğiz.Çok şükür bizlerde bir şey yok. Bizle beraber 3 araç daha mağdur oldu bu kazadan sonra ancak asıl suçlu yani karşı şeritten atlayan kişi olay yerinden kaçtı.

Polis geldi, ifadeler alındı, video ve fotoğraflar çekildi yarın tutanaklarınızı merkezden alın dendi o kadar.

Şimdi asıl sormak istediğim konu şu, aracı dün aldığımız için kaskosunu ve sigortasını henüz yaptırmamıştık sigortacımızda 15 gün süresi var bu sürede gelin yaparız diyince hafta sonu hallederiz diyerek bizde erteledik aslında biraz. Şimdi karşımızda bir muhattabımızın olmaması ve kaskonun olmaması aklımı karıştırıyor. Polislerin dediğine göre yarın tutanağı aldıktan sonra aracı istediğimiz yere götürebilir ve cebimizden 5 kuruş vermeden yaptırabilirmişiz.

Bu sebeple yarın aracı yetkile servise bırakmak ve özellikle onarımlarını burada yaptırmak istiyorum. Bu süreç nasıl işleyecek, karşısında bir muhattap bulabilecek mi servis bu işlemleri yaparken, yoksa siz bize ödeyin sonra dava açın gibi şeyler mi söyleyecekler? Bu konularda beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

Geçmiş olsun dilekleriniz içinde şimdiden teşekkür ederim.

IMG-20190320-WA0006.thumb.jpg.1504da778fd5877d357cbd2ea13724ee.jpgIMG-20190320-WA0004.thumb.jpg.bfd6db47a05199b6a3cead7008e7eb1d.jpgIMG-20190320-WA0002.thumb.jpg.33b712aa9484d7fa8c6a4f01dd084720.jpg20190320_191653.thumb.jpg.5143eb03437a10fb4848eccc238aab31.jpg20190320_191040.thumb.jpg.f90b479e364c389ddac3d82aa146e7e7.jpg20190320_191702.thumb.jpg.fed9d271ac009b5902a80127df1d526e.jpg20190320_191008.thumb.jpg.00f389ce13ef5e815aba354ffb39d951.jpg

• Üzgün 7
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Semih çok geçmiş olsun. 

Arabanın konusunu beklerken bu haber hiç hoş olmadı tabi ama size bir şey olmaması sevindirici, Allah beterinden korusun...

--2 dakika sonra eklendi--

Sigortacı tanıdığın varsa sorularına cevap verecektir, yok ise sabah ben sigortacı arkadaşla görüşmeni sağlarım.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

geçmiş olsun Semih zamanlama kötü olmuş, daha tadını alamadan ayrılık olacak ama eskisi gibi olur.

satış itibariyle eski sahibinin sigortası 15 gün geçerli, ama sana lazım kaskoda böyle bir şey yok. satış yapıldığı an araç kaskosuz kalıyor, burada sigortacı yanlış yönlendirmiş noterden çıkar çıkmaz kaskoyu yaptırmak lazım. neyse ki suçlu karşı taraf.

sen evraklarla birlikte servise gittiğinde servis karşı tarafın sigortası üzerinden dosya açacak eksper gelecek vs. Buradaki sorun (tam detayları bilmemekle birlikte) işlem trafik sigortasından yapılacağından eksper yan sanayi verebilir, o kadar ödemem diyebilir vs.

Birde bu hasarda sorun olmaz sanırım ama hasar trafik sigortasının limitini geçerse o farkı adamdan alma kısmı var sanırım onunla senin uğraşman gerekiyor.

Bu kadar şey yazıp aslında net bir şey yazmadım ama genel hatlarıyla böyle olması lazım. Kaskoyu yaptırıp dosyayı kasko üzerinden açtırmaya çalış, o zaman hiç bir sorun yaşamazsın.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Semih çok geçmiş olsun. 

Arabanın konusunu beklerken bu haber hiç hoş olmadı tabi ama size bir şey olmaması sevindirici, Allah beterinden korusun...

--2 dakika sonra eklendi--

Sigortacı tanıdığın varsa sorularına cevap verecektir, yok ise sabah ben sigortacı arkadaşla görüşmeni sağlarım.

Teşekkürler abi, kader işte böyle girmek istemezdim konuya. Verilmiş sadakamız varmış.

Sigortacı tanıdık var abi bakalım yarın konuşulacak ama bir ön bilgi alayım dedim sizlerden.

9 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

Bu kadar şey yazıp aslında net bir şey yazmadım ama genel hatlarıyla böyle olması lazım. Kaskoyu yaptırıp dosyayı kasko üzerinden açtırmaya çalış, o zaman hiç bir sorun yaşamazsın

Olur mu Ozan çok sağol yinede bir yol oluştu kafamda. Kaskoyu yarın sabahtan yaptırmak aklıma geldi ancak bugün olan kazayı yarın yapılan kasko karşılar mı pek emin olamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Semih G. yazdı:

Olur mu Ozan çok sağol yinede bir yol oluştu kafamda. Kaskoyu yarın sabahtan yaptırmak aklıma geldi ancak bugün olan kazayı yarın yapılan kasko karşılar mı pek emin olamadım.

sonuçta rücu edecekleri için göz yumabilirler diye düşünüyorum, acente bastırırsa halleder muhtemelen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Semih geçmiş olsun. Öncelikle size birşey olmamış olması, sonrasında da arabanın düzelmeyecek hale gelmemiş olması sevindirici. Nasıl ilerleneceği konusunda bilgi veremeyeceğim, yardımcı olamayacağım için üzüldüm. Umarım bir daha yaşamayıp hayatın boyu anlatacağın tek kaza olur bu.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Yeni Araç Almak ve 1 Gün Sonra Kaza... olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.