Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Çizik giderici.

Önerilen Mesajlar

İnternette bir video izlemiştim.

WD40 ile çizik gideriyorlardı. Geçen gün 8 TL verdim ve bir WD40 satın aldım.

Denerim işe yaramazsa da evdeki diğer işlerimde kullanırım nasıl olsa param

boşa gitmez diye düşündüm. İnanılmaz ama gerçek pasta cila ile gideremediğim

pek çok kılcal çizik WD 40 ile gözle görülemeyecek kadar azaldı,bazıları da yok oldu.

Deneyin bence...

Bir zararı var mı boyaya,bunu henüz gözlemlemedim. Bilen varsa anlatsın da yol yakınken döneyim:)

A.Coşar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İnternette bir video izlemiştim.

WD40 ile çizik gideriyorlardı. Geçen gün 8 TL verdim ve bir WD40 satın aldım.

Denerim işe yaramazsa da evdeki diğer işlerimde kullanırım nasıl olsa param

boşa gitmez diye düşündüm. İnanılmaz ama gerçek pasta cila ile gideremediğim

pek çok kılcal çizik WD 40 ile gözle görülemeyecek kadar azaldı,bazıları da yok oldu.

Deneyin bence...

Bir zararı var mı boyaya,bunu henüz gözlemlemedim. Bilen varsa anlatsın da yol yakınken döneyim:)

Sen yapta abi senden gelecek sonuca göre bir kasa felan alıp yıkayalım arabayı ayna kimin olsun. (Ayna diyince saçsızlar bozulmaz umarım)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sen yapta ... "yap da" şeklinde yazılmalı.

Ben uygulamayı yaptım. Boyada bir bozulma görmedim.

Yalnız arkadaşımın beyaz Focus' unda denedik pek olmadı.

Sanırım koyu metalik renklerde işe yarıyor.

A.Coşar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yaarkadaslar abartmayin ne ustalik isteyen işi. Ben video seyrettim sonra internetten aldim boya tamir kitini arabamin renk koduna gore 50tl ye .icinde pasta cila vernik boya zimpara ve suluboya fircasi var. Elin tirtemesin yeter titrese bile zimparayi yapinca bisey kalmiyor zaten ve hic belli olmuyor. Ben cok memnun kaldim. Hic gidip iki cizik yuzunden arabanizi boyatip satarken gicik olmayin.

Kusura bakmayında ben böyle yorumlara acaip ayar oluyorum 

Ustalık istemediğini düşünüyorsunuz peki , bir gün çamurluktan başlayıp iki kapı ve arka çamurlukta boydan boya anahtar çiziğiniz olursa (Allah korusun ) ozaman anlarsınız 

Renk niye tutmadı ? aaa halbuki doğru almıştım

La ben bunu yaptım ama bu boya içeri girdi şimdi nasıl çıkıcak 

Zımparılıcak boya yok (fail)

La zımparaladım ama bu çizikler çok oldu makina ile çıkmıyor (epic fail)

Lütfen her işe ve her emeğe saygınız olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

arabamda bu tatil dönüşü yıkamacının işi bitince kılcal çizikler gördüm.. bir kurşun kalem şeklinde matlaşma şeklinde harelerde var, L şeklinde, U şeklinde vb 3-4 yerde.. yine açtım ağzımı.. yıkamacı çizik giderici pasta ile bir miktar ovdu çiziğin bir miktarı geçti.. "abi diğerleride geçer aslında ama ben fazla bastırmıyorum" dedi..  meali, "sen kıl bir adamsın, şimdi geçer derken ufak bir aksilik olur, senle papaz oluruz" demek  :D

neyse araştırdım interneti biraz, bir ürün buldum, dün yıkama sonrası uyguladım, ne göreyim tabiri caizse "gözlerime inanamadım" çiziklerin hepsi yok oldu.. böyle olacağını bilseydim uygulama öncesi ve sonrası resim çekerdim..

nasıl çizik bunlar, arabaya 50 cm den bakıp, birazda eğilince görebileceğiniz kılcak çizikler.. bir derin anahtar çiziği değil yani.. boyamızdaki yıpranma, toz veya fırça izlerinden oluşan şu malum çiziklerden bahsetmiyorum, ince, kılcal çizikler..

iki parmağıma bezi doladım, 25 krş luk kadar çapta döktüm beze, sonra tarif üzerine hafif bastırarak uyguladım; geçti.. geçmezse biraz daha bastırın ve uygulamayı ara ara gözlemleyin diyor.. birde uygulama yönü, çizikle aynı olacak, yani çiziğin üstünden gidip ona paralel hareketlerle sürteceksiniz. ovalama, yuvarlak daire şeklinde değil.. ürünün içinde alüminyum tozlar varmış.. en basit aşındırıcı sanırım, birde daha güçlü olan 2B, 3B pastalarıda var..

işim bitincede turtle wax hard shell cila ila cilaladım motor kaputunu komple.. işlemden sonra da cilalamayı tavsiye ediyor..  eğer 3-5 yıkama sonra eski haline dönmezse bu giden çizikler hayranlığım 2 kat daha artacak.. tavsiye ederim, ama dikkatli uygulayın, sorumluluk size ait..asıl net sonuç 3-5 yıkamadan sonra belli olur..çizik mi ortaya çıkar, veya çizik gitmiştir ama ovduğumuz yerde renk matlaşması olur mu? vb... vernik komple gitmediği sürece olmaz diye düşünüyorum. o yüzden çok derin çiziklerde etkili olmayacak, aşırı aşındıracaktır ve verniği bitirebilecektir.. (sadece varsayım, zımpara bile kullanılabildiğine göre)

ürün:  http://www.hepsiburada.com/autoglym-ince-cizik-giderici-pasta-325-ml-paint-renovator-20049-p-OTCSI20049?productId=otcsi20049&categoryId=20035740

http://www.autoglym.com/products/products/paint-renovator

OA_879859.thumb.jpg.77d5731b70abe67951e4

bunlar da diğer pastaları: http://www.hepsiburada.com/autoglym/cizik-gidericiler-c-20035740

bu da hardshell cilam, real de 29 tl:  http://www.hepsiburada.com/turtle-wax-koruyucu-sivi-wax-473-ml-p-OTDGT123R

şu yeni üründe aklımı tırmalıyor, almaya alırımda daha önce aldığım ürünler var, bu yeni, video var:  http://www.hepsiburada.com/turtle-wax-torpido-cam-temizleyici-680-ml-p-OTDGT930

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 11 ay sonra...
23.08.2015 - 08:43 tarihinde, Mehmet Demir yazdı:

eğer 3-5 yıkama sonra eski haline dönmezse bu giden çizikler hayranlığım 2 kat daha artacak.. tavsiye ederim, ama dikkatli uygulayın, sorumluluk size ait..asıl net sonuç 3-5 yıkamadan sonra belli olur..

"autoglym ince çizik giderici pasta" hakkındaki düşünceniz şu an nedir :) benim aracımda da kılcal çizikler var bu ürünü almayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, Mustafa Karaca yazdı:

"autoglym ince çizik giderici pasta" hakkındaki düşünceniz şu an nedir :) benim aracımda da kılcal çizikler var bu ürünü almayı düşünüyorum.

süper..yeniden ortaya çıkmadılar..

uyarılarıma dikkat edin uygularken sonuçta aşındırıcı..tek seferde çıkmıyorsa 2. hele 3. denerken çizik gitmedi diye aşırı bastırmayın hatta 3. yü hiç denemeyin..

kendi sitesinde yada youtube da video vardı..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Servet Ö. wd-40 geniz akıntısına iyi geliyorsa bende kullanabilirim :) 

@Mehmet Demir çok aşırı çizik yok kılcal çizikler var. ama tamponda sağlam çizikler var ve kaputta da bir kaç taş izi.  Fotoğraflarda tampondaki çizikler var. şimdi ben şöyle yapmak istiyorum:

1.  Fotoğraflardaki çizikleri http://www.hepsiburada.com/ford-focus-renk-kod-mars-turuncu-asqcwwa-color-n-drive-tas-izi-ve-cizik-rotus-sistemi-p-OTFOFOMA3993BSC bu ürün yardımıyla halletmek.

2. Sizin memnun kaldığınız  autoglym ince çizik giderici pasta  ile arabanın genel kılcal çiziklerinden kurtulmak.

3. Sonaxın boya koruma ürününü uygulamak.

4. Bunlar bittikten sonra da arabayı her yıkadığımda parlak kalsın diye sonax brilliantshine detailer hızlı cilasını uygulamak.

Bu dört adımı uygulayıp arabayı biraz canlandırmak istiyorum. Sizlerin ya da diğer arkadaşların eklemek istediği yada şöyle yapma böyle yap diyeceği tavsiyeleri bekliyorum. :) 

IMG_20160619_161142.jpgIMG_20160619_161227.jpgIMG_20160619_161208.jpgIMG_20160619_161150.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Servet Ö. wd-40 geniz akıntısına iyi geliyorsa bende kullanabilirim [emoji4] 

@Mehmet Demir çok aşırı çizik yok kılcal çizikler var. ama tamponda sağlam çizikler var ve kaputta da bir kaç taş izi.  Fotoğraflarda tampondaki çizikler var. şimdi ben şöyle yapmak istiyorum:

1.  Fotoğraflardaki çizikleri http://www.hepsiburada.com/ford-focus-renk-kod-mars-turuncu-asqcwwa-color-n-drive-tas-izi-ve-cizik-rotus-sistemi-p-OTFOFOMA3993BSC bu ürün yardımıyla halletmek.

2. Sizin memnun kaldığınız  autoglym ince çizik giderici pasta  ile arabanın genel kılcal çiziklerinden kurtulmak.

3. Sonaxın boya koruma ürününü uygulamak.

4. Bunlar bittikten sonra da arabayı her yıkadığımda parlak kalsın diye sonax brilliantshine detailer hızlı cilasını uygulamak.

Bu dört adımı uygulayıp arabayı biraz canlandırmak istiyorum. Sizlerin ya da diğer arkadaşların eklemek istediği yada şöyle yapma böyle yap diyeceği tavsiyeleri bekliyorum. [emoji4] 

IMG_20160619_161142.jpgIMG_20160619_161227.jpgIMG_20160619_161208.jpgIMG_20160619_161150.jpg

Color n drive gönül rahatlığıyla kullanabilirsin,şeker kırmızı Arabama kullandım,anlatıldığı gibi uygulayınca hiçbir fark yok. Ürün alman malı aracın boyasına özel üretiliyor.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sizin dediğiniz sonax hızlı cila belki yeni üründür, ama eskisi iyi değil..

hızlı cilada turtle wax tercih edin

umarım istediğiniz sonuçları alırsınız..bayağı kötü derin boya çizikleri varmış arabanızda..

@Mustafa Karaca

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Hasan EKİN sizden bu yorumu duymak güzel oldu. ilk yapacağım iş bu ürünü almak olacak zaten. çizikler derin malesef :( @çağlar çetinkaya da kullanmış memnun kalmıştı.

@Mehmet Demir sizin yorumlarınızda okumuştum ama şimdi bulamadım :) yorumda sanırım araba ıslakken 1-2 fıs sıkıp o şekilde kuruluyorum yazmıştınız. turtle wax mıydı o ürün? boya korumada turtle waxın teflon katkılı bir ürünü var şu ürün, http://www.hepsiburada.com/turtle-wax-boya-koruyucu-1-yil-etkili-500-ml-fg6876-p-OTDGFG6876 bunu mu kullansam acaba yoksa sonax ürünü mü kullansam hangisini tavsiye edersiniz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Mustafa Karaca tampondaki çiziklere hiç bir pasta etki etmez zira orada hiç boya kalmamış. Rötuş yada boya yapmanız lazım.

Çizik tırnağa takılıyorsa, alttan beyaz astar yada metal görünüyorsa boya yada rötüş olmadan %100 geçmez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.