Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2019 Otomobil Piyasası

ANIL Ö.

Önerilen Mesajlar

ben de ekonominin kötüye gittiğini söylüyorum ama bu durumda bile kamu çalışanlarına kredi oranı 1,69 a düştü. bu oran 5-6 ay önce 2,30 du. herhangi bir banka enflasyonla mücadele diyerek kredi oranını düşürünce diğer bankalarda aynı durum oluyor. demek ki risk enflasyonla mücadele kapsamında değil. teknik olarak dediğiniz gibi olabilir gerçek hayattaki uygulamaların farklı olduğunu düşünüyorum.

--2 dakika sonra eklendi--

türkiye cumhuriyeti başkanı kredileri düşürün dese haftaya düşer krediler.( bu tip uygulamaları kesinlikle benimsemiyorum)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 dakika önce, Ali Gök yazdı:

ben de ekonominin kötüye gittiğini söylüyorum ama bu durumda bile kamu çalışanlarına kredi oranı 1,69 a düştü. bu oran 5-6 ay önce 2,30 du. herhangi bir banka enflasyonla mücadele diyerek kredi oranını düşürünce diğer bankalarda aynı durum oluyor. demek ki risk enflasyonla mücadele kapsamında değil. teknik olarak dediğiniz gibi olabilir gerçek hayattaki uygulamaların farklı olduğunu düşünüyorum.

Ali Bey kamu çalışanı olduğunuza göre bankaların sizden alacaklarını tahsil etmekte sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorsunuz umarım? Ancak ekonomiyi döndüren şey sizin gidip krediyle araba almanız değil. İnsanlar hammadde almak için, çalışan maaşı ödemek için, alet-makina almak için de kredi çekiyorlar.

Ayrıca bahsettiğiniz faiz oranları sadece devlet bankalarında var. Onun da nedenlerini ayrıca açıklamama gerek yok diye düşünüyorum. Gerçek dünya sizin düşündüğünüz gibi işlemiyor maalesef.

Aşağıda bazı bilindik bankaların faiz oranları var. Bu oranların burada yazıyor olması da bankanın size kredi vereceği anlamına gelmiyor.

image.png.70369388b79f7a85f38fb0f0c2e364e1.pngimage.png.2812f2c12d86c073f1aae09881033cda.png

image.png.70107057155205926213ca685936d5d9.png

image.png.ab7fcd6d6e75558e5f0fd654820c7464.png

Semih O. tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 dakika önce, Ali Gök yazdı:

--2 dakika sonra eklendi--

türkiye cumhuriyeti başkanı kredileri düşürün dese haftaya düşer krediler.( bu tip uygulamaları kesinlikle benimsemiyorum)

Aynı mantıkla soralım 1 yıl evvel kredi faizleri 1.2 iken nasıl birden 2.2 ye çıktı. Güçlü bir ekonomide böyle bir şey olabilir mi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Semih O. yazdı:

Bu ekonomik koşullarda hala bankaların ve bayilerin gözünün içine bakıp araba almak istiyorsak, toplumsal olarak psikolojik  tedavi görmemiz lazım...

:+1:

--14 dakika sonra eklendi--

2019 Otomotiv piyasasını bilmem ama envanterdeki 2015 model otomobil ile ilgili tek düşüncem keşke bugünleri öngördüğüm vakitlerde kararsız kalmayıp arabayı nakite dönseydim. Bulunduğumuz nokta itibariyle gemisini kurtaran kaptan modeli harici hareket etmek anlamısz geliyor bana.

Şimdi ve sonra, ekonomide hanehalkının dolaysız hissedeceği ciddi refah artışı olmadan araba almak mı? Emeğim ve ömrüm demir yığınına sahip olmak uğruna harcayacak kadar değersiz değil.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

50 dakika önce, Semih O. yazdı:

Taşıt kredilerinde vade 60 aya yükseldi ??

Geçen bir youtuber videosunda vardı, Ankaradan Kanadaya master programı için giden bir Türk vatandaşı, oturma ve çalışma izni olmamasına rağmen, 0 km Mazda 3 2.5 Sport modelini 5 bin dolar peşin 76 ay vadeli SIFIR FAİZ ile aldı.

Araç fiyatı 32500 Cad.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Geçen bir youtuber videosunda vardı, Ankaradan Kanadaya master programı için giden bir Türk vatandaşı, oturma ve çalışma izni olmamasına rağmen, 0 km Mazda 3 2.5 Sport modelini 5 bin dolar peşin 76 ay vadeli SIFIR FAİZ ile aldı.

Araç fiyatı 32500 Cad.

Öyle deme abi bizde de dışardan gelenler herşeyin en iyisini alıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.