Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Motor Takozu

Fatih Gürler

Soru

Merhaba arkadaşlar. Arabanın radyatörü delindi usta tek parça olarak değiştirdi parça parça olmuyormuş. Bu esnada da motor takozu da gitmiş dedi. Bunun tahmini gideri ne kadardır?

Arka yolcu tarafından da ses geliyor bunun çözümü nedir?

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 3 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
55 dakika önce, Fatih Gürler yazdı:

Merhaba arkadaşlar. Arabanın radyatörü delindi usta tek parça olarak değiştirdi parça parça olmuyormuş. Bu esnada da motor takozu da gitmiş dedi. Bunun tahmini gideri ne kadardır?

Arka yolcu tarafından da ses geliyor bunun çözümü nedir?

Teşekkür ederim.

Valla orjinalinin parça fiyatı 300-350 arasında geziyor internette. Ben Fazla bulmuştum açıkçası, yerli taktırmıştım. Kaputu açıyor usta, üstünden değiştirebiliyor. İşçiliği de hesap edin işte ona göre.

Bu arada onu değiştirmezseniz, diğer takozları da bozar. O yüzden sıkıntı varsa, yani çatlak varsa plastiğinde mutlaka değiştirin. Direksiyonu titretir, rölantide acaip sesler duyarsınız. 

Arkadan gelen sesin çok sebepleri vardır. Onu göstermeniz lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15.03.2019 - 16:15 tarihinde, Fatih Gürler yazdı:

Teşekkür ederim. Usta bana parça fiyatı olarak 190-230 arası dedi. Ama ben internette ecem marka 125 TL ye buldum. Tavsiyeniz nedir?

Marka olarak bilmem ama orjinali dışındakilerin çoğu arasında pek bir fark yok. Bence motor takozunu kendiniz alın, ustaya da gidin bunu takın deyin. Bana göre tavsiyem paranız varsa, motor takozunu orjinal taktırmanız. Ama bu arada diğer takozları da kontrol ettirin. Özellikle de şanzıman takozunu. Bu takoz zaten sert kalkışlardan dolayı, bozulur. Motor takozunda problem varsa, mutlaka onda da vardır değişmediyse diye düşünüyorum. Buna da baktırın. Bunu orjinal taktırmasanız da olur. Usta size biraz fazla söylemiş. Siz ona sormadan alın, ondan sonra gidin 50 tl bir işçilikle takar diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.