Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Farların üzerindeki çizikler

Osman Çağıldak

Soru

Arkadaşlar herkese merhabalar;

Aracımın far takımı siyah zeminli olanlardan ancak son zamanlarda (3,5 aydır) farların üzeri resimlerde gördüğünüz üzere çizilmiş gibi (aralarına tırnak geçmiyor) ve uç kısımlarında vernik atma problemi baş gösterdi. Farları temizletmek için sanayide ustaya götürdüğümde bu farların temizlenmez olduğunu ve değişmesi gerektiğini belirtti . Far takımlarını araştırdığımda çifti 1000 tl gibi yüksek bi meblağ çıkıyor. Farları değiştirmeden en kalıcı çözüm önerileriniz nelerdir acaba ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Herkese iyi günler iyi çalışmalar...

IMG_20190318_114255.jpg

IMG_20190318_114308.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 14 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

lazım olan malzemeler

1 bir kova su

2 köpük olması için deterjan

3 1200/2400 zımpara

4 cizik giderici pasta

5 pasta makinası

zımparaları suyun içine atın (3/4 saat bekletin) suyu köpürtün, 1200 zımpara ile köpürterek ve fazla bastırmadan bütün farın geçin arkasından 2400 ile aynı işlemi uygulayın (bu uygulamadan önce fara yakın kaporta aksamına bant uygulayın), farları bez ile temizleyip kurutun, pasta makinası ile farlarınız fazla bastırmadan çizik giderici pastayı uygulayın, farlarınız eski haline gelir, geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 saat önce, Osman Çağıldak yazdı:

Bülent abi boya kaporta ustası farların içten çizildiğini söyledi ve dediğiniz işlemlerin bir işe yaramayacağını belirtti . Bende anlamadım açıkçası nasıl oluyor

olmaz öyle şey demek kendi adıma zor ama ne gördüm ne duydum. ama bu işler genelde kaporta boya ustalarının işi değildir. boya koruma vs işi yapan yerlere gösterirseniz daha iyi cevap alırsınız. tırnak girmiyor demişsiniz peki hiç mi hissedilmiyor elinizle? yani gösterdiğiniz usta doğrumu söylüyor en iyi siz anlarsınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
32 dakika önce, Osman Çağıldak yazdı:

Hissediliyor tabiki hocam ama bu usta aynı zamanda seramik kaplama vb işleride yaptığı için doğru söylüyordur diye düşünüyorum 

hissedildiğine göre içeride değil dışarıda ? bu durumda başka yere gidin yada kendiniz yapın sabırlı ve dikkatli olduğunuz sürece zor bir iş değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15 saat önce, Osman Çağıldak yazdı:

Bülent abi boya kaporta ustası farların içten çizildiğini söyledi ve dediğiniz işlemlerin bir işe yaramayacağını belirtti . Bende anlamadım açıkçası nasıl oluyor

sen o boyacıya sakın bir daha uğrama ?? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

?? Eyvallah hocam

--12 dakika sonra eklendi--

Bugün de hasar aldık çok şükür ?‍♂️ arkadaşlar sol ön kapı yan camıma dün okulda (muhtemelen) taş vb bir cisim ile vurup zarar vermişler küçük bişey ama göz takılıyo sürekli ? içine turnak geçiyor ancak herhangi bir çatlama söz konusu değil. Sabah auto king e gittim bişey yapamayacaklarını söylediler. Bu durımla ilgili yapılacak bişey var mıdır acaba? 

IMG_20190319_112557.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

uzun yillar oto yokama bakım işinde çalışmış biri olarak en kalıcı ve tatmin edici işlem olarak, ilk once kalindan inceye sulu zımpara ( farin etrafi kalin kağıt bant ile kapatilacak  ve zimpara isi baya uzun süre alır) daha sonrada sprey vernik (farin kenarlari kağıt bant ile kapatilarak ve far hariç on taraf tamamen gazete ile kapatılarak yapılacak)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.