Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

15 Bin Bakımında Balata Değiştirmek

Lütfullah A.

Soru

Merhaba, 

Bugün 10 ay önce aldığım aracımın 15 bin bakımı için İstinye Otokoç'a götürdüm. Periyodik bakımın yanında aracın ön balatalarının da en fazla 5 bin km götüreceğini söylediler ve ben değişim ücretini sorunca, 600 tl olduğunu söylediler. Ustaya balata değişimi için erken değil mi diye sorduğumda, cevabına anlam veremesem de, otomatik vites için normal olduğunu söyledi. Nihayetinde değiştirdik balataları ve şimdi fren yaptığımda epey ses geliyor balatalardan. Bu muhtemelen balatalar yeni olduğu için fakat 15 binde balata değişimi normal mi? Her 15 bin km'de balata mı değiştireceğim? Garantinin bunu karşılaması gerekmiyor mu? Aklımda deli sorular ve kandırılmışlık hissi... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
16.02.2019 - 23:31 tarihinde, Lütfullah A. yazdı:

Merhaba, 

Bugün 10 ay önce aldığım aracımın 15 bin bakımı için İstinye Otokoç'a götürdüm. Periyodik bakımın yanında aracın ön balatalarının da en fazla 5 bin km götüreceğini söylediler ve ben değişim ücretini sorunca, 600 tl olduğunu söylediler. Ustaya balata değişimi için erken değil mi diye sorduğumda, cevabına anlam veremesem de, otomatik vites için normal olduğunu söyledi. Nihayetinde değiştirdik balataları ve şimdi fren yaptığımda epey ses geliyor balatalardan. Bu muhtemelen balatalar yeni olduğu için fakat 15 binde balata değişimi normal mi? Her 15 bin km'de balata mı değiştireceğim? Garantinin bunu karşılaması gerekmiyor mu? Aklımda deli sorular ve kandırılmışlık hissi... 

balata ömrü, kullanıcıya ve diğer şartlara göre değişir eyvallah ama

1- daha 5000 km var demişler 5000 km az değil ki neden değiştiniz en azından bir 5 bin daha giderdiniz. 

2- balata zaten hiç bir şekilde garantiye de girmez bakıma da girmez aynı işi özel serviste orijinal olmak kaydı ile en fazla 300 tl ye hallederdiniz.

bu da size tecrübe olsun canınızı sıkmayın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bana servislerin oyunu gibi geliyorum. Maaelesef ben de 30 bin bakımda 4 balatayı değiştirmiştim ,hep aynı hikayeler maksimum 5 bin km daha gider dediler. 4üne 800 küsür bir rakam verdiler,ben de araştırdım özelde yaptırsam 500 tl'ye değişecekti 4 tanesi. 650 tl ye yapıyorsanız hepsini değişin demiştim onlar da kabul etmişti. İçimden bir ses dur yapma etme demesine rağmen tembelliğin verdiği cesaretle değiştirmiştim. şuan 45 binde aracım ,aynı mantıkla gidersek 60 bin civarında tekrar balata diyecekler ama bu sefer kesinlikle özel servise gidip göstereceğim ve gerek var derse usta değiştireceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

15.000'de bitmesi için düzenli 200-0 filan denemek lazım bence. Otomatikmiş, trafikmiş, sert kullanımmış, aşırı ısınıp rendeletmediğiniz sürece ki İstanbul trafiği buna pek izin vermez bence sert de kullansanız, pek zor. Ses filan yapar belki de tamamen bitmesi zor gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

15 bin balata değişimi için çok erken servis 5 bin km daha gider demiş 5 bin km daha yapsaydınız keşke,birde orijinal parçayı yarı fiyatına dışardan alıp özel serviste değiştirebilirsiniz.Garantiyi bozmaz orijinal taktıktan sonra servis bile bilmez daha önce değişip değişmediğini...Birde balata garantiye girmez diyelim ki 5 yıl 150 bin garantisi olan araba için cepten paramızla  hiç balata değişmeyelim 5 yıl boyunca  hep garanti karşılasın.

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

30.000 km bakımında benim ön balatalar için en fazla 2.000 km daha gider dediler. Değişim ve parça için de 587 TL talep edince değiştirmeyin dedim. Aracın garantisinin bozulmayacağını öğrenince de 195 TL ye Er-Ol Otomotiv'den balataları alıp 50 TL ye sanayide tanıdığım bir ustaya 31.700 km civarında değiştirttim. Servise sadece balata almak istiyorum deyince de fiyat olarak 380 TL civarı bir şey söylemişlerdi. Bazı konularda servise anlayış göstermeye çalışıyorum ama bazen de abartıyorlar. 

Günal Y. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

33850 km. anca yetmişti bana, Kasım ayında değiştirdim ön arka komple. Özel serviste değişimini yaptım ancak hem Çetaş hem de özel servisteki ustalar helal olsun genelde en fazla 20k km.'de değiştiriyoruz sen fren kullanmıyorsun herhalde demişlerdi. Özel servis tanıdık olmasına rağmen bunu söyleyince olabileceğini anladım. İhtimaller çok. Ben dibe kadar kullanıp diskleri azıcık çizdim bile ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.