Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Otomatik vites mi Manuel vites mi? (dikkat hanımı ikna etme içerir)

Mustafa Karaca

Önerilen Mesajlar

Merhabalar, evlendikten sonra araç almaya niyetlendim. Yaklaşık 45bin bütçem var. Aklımda fiesta var ama hanım otomatik vites olsun istiyor. Otomatik vites fiesta ile Manuel arasında yaklaşık 10bin TL oynuyor. O yüzden otomatik fiesta almak zor gibi.

Şimdi ya hanımı ikna edip Manuel vitesli fiesta alacağım ya da o fiyat bandında otomatik cruze alacağım.

Şimdi esas soru geliyor, hanımları ikna etmek kolay oluyor mu ? evli arkadaşların  başına gelmiştir illaki nasıl bir yol izleyim hangi aracı tavsiye edersiniz ya da başka bir fikir olan varsa seve seve dinlerim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

36 dakika önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

Biz bütçe elvermediğinden, manuelde hemfikir olduğumuzdan, manuel almıştık ama keşke bana otomatik baskısı yapıp 1-2 model yılı eski ama otomatik araba aldırsaymış zamanında..

Bütçe Manuel diyor, otomatik olunca da cruz mantıklı geliyor. Siz Neden otomatik alsaydım dediniz? 

42 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Ben bir türlü ikna edemiyorum. 50 yaşına yaklaştı hala araba dediğin manüel olur . Vites değiştirmeyeceksem ne araba kullanıyorum deyip duruyor. İstediği arabanın da manüeli yok (V40 ) . Düz vites poloya talim ediyor zavallım ???

Yani siz tam tersi eşiniz  otomatik vites istemiyor mu diyorsunuz ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Mustafa Karaca yazdı:

Siz Neden otomatik alsaydım dediniz? 

Çünkü hayat kısa, martılar uçuyor. Uzun yolda aradaki fark çok hissedilmese de yoğun olarak şehir içi kullanıyoruz ve manuel gereksiz yükten başka bişey değil. imho.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tüm bayanları kapsamadan söylüyorum, çoğu bayanın manuel vites ile arası pek iyi değil. Hız ve devire göre vitesi takip etmek, durunca boşa atmak kalkarken 1'e takmak, sonra debiriyaja bas çek hele birde rampada durup kalkmak gerekiyorsa falan iş çığrından çıkıyor ? Benim kendi aracımda manuel. Eşim kullanıyordu ancak hep bi tedirginliği sıkıntısı oluyordu. Bir türlü rahat yol alamıyordu. Çoğunluklada ben yanında olduğumda kullanmayı tercih ediyordu. Çocuktan sonra ikinci bir araç almaya karar verdiğimizde, tercihimi direk otomarik micradan yana kullandım ? Eşimin şimdi girip çıkmadığı yer yok diyebilirim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok şükür ki benim hanım manuel araç seviyor.En güzeli şöyle yapacaksın;2.elde otomatik alınmaz,masraf çıktı mı 10 bin tl ye yakın cebimizden para çıkar diyeceksin.Otomatik aracın yakıt sarfiyatı daha fazla olur vb.şeyler sıralayıp ikna etme yoluna gideceksin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Kerem Bozdoğan benim tercihim biraz maddi durumdan dolayı. Otomatiğe karşı değilim (biraz olabilirim).

@Zafer Yusoğlu evet o cümleleri duyar gibi oldum biranda ?

@Kaan ZaimZaim iki araba alacak durumum olsa inan bir tane otomatik alırım bir tane de eski bi araba alırım geçerim. Eski arabayı dert etmem. Ama şimdilik bir araba şansım var o da 45 bin TL civarı. Otomatik vites hanımlara avantaj sağladığı kesin ama orası da bir gerçek

@suat coşkun Manuele ön yargılı oluyor bir çok bayan. Ama süren bayanlar da var onlar nasıll sürüyor dediğimde biraz işe yarıyor gibi ama ilerde bi sıkıntı olursa @Zafer Yusoğluun dediği gibi ben sana demiştim lafları başlar ?

@Ali Gök hocam iyiymiş öyle ama malesef ki bizde durumlar öyle değil 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 haftadır aracımın yerine ikame olarak verilen manuel vitesli Ford Focus'u kullanıyorum. Otomatik vitesin rahatlığından sonra manuel vites trafikte işkence gibi geldi bana. Trafikle sık boğuşuyorsanız kesinlikle otomatik derim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Günal Y. yazdı:

1 haftadır aracımın yerine ikame olarak verilen manuel vitesli Ford Focus'u kullanıyorum. Otomatik vitesin rahatlığından sonra manuel vites trafikte işkence gibi geldi bana. Trafikle sık boğuşuyorsanız kesinlikle otomatik derim. 

Otomatik vites avantajı vardır illa ki ama benim sıkıntı biraz bütçe ile alakalı. Otomatik olursa cruze olacak gibi  manuelde fiesta. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.