Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Couch Surfing

Tevfik

Önerilen Mesajlar

"Couch Surfing" Bir Kanepede Dünya Yolculuğu

Sizlere "Couch Surfing " denilen kimileri için yeni ufuklar açabilicek bir hadiseden bahsedeceğim.Kimileri daha önce biliyor olabilir , kimileri direk uygulamış olabilir , kimileride benim gibi lise yıllarında bilip imkansızlıktan yapamama ve yıllar sonra bir şekilde karşısına çıkması sonu karşılaşmış olabilir ben bilmeyen ve bilip de unutan arkadaşlar için tekrar yazmak istedim.Couch Surfing bir nevi bir dolaşım programı , ücretsiz konaklama diye tanımlayanlar olabilir , kültür köprüsü diyenler olabilir.

Bu site insanların ücretsiz olarak karşılıklı evlerini açtıkları , sitenin sayfasından tanışıp birbirlerini misafir ettikleri bir kültür programı , hiç tanımadığınız yabancı bir insanı kendi evinde ağırlamanın verdiği heyecan ve ilginçliği yaşamak inanın güzel bir duygu yada sizin daha önce hiç tanımadığınız birinin evinde dünyanın herhangi bir köşesinde bir kanepede uyanmanız gerçekten maceranında ötesinde bir şey olmalı Couch Surfing bunları size vaad ediyor.Sadece yurt dışı olarak da düşünmenizi istemem Türkiyenin her şehrinde üyeler bir odasını bir kanepesini size vererek hem yeni kültürler tanımanıza hemde yeni yerler görmenize vesile olabilir.Peki nasıl inanıyorsun nasıl gidiyorsun derseniz de cevabım hazır referans denen bir hadise var bu hadise bu olayın en garanti kısmı yani daha önce birbirlerini ağırlamış kişilerden referans alarak gidiyorsunuz ve sıkıntı yaşamıyorsunuz.Tek yapmanız gereken kendinize ait bir profil açarak kendinizden yaşadığınız yerden detaylı şekilde bahsetmek zamanla talepler gelecektir ve sizde bu talepleri değerlendirip evinize misafir alabililecek yada sizler başkalarına talep edebileceksiniz.Olayın birde olumsuz özelliği var biz Türküz bizim erkeklerin abazan modellerinin site içinde çokluğu bakımından bize birinin misafir gelmesi yada bizim gitmemizin evresi biraz daha uzun sürüyor.En nihayetinde bu sitedeki herkes birbirinden haberdar ve mimlenme olayı baş gösterebiliyor.Yeni başlıyacaklar için öncelikle birkaç kişiyi misafir edip olumlu referanslar aldıktan sonra başka bir yere misafir olma talepleri daha olumlu karşılanacaktır.Bide bazılarının yaptığı toplu olaylar oluyor Polonyoda bir kızın evini boyamasına yardım etmek için farklı ülkeden farklı insanlar toplanabiliyor.Aslında benim gibi futbol tutkunu kişiler için kaçınılmıcak fırsat nette bulacağın bir Real Madrid taraftarıyla El Clasicoyu yerinde izleyebilir aynı zamanda Madridi görmüş olabilirsiniz.Şimdi bence durmayın http://www.couchsurfing.org adresinden girip kendinize bir profil oluşturun belkide sizi hayallerinize götüren yol bilmediğin bir ülkede tanımadığın bir kişinin kanepesindedir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Buna benzer bi uygulama ortaokul zamanımda vardı yurtdışından öğrenciler gelir onlar evde bi kaç gün misafir edilirdi,aynı şekil bizim arkadaşlarımızda yurddışında misafir edilirlerdi,ozamanlar her iki türlüsünüde tecrübe etmişliğim yoktu.Şuan ben açıkcası sıcak bakamam bu türden bi organizasyona.(Tanrı misafiri diye tabir ettiğimiz durum bunun dışında tabi)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

vala ben genç olsam...kabul ederdim...sonuçta insan insandır....tüm dünyayı gezerdim şimdiki gençlik mıymıy odasından netle dünyayı dolaşmak kolayına geliyor...

hayatlatına yazık ediyorlar...sms...msn..facebook sanıyorlarki gerçek dünya bunlar...acıyorum hepsine...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.