Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus Balata Değişimi Sonrası Ses

Rıdvan Eskici

Soru

Merhabalar bugün 2014 model 76 bin kmdeki aracımın ön ve arka balatalar olmak üzere 4 balatayıda Ford yetkili serviste değiştirttim balatalar motorcraft marka yalnız araç durmaya yakın 15-20 km hızda fren basınca balatalar ötüyor galiba ön sağdan geliyor. Yeni takıldığı için normal mi yoksa tekrar servise gidip bu durumu bildirmem gerekiyor mu ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
7 saat önce, Rıdvan Eskici yazdı:

780 tl 4 balata + işçilik 

İşçilik ücreti ne aldı servis? Fren diskleri tornalandı mı?

Tornalama iki şekılde yapılır özel bir cihaz ile araç üzeri yada sökülüp tornada işlenir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Servis için uygun fiyat Bayrampaşa Ford "Keleşler"den sadece arka fren balatalar için indirimle 500 TL İşçilik dahil fiyat almıştım. Sanayiden Motorcraft 200TL kendim aldım 50 TL işçilik vermiştim.

Usta zımpara yapmıştı. Neden yaptığını sorduğumda ses yapmasın diye demişti. Ses olmadı.

Sami ÖZTÜRK tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tabii ki normaldir. Çünkü balataların disklerle uyum sağlama süreci var. Kullanımınıza da bağlı olarak bu 150-200 km kadardır. Daha sonra hem ses kesilecek hem de aracın fren performansı eskisine gelecektir. Disklerin de kenar uçlarına umarım bir zımparalama yaptırmışlardır tornada. Servise götürdüğünüz için açıkçası kesin yapmışlardır diyemiyorum. Ustalar yapar çünkü bunu. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13 dakika önce, Rıdvan Eskici yazdı:

Orijinal marka (motorcraft)  4 balatayı o fiyata almanız imkansız hocam  

Forum sponsorumuz Er-Ol oto da 190+210 gibi fiyatı vardı takımın... Güncel fiyat sorulabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 saat önce, Rıdvan Eskici yazdı:

Orijinal marka (motorcraft)  4 balatayı o fiyata almanız imkansız hocam  

inanın 4 takım balata motorcraft 500 altında..  servis 780 istiyor.. bayağı fark istiyorlar..

ama şu da var, balatalar değişirken kliper mi ne o balataların oturduğu kollarda 1 er adet yay var..toplam da 4 yani.. onlarıda değiştiriyorlarsa aslında fiyat normal .çünkü o yayların her biri tek başına 70-80 tl den aşağı değil..

bana serviste geçen kasım bakımda 700 küsür fiyat dediler bende gittim brembo aldım kasımda daha yeni taktırdım..

sırf bayatladığı ses yaptığı için.. en az 10k daha götürür demişlerdi bu da bana 1 yıl demek

brembolarda hiç ses oluşmadı.. şu anda alıştı disklere araba mükemmel duruyor..

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba arkadaşlar focus 3 ön balata değişiminde bosch marka tercih ettim ama acayip derecede ötüyor. Bu marka kullanan arkadaşlarım oldu mu sorun ne olabilir? Genel olarak zamanla geçer deniyor ama bilemedim. Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.