Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Dizel Mi Lpg Mi

Ender S

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar 60-65 bin tl bütçe ile araba bakıyorum. Aklımda focus ve astra vardı kararımı focus tan yana kullanmayı düşünüyorum ama bir kaç sorum var. 

İki araç buldum biri siyah 90 binde benzin lpg çelik subap boyasız hatasız , diğeri 125 bin km dizel 4-5 parça cizikten lokal boyalari var beyaz. Sizce alacak olsak hangisini tercih etmeliyiz. Bu arada arabalar hb. Lpg li de sıkıntı olur diyorlar tutulmuyor diyorlar bana yardımcı olabilir misiniz? 

Edit: Arkadaşlar kusura bakmayın detaylı bilgi vermediğim için şimdi detaylı bir açıklama yapmak istiyorum. Öncelikle araç konusunda fikrim oluştu ilk başta sıfır egea vs diyenler oldu ama ben boş bir araba istemiyorum ve arabayı eşimde kullanacak o yüzden hb ve olursa otomatik olmazsa Manuel c segment arabaları inceledim en ağır basanı marka değeri vs ford oldu ve yanında astra da duruyor aklımda. Otomatikten vazgeçme sebebim ps sanzumanin sıkıntılı olduğu konusunda çok şey okudum ama bu konuda en doğru bilgiyi burada alabilirim sanırım. Ps sanzumanin gerçekten kronik bir sorunu var mı?

Önemli olan kısım aracı nerede nasıl kullanacağım. Araç ile hafta da 600 km en az yapacağım. İş yerimden kaynaklı olarak bir buçuk saat gidiyorum ve bu yüzden rahat bir araba istiyorum ve tabiki yakıtı da benim için çok önemli olacaktır. 

Aşağı yukarı aldığım arabaya bir aksilik olmazsa en az 60 bin km binerim. 

Ben style ve titanyum paketlere bakıyorum doluluktan dolayı 2012 model. 

Bahsettiğim araçlardan da dizel olan style paket beyaz, lpg li olan ise titanyum ve otomatik park vs olan paketi siyah. Bu durumda bana en uygun olanı ikisi de aynı fiyat dersek hangisidir? 

(Forumu yeni keşfettim daha hızlı bilgi alabilmek içinde hemen konu açmak istedim)

Ender S tarafından düzenlendi
Detaylı bilgi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Mesaj

Bu konu, Focus III > Ford Garajı > Mk3- Sorular ve Sorunlar kategorisinden Otomobiller Hakkında > Otomobil Önerisi kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

LPG ile ilgili tüm bilgi ve kullanıcı yorumları zaten sitede mevcut, onlara göz atmanızda fayda var ancak zaten bir ön bilgi/yargıya sahipsiniz onu değiştirmek ne alaka mümkün ve inandırıcı olur tartışılır. Her kişinin sözü ve bakımı/şartlarının da bir olmadığını düşünürsek tek tük cevaplarla ancak küçük bir fikre sahip olabilirsiniz.

Sorunun temeline gelecek olursak? Dizel mi istiyorsunuz yoksa LPG'li bir araç mı? Kaç km yapıyorsunuz gibi durumlara girmeye gerek görmüyorum ben. Yok kardeşim ben ille de sizin tercihinizle araç alacağım benim ihtiyacım önemli değil diyorsanız da, hangi şartlar altında günlük kullanım alışkanlığınız nedir diye sormam gerek. Bu ve benzeri bazı kriterler bilinmezse biz size doğru yönlendirme sağlamayız ancak keyfimiz/tercihimizi söyler geçeriz o da ne kadar faydalı olur? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

40 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

LPG ile ilgili tüm bilgi ve kullanıcı yorumları zaten sitede mevcut, onlara göz atmanızda fayda var ancak zaten bir ön bilgi/yargıya sahipsiniz onu değiştirmek ne alaka mümkün ve inandırıcı olur tartışılır. Her kişinin sözü ve bakımı/şartlarının da bir olmadığını düşünürsek tek tük cevaplarla ancak küçük bir fikre sahip olabilirsiniz.

Sorunun temeline gelecek olursak? Dizel mi istiyorsunuz yoksa LPG'li bir araç mı? Kaç km yapıyorsunuz gibi durumlara girmeye gerek görmüyorum ben. Yok kardeşim ben ille de sizin tercihinizle araç alacağım benim ihtiyacım önemli değil diyorsanız da, hangi şartlar altında günlük kullanım alışkanlığınız nedir diye sormam gerek. Bu ve benzeri bazı kriterler bilinmezse biz size doğru yönlendirme sağlamayız ancak keyfimiz/tercihimizi söyler geçeriz o da ne kadar faydalı olur? 

Hocam teşekkür ederim ben eksik bilgi verdim aslında heyecanlandigim için iki araç ile de konuştum 63 e düşürdüm ve uygun fiyat olduğunu düşünüyorum en azından bu fiyat aralıklarında şimdi konuda bir düzenleme yapıp daha ayrıntılı bilgi vereceğim ve benim aslında kafam çok karışık yani bir fikrim yok arabadan da anlarım dersem yalan olur :) 

--10 dakika sonra eklendi--
37 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

ben ikisi arasından dizeli alırım, lpg sevmiyorum. 90k ile 125k arasında pek fark yok. çizikten boya önemli değil genç bir araç değil sonuçta.

Evet hocam lpg ben kullanmadım bilmiyorum fakat motora zararı var diyorlar. Dizel dede 100 bin altında al diyorlar ? bende bilemedim ne yapacağımı 

--11 dakika sonra eklendi--
37 dakika önce, İsmail Kontbay yazdı:

Aracımı alırken aynı kararsızlığa düşmüştüm(lpg ve renk) şimdi tekrar aynı durumda olsam kesinlikle dizel tercih ederdim.Tabiki tercih meselesi 

İşte hocam bende bu ayrımda km farkından dolayı düşünüyorum dizel mi olmalı diye bir de arabadan gerçekten çok anlayan birisi değilimdir. Bana hangisinin sıkıntı çıkarma ihtimali yüksek bilmiyorum 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

34 dakika önce, Ender S yazdı:

Evet hocam lpg ben kullanmadım bilmiyorum fakat motora zararı var diyorlar. Dizel dede 100 bin altında al diyorlar ? bende bilemedim ne yapacağımı 

100k altı olması önemli değil, bakımlı temiz olması önemli. 50k de bakımsız olacağına 100kda bakımlı olsun daha iyi bence.

LPGnin en belirgin zararı sübapların erimesi, o da yapılmış zaten ama düzgün yapıldı mı o da soru işareti bence. ufak tefek başka sorunlarda çıkartabilir tabi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

100k altı olması önemli değil, bakımlı temiz olması önemli. 50k de bakımsız olacağına 100kda bakımlı olsun daha iyi bence.

LPGnin en belirgin zararı sübapların erimesi, o da yapılmış zaten ama düzgün yapıldı mı o da soru işareti bence. ufak tefek başka sorunlarda çıkartabilir tabi.

Subaplarin iyi yapılıp yapılmadığını da anlayabilir miyiz acaba? Evet aslında birinci elden bir araba bulmak gerek çünkü bir sahibi iyi baksa diğeri iyi bakmayabiliyor arabaya bu da sıkıntı gerçekten. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

26 dakika önce, Ender S yazdı:

Bakımlı olup olmadığını nerden anlayabiliriz acaba hocam 

Ben lpg li hatta Brc li kullanıyorum focus 14 model gayet memnunum gene alsam gene gözüm kapalı lpg li alırım arasında hiçbiri dezavantajı yok hız desen 210a kadar çıktım seri bir motora sahip üstelik ses olayı çok az yakıt tüketimi dizelden az olur fazla olmaz. 

Babamda ise 2009 focus var oda aynı şekilde brc li gayet memnunuz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Hasan akgun yazdı:

Ben lpg li hatta Brc li kullanıyorum focus 14 model gayet memnunum gene alsam gene gözüm kapalı lpg li alırım arasında hiçbiri dezavantajı yok hız desen 210a kadar çıktım seri bir motora sahip üstelik ses olayı çok az yakıt tüketimi dizelden az olur fazla olmaz. 

Peki hocam kaç bin km ye kadar motor sağlam kalır 1.6 ti-vct motor 200binden sonra sorunlar başlar diyorlar araba şuan 90 binde babanızın araç kaç binde 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Ender S yazdı:

Peki hocam kaç bin km ye kadar motor sağlam kalır 1.6 ti-vct motor 200binden sonra sorunlar başlar diyorlar araba şuan 90 binde babanızın araç kaç binde 

Benim ve babamın araç 100bin km geçmedi öyle diyenlere ilanda 300bin km devirmiş lpg li arabalar var dizel araçlardada turbo o km gelince sorunlar çıkarabilir bu tamamen nasıl kullanıldığına bağlı ayrıca lpg ninde 10bin kmde bir bakımını yaptırırsan sorun çıkarmaz sen dersen lpg taktım ömür boyu sorun çıkmaz dersen ozaman illaki sorun çıkartır kullanmayı bilene lpg li araç gayet güzel üstelik benzinli ve dizel motorların arasındaki bakım fiyatlarını da unutmayın bende sizin gibi çok araştırdım ama iyiki lpg li almışım diyorum kaldıki herşeyde geri kalan bir milletiz bakın avrupa ya ford opel honda gibi araçlar fabrika çıkışı lpg li satılıyor son olarakda şunu söyleyim artık Türkiyede ford kendi yetkili servisinde lpg montajı yapıyor zararı olsa yetkili ford servisi bunu yapmaz tercih sizin iyi günler dilerim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, Hasan akgun yazdı:

Benim ve babamın araç 100bin km geçmedi öyle diyenlere ilanda 300bin km devirmiş lpg li arabalar var dizel araçlardada turbo o km gelince sorunlar çıkarabilir bu tamamen nasıl kullanıldığına bağlı ayrıca lpg ninde 10bin kmde bir bakımını yaptırırsan sorun çıkarmaz sen dersen lpg taktım ömür boyu sorun çıkmaz dersen ozaman illaki sorun çıkartır kullanmayı bilene lpg li araç gayet güzel üstelik benzinli ve dizel motorların arasındaki bakım fiyatlarını da unutmayın bende sizin gibi çok araştırdım ama iyiki lpg li almışım diyorum kaldıki herşeyde geri kalan bir milletiz bakın avrupa ya ford opel honda gibi araçlar fabrika çıkışı lpg li satılıyor son olarakda şunu söyleyim artık Türkiyede ford kendi yetkili servisinde lpg montajı yapıyor zararı olsa yetkili ford servisi bunu yapmaz tercih sizin iyi günler dilerim. 

Sizin yani birinci elden bu bilgileri keşke bir gün önce alsaydım çünkü baktığım lpg li olan araç satılmış maalesef gerçekten araç hoşuma gitmişti ve donanımıyla beni cezbetmisti fiyatı da uygundu demekki nasip değilmiş diyelim teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, Hasan akgun yazdı:

Ben 2015 model focus aracıma 20 k km civarı OTOKOÇ Landrenzo anlaşması kapsaminda lpg taktırdım yaklaşık 20 k km kullandıktan sonra araçta şiddetli sarsıntılar başladı. Sorunun giderilmesi 4-5 aydan aşağı sürmedi. Sonrasinda hemen sattim zaten. Ben bakımlarına ne kadar özen göstersem de  benim görüşüm lpg performanslı kullanıma gelmiyor. Zaten yetersiz olan atmosferik motoru biraz zorlamak istediğinizde lpg li motorun sevmediği üst devirlere çıkmanız gerekiyor. Atmosferik motorun son hızı iyi fakat seri bir motor değil devir kaybedince toparlaması zaman alıyor. Şuan aynı modelin 115 ps dizel versiyonunu kullanıyorum serilik, ara hızlanma anlamında kıyaslanamaz atmosferik olan ile. Yakıt olarak, lpg li motordaki benzin tüketimini de  eklerseniz birbirlerine yakın fakat daha tasarruflu değil kıyaslama yaptigimda..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.