Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

1.6 Ti-vct Powershift Lpg Titreme Ve Sirkeleme Hk.

Selim.Dursun

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar, 3 yıl kullanıp satmış olduğum aracıma aldıktan birkaç ay sonra atiker gold marka lpg kiti taktırmıştım, araç powershift olduğundan taktırmadan öncede 1. vitesten 2. vitese geçmesi biraz kasıntılı ve titremeli oluyordu, birazda şanzımandan mekanik sesler geliyordu, lpg taktırdıktan sonra buna birde bir miktar performans düşüşü ve gaza yüklendiğimde patlama yapması eklendi, patlamadan kasıt gaza yüklendiğimde pat diye sert bir ses gelip aracın tekleme yapması diyebilirim, araca fazla yüklenmeden uzun süre bu şekilde kullandım aracı, bu arada birçok kez lpg yi taktırdığım yere gittim ayar yapıldı vs. sonuç olmadı, son olarak söktürme niyetiyle tekrar lpg ciye gittim (ben taktırdıktan sonra yaklaşık bir buçuk sene geçti), bu sefer ustalar nedense lpg kitinden enjektörleri değiştirdi ve aynı anda buji tırnaklarınıda daralttı, aracı teste çıktığımda aracın gayet rahatladığını ve gaza yüklendiğimde patlama yapmadığını gördüm, yaklaşık 1 sene bu şekilde kullandım, aynı zamanda şanzımanla ilgilide bir sıkıntı yaşamadım, şanzımandan gelen mekanik seslerde nerdeyse kesilmiş gibiydi, bütün sıkıntıyı lpg enjektörüne bağladım, sonrasında aracın bakım zamanı geldiğinden bakımını yaptım bujileride değiştim, bakımdan sonra gaza yüklendiğimde patlatma ve 1. vitesten 2 ye geçerken titreme mekanik sesler tekrar başladı, aklıma bujiler geldi ve sanayiye gidip tırnakları 0.7 ye daralttım, sorunlar tekrardan düzeldi, bu şekilde sorun yaşayanlar tırnak aralığını daraltarak deneyebilirler , hatta lpg siz powershift kullanıpta sorun yaşayanlar bile tırnak aralığını daraltıp bir denesin bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.