Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2070 km'lik 1.4 Tdci Fiesta Tecrübem ve Gezim :p

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Gezi nedeni; özel gezi işte nedeni medeni yok :) medeniyetsiz bir gezi olmuş dimi :P

Güzergah: İstanbul - Susurluk - İzmir - Salihli - Gediz - Kütahya - İnönü (Ford Fabrikası) - Eskişehir - Ankara ----> Eskişehir - Osmaneli - İstanbul
Yapılan yol: 2076 km
Toplam Tüketim: 95 lt (full depo başlandı ve yol sonunda full'lendi)
100 km'de : 4.58 lt

Sürüş: İstanbul - Susurluk ve Ank-Esk-İst araları ekonomik (80-90) diğerleri 110 civarı. Zaman Zaman hızlandık ama sayılmaz onlar :P:yeah:
Araç: Fiesta 1.4 Tdci Trend

Genel Sürüş Yorumlarım: Araç çok tatlı hiç yormadı..Güven sorunu olmadı. İnce lastiklerden dolayı yüksek süratlerde hemen araç uçacak gibi oluyor (150-160 sonrası) Yol sesi iyi yolda sorunsuz kötü yolda tabiki var..Müzik şart.
Direksiyon ş.içi de ş.dışı da gayet iyi.
Virajlarda çok hızlı değilse gayet başarılı yani korkarak gitmedim pek güvendim araca sağ olsun hiç kırmadı, kaymadı :zha:< :D />Bolca saklama alanı mevcut, içecek şu bu sorunsuz saklanıldı..

Donanım olarak; 15' jant ve geniş lastik şart,arka iç aydınlatma lazım (bunlar titanium'da mevcut) bundan ötürü alınacaksa Titanium olmalı
Motor olarka; kesinlikle daha güçlü motor olsun isterim... ş.içi kesinlikle yeterli ama 1.6 95 olsa daha süper olur..

Yediğim içtiğim gördüğüm bende kalsın :) Resimler ile devam edelim

Yanlış Hatırlamıyorsam bu Susurluk'da çektiğim resim :)

img0520ta.jpg

Ortalama 77 mi :hmm:="bbc_emoticon" src=" smile.png" />
img0523n.jpg

Tolga abininin ürünlerini hergün taşıyan Kargo Şirketi :) çekmezsem çatlardım :P

img0527es.jpg

Sonunda İzmir'e geldik. Patron! Tevfik abiyle sonra küçük Tevfik bey'de geldi :P

img0529u.jpg

Maç öncesi ısınma turları

img0538p.jpg

Valla resim ortada, artık neler oluyorsa :)

img0544az.jpg

Artık maç sonlarına doğru bir fenerli nasıl gs'li yapılır anlamış olduk :)

img0547y.jpg

2. gün Saat 07:00 de yola çıkıyoruz. İzmir'den Eskişehir'e

img0549dv.jpg

İşte bu yollar felaket kötüydi. Kar sonrası yollar hep çukur dolu.. (Kütahya'ya gelirken)

Mecbur hızlı gittik :P uçarsak hissetmeyiz hesabı

img0552z.jpg

img0554f.jpg

Ahanda Kütahya

img0555xf.jpg

2.Gün Gecesi Eskişehir'den Ankara'ya gidiyoruz

img0557hr.jpg

İşte geldik bile evde dinlendik şimdi dışarda açık bir yer arama vakti. Yolun ortasında bekleyen var bakkk sennn.. :zha:

img0558xv.jpg

Merkeze doğru giderken...

img0562ye.jpg

3.gün sabahı Fiesta arkamıza Hava çok güzel. Kapısı açık hemen sol'umda

53293118857810459102910.jpg

Kahvaltı vakti geldi :) Bir telefon açayım dedim Bekir Abimize :) Bakın Bizi kırmadı hemen geldi :)

img0580dr.jpg

post-1-1332175098,4135_thumb.jpg

Daha sonra Kızılay'a geldik. Eeee Bora abiyi görmeden olmaz :) işte Meşhur Kırmızı Focusumuzzz...

img0595an.jpg

3. günün Akşamında gezmeye Devam..

img0598ga.jpg

Şehir içi biraz gezince tüketim arttı haliyle ve 1444 km olmuş bile..

img0603ng.jpg

img0604en.jpg

Ankara'dan Eskişehire dönüyoruz...

img0608jk.jpg

img0609l.jpg

Veee Geldik

img0622bo.jpg

Hazır gelmişken bu geceyi de değerlendirelim :) Miss gibi arpa kokusu :zha:

img0625fg.jpg

Ve İstanbul'a dönüş Başlar

img0640ixb.jpg

Osmaneli'nden sonra Gps Durumu

img0646ir.jpg

Son otoban :)

img0649w.jpg

Ve geldik :) Buna :) olarak seyahat öncesi ist'da 95 km yapılmıştı...

img0650l.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

wow :D ne kadar güzel gezmek ... :D

Yalkın bi arkadaşım ; yurt dışı dönüşünde az yakıtlı araba önermemi istemişti fiesta demiştim ; 360 Liraya 2100 Km nerdeyse , buda 17krş a geliyor çok iyi rakam bence ki mazot pahalı.

Merakımdan soruyorum , 1.4 TDCI'lerin ortalama olarak max hızları ne kadar ? Bazen küçük motorlar bile 1.6 lar performansı vermekte :yeah:

5 kişilik ailemiz var ama 4 kişi gideriz bi yere gidersek fakat ne zaman bu tarz arabalara yönelsem cevap belli : ''bize küçük gelir'' :P

Emre V. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merakımdan soruyorum , 1.4 TDCI'lerin ortalama olarak max hızları ne kadar ? Bazen küçük motorlar bile 1.6 lar performansı vermekte :D

5 kişilik ailemiz var ama 4 kişi gideriz bi yere gidersek fakat ne zaman bu tarz arabalara yönelsem cevap belli : ''bize küçük gelir'' :P

Yetmez yetmez, keyfinize bakın aracınızla :D

1105 kg fiesta yani hafif değil..

70 / 1105 = 0.063 :yeah: sen seninkini hesapla ve oranla işte :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.