Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Araç Yazılım Güncelleme

Emrah Ayaz

Soru

S.a herkese bugün ford çetaş servisini arayıp aracımın güncellemesi olup olmadığı sordum.

güncelleme için servise gitmemi, güncelleme olduğunu kontrol etmek 70 lira + kdv,

eğer varsa ve yapılırsa 100 lira + kdv  olduğunu söylediler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 15 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Araçta yazılım güncellemeleri bulunsa dahi tüm güncellemeleri yapmıyorlar.Basit güncellemeleri yapıp yolluyorlar.Riskli güncellemelerden uzak duruyorlar.O yüzden en iyisi araçta problem yoksa yazılımla falan uğraşmamak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Doğan beyin yeni  Cmax konusunda güncellemeye dair postunu okuyunca ben de yaptırmak istedim.

Etisten sorguladığımda PCM - BCM- PSCM - IPC güncellemeleri görünüyordu.

Sivastaki servis yeni açıldığından ve IPC güncellemesi riskli olduğundan IPC hariç diğerlerini yaptırdım.

250 tl tuttu ve güncelleme yapıldıkça canlı canlı etisteki sayfadan güncelleme uyarılarının eksildiğini izledim ? 

Değişiklik var mı yok mu ?

Güncelleme öncesi psikolojik olarak etkilenmemeye kendimi hazırladım (ama ne kadar başardım bilmiyorum ? ) fakat araçta rahatlama hissediyorum özellikle de direksiyonda. 

Yakıt tüketiminin artıp artmadığına dair söylemde bulunamıyorum çünkü yeteri kadar yol yapmadım. (bugün uzun yol yapacağım göreceğiz.)

PSCM güncellemesini önemsiyordum çünkü forumda bu güncellemeden sonra direksiyon destek sistemi arızasının kesildiğini söyleyen biri vardı. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
11 dakika önce, Mehmet Akpunar yazdı:

Doğan beyin yeni  Cmax konusunda güncellemeye dair postunu okuyunca ben de yaptırmak istedim.

Etisten sorguladığımda PCM - BCM- PSCM - IPC güncellemeleri görünüyordu.

Sivastaki servis yeni açıldığından ve IPC güncellemesi riskli olduğundan IPC hariç diğerlerini yaptırdım.

250 tl tuttu ve güncelleme yapıldıkça canlı canlı etisteki sayfadan güncelleme uyarılarının eksildiğini izledim ? 

Değişiklik var mı yok mu ?

Güncelleme öncesi psikolojik olarak etkilenmemeye kendimi hazırladım (ama ne kadar başardım bilmiyorum ? ) fakat araçta rahatlama hissediyorum özellikle de direksiyonda. 

Yakıt tüketiminin artıp artmadığına dair söylemde bulunamıyorum çünkü yeteri kadar yol yapmadım. (bugün uzun yol yapacağım göreceğiz.)

PSCM güncellemesini önemsiyordum çünkü forumda bu güncellemeden sonra direksiyon destek sistemi arızasının kesildiğini söyleyen biri vardı. 

Etis e girebiliyor musunuz ben artık giremiyorum 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
16 dakika önce, Mehmet Akpunar yazdı:

Bağımsız operatör ile kaydolunca girmiştim. 

--0 dakika sonra eklendi--

Şase atın bakayım ben 

Önce bende görebiliyordum şimdi bana kim olduğumu soruyor ? bende tam ne olduğunu bilmediğim için kayıt olmadim

--10 dakika sonra eklendi--
16 dakika önce, Mehmet Akpunar yazdı:

Bağımsız operatör ile kaydolunca girmiştim. 

--0 dakika sonra eklendi--

Şase atın bakayım ben 

Aşkın Aşık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
28 dakika önce, Mehmet Akpunar yazdı:

En önemlisi ve uzun süreni, yani; ''250 TL'' yi en çok hak edip emek verilecek olanı yaptırmamışsınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
22 dakika önce, Tuncay A. yazdı:

En önemlisi ve uzun süreni, yani; ''250 TL'' yi en çok hak edip emek verilecek olanı yaptırmamışsınız.

Doğrudur, bilmiyordum.

Fakat ekran çökme riski olduğunu duydum güvenemedim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim arabamın da güncellemeleri var,
problem yoksa güncelleme yapmayın görüşüne uyarak,

hala yaptırmadım.
Direksiyon güncellemesi iyi oldu demişsiniz.

Şu an itibari ile direksiyon da da bir problem hissetmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim de daha 3 gün önce servise giren arabamda 

PCM

IPC

TCM

HVAC 

PAM güncellemesi görünüyor. İnatla yapmıyorlar bunları.

Bu arada PAM güncellemsi var ama park assist bizim arabada yok ki. Yoksa geri görüş kamerası görüntüsünü daha doğru yapan bir güncelleme mi geldi ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.