Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Tekerden Gelen Ses Ve Zorlanma

Seydi A.

Soru

Herkese merhabalar. İyi hafta sonları diliyorum. 

Aracı yağmurlu ve soğuk havalarda garaja bıraktığımda bazen sabah ilk kalkışta o kadar büyük bir zorlanma ile karşılaşıyorum ki sanki kalın bir tel ile jantlardan bağlı da teli koparıyormuş gibi hem zorlanıyor hem büyük bir gürültü yapıyor.

İzmirde yaşıyorum. 10 °C altında bazen karşılaşıyorum. İleri ve geri her iki yöne zorluyor. Bir kere döndükten sonra başka sıkıntı çıkmıyor gün içinde. Soğuktan ziyade yağmur ile daha çok bağlantısı var gibi. İşin içinden çıkamadım. 

Böyle bir sıkıntı ile karşılaşan var mı ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 7 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
Bir saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Şöyle bir ses mi?

Yok hocam uğultu falan yok hiç. Sadece ve sadece ilk kalkışta o da bazen. Bildiğin demir teli bir demir direğe bağlayıp çekerek koparmak gibi sert bir ses.. ve bir kere döndükten sonra teker bir daha karşılaşmıyorum. 

Balata yapışık kalıyor olabilir diye el frenini bir diş çekip bıraktım sonuç aynı 

Mustafa beyin dediği rulman da olabilir ama rulman olsa her zaman yapmaz mı diye düşünüyorum. Kime göstereyim lastikçi mi ustaya mı acaba ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
46 dakika önce, Seydi A. yazdı:

Yok hocam uğultu falan yok hiç. Sadece ve sadece ilk kalkışta o da bazen. Bildiğin demir teli bir demir direğe bağlayıp çekerek koparmak gibi sert bir ses.. ve bir kere döndükten sonra teker bir daha karşılaşmıyorum. 

Balata yapışık kalıyor olabilir diye el frenini bir diş çekip bıraktım sonuç aynı 

Mustafa beyin dediği rulman da olabilir ama rulman olsa her zaman yapmaz mı diye düşünüyorum. Kime göstereyim lastikçi mi ustaya mı acaba ?

Videoyu dinlediniz değil mi? Diğer türlü ben sesi anlamadım zaten bu tür konuları direkt doktoruna giderek çözdürmeniz gerek ya da somut ses falan ancak. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu bende yıkattıktan sonra veya yoğun yağmurlu günlerden sonra 1 gün ardından hareket edersem oluyor. Bana pas yapıyormuşta o pas çözülüyormuş gibi geliyor. Yani sıcak ve soğuğun karşılaşmasından kaynaklı gibi. Kısacası su kaynaklı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
58 dakika önce, Kutluhan A. yazdı:

Bu bende yıkattıktan sonra veya yoğun yağmurlu günlerden sonra 1 gün ardından hareket edersem oluyor. Bana pas yapıyormuşta o pas çözülüyormuş gibi geliyor. Yani sıcak ve soğuğun karşılaşmasından kaynaklı gibi. Kısacası su kaynaklı. 

Aynen böyle bende de..Su birikintisinden geçince falan.. 3-4 aydır böyle ilk sene yaşamadım bu ikinci sene aracın bu sene yaşıyorum. Fren kampanası yapışık kalıyor üzerinde kuruyunca belki sular o yüzden yapıyor da olabilir. Ama nasıl bir güç ile yapışıyorsa 15 kişi araç boşta el freni inik iken o arabayı ittiremez. O kadar kuvvetli tutuyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
46 dakika önce, Seydi A. yazdı:

Aynen böyle bende de..Su birikintisinden geçince falan.. 3-4 aydır böyle ilk sene yaşamadım bu ikinci sene aracın bu sene yaşıyorum. Fren kampanası yapışık kalıyor üzerinde kuruyunca belki sular o yüzden yapıyor da olabilir. Ama nasıl bir güç ile yapışıyorsa 15 kişi araç boşta el freni inik iken o arabayı ittiremez. O kadar kuvvetli tutuyor. 

Disk balata ilişkisi herhalde o bölgelere tam hakim değilim ? benim ki o kadar sert oluyor mu? sanırım olmuyor ama şarrrkk şeklinde bir ses gelip araba rahatlıyor. Tekerlerden geldiğini anlıyorum. Ve bunu yapma zamanlarının tek ortak noktası dediğim gibi bir önceki kullanışta ki su.(Bende genelde yıkama kaynaklı) Önemli mi dersek? Belki bir şeylerin bitmeye yaklaştığının göstergesi olabilir. Yıkattıktan sonra veya yıkadıktan sonra genelde hemen durmamaya çalışıyorum en az 1 dk kullanıp öyle durduruyorum. Yağmur ve su birikintisine yapacak bir şey yok. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.