Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Beyin Resetleme Sorunu

Erkan İnce

Soru

Merhabalar önceikle eimde elm 327 var beyin resetleme olayını gördüm hemen yapayım dedim s

rekl farlar arızalı hatası ve airbag hatası veriyordu denedim göstergeler komple gitti ve camları kaldırırken basılı tutmam gerekiyor malesef kodlama yapamadımo önemli değil de göstergeler neeye gitti. modulün soketlerini söküp taktım, kutup başını aynışekilde söküp taktım ama makesef olmadı nasıl çözeriz bu işi var mı acaba çözen...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
3 dakika önce, Erkan İnce yazdı:

kutup başını aynışekilde söküp taktım ama makesef olmadı nasıl çözeriz bu işi var mı acaba çözen...

Kutup başını söktükten sonra bekledinizmi bilmiyorum.Ama bazen kutup başını söktükten sonra bir kaç saat bekleyip öyle takmanız gerekiyor.Benim bir gece beklemişliğim bile var :dede:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Maalesef bunlar  basit şeyler değil bu sebeple işi iyi bilenler hep uyarıyor akünüz zayıfsa, ekstra güç desteği yoksa her an her şey olabilir ve büyük masraflar çıkabilir diye. Geçmiş olsun, umarım çözülür. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 saat önce, Erkan İnce yazdı:

beyin resetleme 

Beyin resetleme ne demek? Neden buna gerek duydun Erkan?

Eğer düzelmezse serviste ids ile vın numarandan araç yazılımını yükletmelisin, kalıcı bir hasar olmadıysa tabi...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Gürkan abi benim bcm sıkıntılı biliyosun sendeki bcm ye talip olmuştum ya bi ara geçenlerde sert bi çukura girdim tekrar gitti gösterge soketleri söküp taktım bu sefer abs lambası ve far arızası hatası veriyordu uzun kısa yapmıyordu bi reset yapayım belki düzelir dedim o da bu hale geldi yarım saat önce kutup başını söktüm bakalım dursun öğlene kadar  ne olacak göreceğiz 

--0 dakika sonra eklendi--
12 dakika önce, Serkan Karakoca yazdı:

elm ile hangi programla yaptınız acaba serviste ıds ile  zor pcm i yapılandırıyorlar tekrar ?

Foccus la yaptım abi daha doğrusu bozdum diyelim :)))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
9 dakika önce, Erkan İnce yazdı:

Gürkan abi benim bcm sıkıntılı biliyosun sendeki bcm ye talip olmuştum ya bi ara geçenlerde sert bi çukura girdim tekrar gitti gösterge soketleri söküp taktım bu sefer abs lambası ve far arızası hatası veriyordu uzun kısa yapmıyordu bi reset yapayım belki düzelir dedim o da bu hale geldi yarım saat önce kutup başını söktüm bakalım dursun öğlene kadar  ne olacak göreceğiz 

Foccus la yaptım abi daha doğrusu bozdum diyelim :)))

foccusla olmaz zaten yanlış bilmiyorsam ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 dakika önce, Erkan İnce yazdı:

Ben saşe numarasından özellikleri XML codlarını indirdim onları yükledim sonra nanay

Konfigrasyon sıfırlamanın resetleme ile alakası yok. Aynı işlemi tekrar yapın hem göstergeye hem de bcme yazın. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bcm ye yazdım da göstergeye nasıl yazacağım onu anlayamadım 

--10 dakika sonra eklendi--

veeee denedimmm olmadı :@

--22 dakika sonra eklendi--

Şuan kontak açıkken 7 sn 1 aracın kliması üfleyip kapanıyor araç kafayı yedi galiba 

--39 dakika sonra eklendi--

Bcmnin tüm soketleri ni söktüm bakalım biraz da böyle takılsın neolacak görelim :)))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Erkan İnce yazdı:

Evet sorun çözüldü soketleri hepsini taktım ama şimdi de far arizasi hatası veriyor sanzuman ışığı yanıyor bunu nasıl çözerim korkuyorum pcye bağlamaya vallaha

Düzelmesine sevindim, ancak bcm sana uzun vadede yine problem çıkaracak gibi duruyor. (İnşallah olmaz)

Mümkün olduğunda onu yenilesen iyi olur...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Düzelmesine sevindim, ancak bcm sana uzun vadede yine problem çıkaracak gibi duruyor. (İnşallah olmaz)

Mümkün olduğunda onu yenilesen iyi olur...

Gürkan abi desene geleceksin kucağıma :))))

13 dakika önce, Fatih S. yazdı:

muhtemelen çözülemeyecek gibi duruyor,daha önce bende böyle bişey yapmıştım allahtan servisle aram iyi ücretsiz düzeltmiştim.

Abi servisle aram 100 km sıkıntı orda servis çözer her türlü ama aram uzak 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Millet hepinize merhabalar konuya sebep olan materyal aynı olduğundan yeni bir konu açıp kalabalık etmek istemedim yeri yanlışsa düzeltirim. Daha evvelden navigasyon ayağına artık kullandığım elm cihazından mıdır bilmiyorum ki gerekli cihazı kullanmıştım, switchli olanı. Tam yapmak üzere iken bcm çökmüştü. esp, abs motor arıza komple lambaları yakmış, adeta dellenmişti araba. Tuttum götürdüm bende kendi bu kadar ısrar edince. Ücreti mukabilinde vın numarasından tekrardan bcm kodlandı araca. Çok şükür 4 aydır bir problem olmadı ama kullandığım bu forscan ve foccus programı aceba ıpc ye yada bcm ye verdiği hasardan dolayı mekanikte bir problem olur mu sorusu aklıma geldi. Mesela enjektör ayarları ile bir sıkıntı olupta enjektörlere işeme yaptırır mı ? Kafam hep orada. Beceriksizliğimden değil de galiba kablonun azizliğine uğradım çünkü 2 defa başıma aynı kabloyla geldi ve aynı yönergeler farklı cihaz ile başka araçta işlem başarılı oldu. Velhasıl kelam enjektörler ile ilgili bir problemi bcm nin çökmesi yaratır mı? ıpc de sıkıntı olsa galiba anlardım. Benim olayda birde şöyle bir sorun başıma gelmişti. Foccus kodlama yaparken yanlışlıkla motoru açık unutmuştu arkadaşım harul hurul stop etti ama çalıştı tabi. Serviste ölçüm vs yapılıyor mu aceba enjeketör ile ilgili? Referansları nedir, doğru bilgi verirler mi fikri olan yardımcı olabilecek arkadaşlar yardım ederler ise sevinirim. Bu arada 4 aydır çok şükür sıkıntım yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.