Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Active City Stop Hakkında

Yüksel Türkcan

Soru

Herkese merhabalar. Bugün aracımda bulunan active city stop sistemini tam anlamı ile nasıl nerede devreye giriyor diye test etmek istedim. Aslında daha önceden test etmiştim boş, büyük bir tv kutusu ile. O zaman tam ne yaptığımı hatırlamıyorum ama bugün şöyle oldu. Arkadaşlarım bir yorganı yola gerdiler bende geriden geldim 15km/h civarıda aracı boşa aldım ki stop etmesin diye yorganın inceliğinden mi böyle oldu bilmiyorum ama active city stop tam yorganın önünde devreye girdi panik fren uyguladı hız o civarda 10km/h olmasına rağmen tam anlamı ile aracı frenleyemedi panik freni yaptı bıraktı. Sorum şu ben aracı boşa aldığım için mi böyle oldu ki bu esnada hiçbir pedala basmadım, eskiden yaptığımda tam fren + dörtlü flaşörler yanmıştı, yoksa sistemde mi bir kalibre hatası var anlayamadım? Yardımcı olabilecek arkadaşlar fikir verirlerse sevinirim. Başka hafif zarar vermeyecek bir cisim bulamadığım için yorgandan başka birşey ile denemesini yapamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 6 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Evet garantisi hiçbir zaman yok internette izlediğim videolarda daha önce tanıdığı engeli bir sonraki denemede tanımadığı da olduğunu gördüm. Şunu anlamak için yaptım eğer panik freni yaparsa dozajı ne oluyor? Daha önceki ile bunun sertliği aynı değildi hızlar aynı iken. Yazma amacım daha önce bunu test eden yahut tam fren yapmama durumunu gözlemleyen biri var ise hangi koşullarda bunu yapıyor bunu öğrenmekti. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İki defa başıma geldi. İlkinde gereksiz yere frenledi. Sıkışık trafikte hareket halinde önümdeki arabayı algıladı. İkincisinde kaza atlattık. Yaya önümüze fırladı. Fakat çok daha tehlikeli durumlarda devreye girmediği oldu.  İki durumda da ayağım frende değildi ve çok sert fren yaptı. Hatta ilk seferde arkadan biri çarptı zannetmiştim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
17 dakika önce, Yüksel Türkcan yazdı:

Evet garantisi hiçbir zaman yok internette izlediğim videolarda daha önce tanıdığı engeli bir sonraki denemede tanımadığı da olduğunu gördüm. Şunu anlamak için yaptım eğer panik freni yaparsa dozajı ne oluyor? Daha önceki ile bunun sertliği aynı değildi hızlar aynı iken. Yazma amacım daha önce bunu test eden yahut tam fren yapmama durumunu gözlemleyen biri var ise hangi koşullarda bunu yapıyor bunu öğrenmekti. Teşekkürler.

Youtube kanalımızda 3-4 örnek var ancak bunlar sizi tatmin etmez benim anladığım kadarıyla. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Focus 3.5'ta daha gelişmiş mi bilmiyorum fakat bende ki tecrübe geçen gün şöyle oldu; önümdeki araca aslında çokta yakın değildim fakat önümdeki dönmek için fren yapınca abs'yi devreye sokacak düzeyde fren yaptı focus tabi bu arada bende frene bastım. Aslında bana göre durmaya gerek yoktu o yüzden çok hafif bir fren yapıyordum. Fakat araba kendi freniyle durdu. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.