Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Bugün sezonun ilk yarışı Avustralya'da başladı ve halen devam etmekte. 

Sıralama turunda dün Mercedes pilotu Hamilton çok iyi fark açmıştı ancak kalkışta lastik sarınca takım arkadaşı Bottas birinci başlamış oldu ve öyle de devam ediyor hala. Şu ana kadar en heyecanlı an Renault yerine HONDA motoru kullanmaya başlayan Red Bull pilotu Verstappen'in Ferrari pilotu Vettel'i geçerek üçüncü sıraya geçişi oldu. %99 Bottas birinci olur, diğer pozisyonlara nasıl bitecek göreceğiz? 

Türkçe olarak, S Sport kanalı yayın yapmakta.

• Beğen 2
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sonuçlar

Bu arada yeni kural geldi; en hızlı tur zamanına sahip kişi ilk 10'a da girerse +1 puan alıyor. Bottas bu sebeple 25+1.

Ben hala Daniel'in Red Bull'dan ayrılıp Reno'ya geçmesini anlayamadım, Honda'ya güvenmedi adam gitti şimdi nasıl podyuma çıkacak bence çok zor.

f1 1.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Ben hala Daniel'in Red Bull'dan ayrılıp Reno'ya geçmesini anlayamadım, Honda'ya güvenmedi adam gitti şimdi nasıl podyuma çıkacak bence çok zor.

Sadece o değil. Takım net olarak manyak verstappen ın daha yetenekli olduğuna karar verdi ve onu 1. pilot yapma kararı aldı. DR 2. pilot olmaktansa gitmeyi tercih etti. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Ben hala Daniel'in Red Bull'dan ayrılıp Reno'ya geçmesini anlayamadım,

Yukarda takım kararı olduğu da söylenmiş fakat aynı zamanda ben bunu zihinsel olarak geçen sezon bile Max'ın gerisinde kaldığı için yaptığını düşünüyorum. Max fazlaca ön planda ve tam aranan şov adamı ve bence şuan Vettel'in yerine aday. Renault'nun sürücüleri genele göre bayağı iyi düzeyde ama işte gerisi malum. 

Tifosi olarak yine hayal kırıklığı... Direkt bu sezonu da geçebiliriz. +1 için bile savaşan kimse yoktu ve sanırım daha ilk yarıştan leclerc team order yedi. En son Vettel neden yavaşız falan diyordu pit ekibi son yıllarda olduğu gibi bilmiyoruz cevabı verdi ? O durumda yani Ferrari yine. 

Bu arada Gasly böyle devam ederse Kvyatla yer değişir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçen sene Force India da Perez le çekişmeler ve birkaç kez Perezle kaza yaşayan Esteban Ocon (adı çok Meksikalı tınlıyor ama Fransız) ile sözleşme yapılmamıştı. Esteban Ocon ve yandaşları bunda en önemli sebepin Perezin Meksikadan büyük sponsor  getirmesi olduğunu düşünüyor. Takımı zaten Kanadalı milyarder Mr. Stroll alınca pilotlardan birinin oğlu Lance Stroll olacağı kesindi. O zaman 2. pilot koltuğunu en fazla para getirene verdi diyorlar (Zerre kadar sevmem ama Perezin daha çok puan topladığını da unutmayalım) . Esteban Ocon çok çalışan yetenekli bir pilot, bu sezon kendine yarışacak koltuk bulamayınca,  Mercedesin yedek pilotu olarak açıklandı. Hamilton veya Bottas yarışamazsa o girecek. Aslında bunu özellikle geçen sene az puan getiren ve hatta bir ara kazanacağı yarışı takım emriyle bırakmak zorunda kalınca morali bozulan, performansı düşen Bottası motive etmek için yaptılar diye düşünüyorum. Ocon pit alanında Mercedes takım direktörü Toto WolFfün yanından bir an bile ayrılmadı. Bence Bottasa gözdağı verdiler, başarılı olamazsan B planımız hazır hesabı. 

Bu tehdit (?!) işe yaradı ki Bottas hem açık ara yarışı kazandı hem de en hızlı turla ekstra puanı da aldı. 

H. Cenk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

F1'in tam 1000. yarışı az önce ÇİN'de bitti. Mercedesler ön sırayı kaptı. Yarışta ne kaza var denecek kadar yaşandı ne de heyecan. Biraz pit stop stratejisi vardı.

1- Hamilton

2- Bottas

3- Vettel 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ferrari 2018 q3 1.31.095,

2019 q3 1.31.848

Baya gelişmişler ? F1 çok sıkıcı olmaya başladı. Bir takımın fanı  değilim ama üst sıralarda mücadele yok malesef. Mücadele edecek adamıda yavaşlatıyorlar.(leclerc) 

Ramazan D. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Bugün Formula'da tarihz yazıldı garip bir şekilde. Bir pilot geri geri başka bir pilota çarptı ya la:

"Objects in the rear view mirror may be closer than they appear "

"Dikiz aynasındaki objeler göründüğünden daha yakında olabilir":kıhkıh:

Geneli fazla sakin geçen bir yarıştı bence.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

41 dakika önce, Mertcan Çelik yazdı:

Bugün Formula'da tarihz yazıldı garip bir şekilde. Bir pilot geri geri başka bir pilota çarptı ya la:

"Objects in the rear view mirror may be closer than they appear "

"Dikiz aynasındaki objeler göründüğünden daha yakında olabilir":kıhkıh:

Geneli fazla sakin geçen bir yarıştı bence.

bu çok iyiydi ya... gerçekten tarihe geçti! Konsantrasyonu o kadar dağınık, o kadar kötü bir araba ile yarışıyor ve RB'yi bıraktığı için o kadar pişman ki...!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, Mert Yürüyen yazdı:

bu çok iyiydi ya... gerçekten tarihe geçti! Konsantrasyonu o kadar dağınık, o kadar kötü bir araba ile yarışıyor ve RB'yi bıraktığı için o kadar pişman ki...!

O bırakmadı bence.. Takım Verstappen ı tercih etti; bu da ayrılmaya mecbur kaldı. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 saat önce, H. Cenk yazdı:

O bırakmadı bence.. Takım Verstappen ı tercih etti; bu da ayrılmaya mecbur kaldı. 

katılıyorum... Mercedes ve Ferrari'den de teklif bekledi ama onlar yeteri ilgiyi göstermeyince fabrika takımı olarak renault'u tercih etmesi elde kalan en iyi seçeneklerden aslında. Ama renault bir türlü ilerleme gösteremiyor... Honda motorunun bile gerisindeler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Kanada GP koşuluyor, baştan beri izliyorum. 

Çok fazla heyecan olmasa da Vettel in 4. virajdaki hatası ve yarışa dönerken Hamilton un önünü kesmesi-ki bence bilerek yapılmadı- 5 saniye ceza almasına neden oldu. Fiili olarak birinci olsa da fark 1.8 saniye olduğu için şu an ikinci durumda ve farkı 5 sn üzerine çıkarması zor görünüyor.

--6 dakika sonra eklendi--

Ve evet fiili 1. Vettel ama zafer Hamilton ‘ın, çok tartışılacak bir durum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Kanada GP koşuluyor, baştan beri izliyorum. 

Çok fazla heyecan olmasa da Vettel in 4. virajdaki hatası ve yarışa dönerken Hamilton un önünü kesmesi-ki bence bilerek yapılmadı- 5 saniye ceza almasına neden oldu. Fiili olarak birinci olsa da fark 1.8 saniye olduğu için şu an ikinci durumda ve farkı 5 sn üzerine çıkarması zor görünüyor.

--6 dakika sonra eklendi--

Ve evet fiili 1. Vettel ama zafer Hamilton ‘ın, çok tartışılacak bir durum...

Tum eski suruculer, Nigel Mansell, Martin Brundle, Jenson Button dahil, cimin uzerindeyken yapilacak birsey olmadigini, Vettel yaris cizgisine cikmamaya calissa daha buyuk kaza yapacagi konusunda hem fikir. Aracin kontrolunu saglayamadigi icin piste guvenli giris kurali burada isletilemez diyorlar.

Guzelim yarisi hic ettiler, ceza olmasa son 10 tur baya heyecanli olacakti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.