Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Bakım Sonrası Kalan Yağ, Motor Temizliği Ve Balata Durumu

Arif K

Önerilen Mesajlar

18 saat önce, ANIL Ö. yazdı:

Eğer bakımınızı servis dışında bir yerde orijinal parçalarla yaptırırsanız kesinlikle araç garantiden çıkmaz.Aldığınız parçaların ve bakımın faturası olsun yeter,gerektiğinde beyan edebildikten sonra servis dışında bakım yapıldı diye araç garantiden çıkmaz.

çıkmaz da ülkede adalet olmadığı için dava süreci ile uğraşmak zorunda kalmak istemiyorum, şirket aracı aslında şirket avukatı uğraşır da o süreci göze alamıyorum

--2 dakika sonra eklendi--
13.02.2019 - 11:29 tarihinde, Cankut Bulut yazdı:

Fiyatlar da maşallah yani Arif Bey 1720 tl nedir ya ? Şu yapılanları dışarda ve tamamen orjinal ürünlerle yaptırsam muhtemelen ödeyeceğim rakam işçilik dahil maksimum 800 liradır. Ama tabii çift kavrama şanzıman olunca garanti dışına çıkmasına gönül razı olmuyo. Yaptırdığım en son bakımda eski yağın içine 30 tl lik temizleme katkısını koyduk ve aracı yaklaşık 10 15 dk rölantide çalıştırıp yağı boşalttıktan sonra yeni yağı koyduk. Motor güya temizlenmiş oldu.Bu adamlar 147 tl lik ne yapmış acaba bende çok merak ettim.

Balata konusuna gelince kullanım tarzı birebir etken 30 binde bitiren de var 60 bine kadar kullanan da.

Ve son gözüme çarpan husus; ön fren balataları orjinal motorcraft piyasada 180 tl ye alınabilir. Faturada takım - kaliper yazması dikkatimi çekti.Sizde kaliperleri de mi değiştirdiler? Eğer öyleyse neden değiştirdiler acaba? 396 tl sadece balata için çok çok uçuk bir rakam.

Bakım kartında da 5w-30 yazısını gördükten sonra bu sabah servise gittim ve danışmana sordum, yok sadece balata dedi. Balatalar iyi gitmiş, asbest oranları düşürüldü eskisi kadar uzun gitmiyor dedi, courier'da 15.000'de değiştirdiğimiz oluyor dediler, fazla yağı verdiler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Cankut Bulut yazdı:

Motor temizliğini de sordunuz mu acaba 147 tl lik ne yaptınız diye?

sordum, eski yağı boşaltınca makine ile temizliyorlarmış zorunlu değilmiş ama otosan tavsiye ediyormuş, eski yağ çamur gibi sanki de... bir daha yapmayın dedim.

ayrıca daha vahim bir şey fark ettim, servisin bana kesinlikle 0w-30 yağ kullanmalısınız, yoksa garanti dışı kalabilir dediği aracıma bir önceki bakımda 5w30 yağ konulmuş. şirkette 2 araç var 2 gün arayla benimki 15.000 diğeri 30.000 bakımına girdi, ikisine de 5w-30 yağ kullanılmış.

--1 dakika sonra eklendi--

IMG_20190214_164401.jpg

IMG_20190214_164352.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gittiğiniz serviste sıkıntılar var.Ciddi derecede para koparma politikası güdüyorlar.Castrol magnatec 5w30 A5 4Lt yağ 150 lira. Sadece 250 lira gereksiz yere pahalı yağ kullandıkları için fazla para ödemişsiniz.

Mehmet Çallı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Arif K yazdı:

ayrıca daha vahim bir şey fark ettim, servisin bana kesinlikle 0w-30 yağ kullanmalısınız, yoksa garanti dışı kalabilir dediği aracıma bir önceki bakımda 5w30 yağ konulmuş. şirkette 2 araç var 2 gün arayla benimki 15.000 diğeri 30.000 bakımına girdi, ikisine de 5w-30 yağ kullanılmış.

Böyle bir şey yok hocam kullanım kılavuzu net şekilde her şeyi açıklıyor. Gittiğiniz servisi yanlış bilgilendirme için şikayet edebilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Arif K yazdı:

sordum, eski yağı boşaltınca makine ile temizliyorlarmış zorunlu değilmiş ama otosan tavsiye ediyormuş, eski yağ çamur gibi sanki de... bir daha yapmayın dedim.

--1 dakika sonra eklendi--

IMG_20190214_164401.jpg

IMG_20190214_164352.jpg

Servislerin çoğu 1.5 TDCİ motora hatalı olduğu halde halen 5w30 yağ doldurup fahiş fiyat alıyorlar. Ben 45.000 km bakımında WSS-m2c950 onaylı 0w30 kullandım. Fiyatı o kadar uygundu ki inanamazsınız.

Ön sayfadaki faturada 5 litre olan yağ 0w30. O fatura kimin?

--5 dakika sonra eklendi--

O faturalar geçen senenin galiba.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14.02.2019 - 22:33 tarihinde, Tuğra Yanık yazdı:

Servislerin çoğu 1.5 TDCİ motora hatalı olduğu halde halen 5w30 yağ doldurup fahiş fiyat alıyorlar. Ben 45.000 km bakımında WSS-m2c950 onaylı 0w30 kullandım. Fiyatı o kadar uygundu ki inanamazsınız.

Ön sayfadaki faturada 5 litre olan yağ 0w30. O fatura kimin?

--5 dakika sonra eklendi--

O faturalar geçen senenin galiba.

Faturalar kasım ayına ait benim aracın 15.000 şirketteki diğer aracımızın 30.000 bakım faturası. 2 gün arayla. 

0w-30 olan benim 4 gün önceki 30.000 bakım faturası. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.