Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yetkili Servis işlem Garantisi

Yunus Toprak

Soru

Merhaba focus 3 için  yetkili servis de triger değiştirmeyi düşünüyorum servis 2 yıl parca ve işçilik garantisi verdiğini söylüyor merak ettim nokta Allah korusun yaşanicak bir sıkıntı da yapilan işlemin arkasında duruyorlar mi yoksa hem fazla para verip hemde sıkıntı yaşama durumum olabilir mi 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 11 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Yedek parça satış fatura tarihi itibariyle yedek parça garantisi 2 yıl / sınırsız km.ye çıkarılmıştır. Yedek parçanın garanti süresi içerisinde, gerek malzeme ve işçilik, gerekse montaj hatalarından dolayı (Ford Yetkili Servislerinde monte edilmiş olmak koşulu ile) arızalanması durumunda işçilik ve yedek parça ücreti talep edilmeksizin tamiri veya ilgili yedek parça değişimi sağlanır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Triger  v kayısı 2 kasnak gergi rulmanı 1300 tl devir daim işin içine girerse 1650 tl diyorlar benim de asıl sormak istediğim oydu motora bişey olursa masraflar kendilerine mi ait dışarda da 1000 tl istiyorlar önceki focus u mu dışarda yaptırdım memnun kaldım ama şuan bulundum konum itibari ile usta ile uzak kaldık:) güvenilir bi yer olmayınca da yetkili servis daha mantıklı geliyor 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şuan için benim bildiğim bir sıkıntı yok 96.000 km de zaten umarım olmaz ama focus 2.5 da su için de çalışan bir parça olduğu için ötmeye başlamış ti 101 binde triger le beraber değiştirmistim @Alper Sakallı

Yunus Toprak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 saat önce, Yunus Toprak yazdı:

Merhaba focus 3 için  yetkili servis de triger değiştirmeyi düşünüyorum servis 2 yıl parca ve işçilik garantisi verdiğini söylüyor merak ettim nokta Allah korusun yaşanicak bir sıkıntı da yapilan işlemin arkasında duruyorlar mi yoksa hem fazla para verip hemde sıkıntı yaşama durumum olabilir mi 

Şimdi bu sorunuza direk vermek istediğim bir cevabım var. O da şu ki Ford Otosan hangi durumda aracının tam olarak arkasında durdu ki, parça ve işçilikle alakalı bir durumda yaptığı işin arkasında dursun. 

Gelelim sorunuza verilmesi gereken cevaba. Evet, 2 yıl işçilik ve malzeme garantisi veriyorlar. İşçilikle ya da malzemeyle alakalı bir sorun oluşursa 2 yıl boyunca hiç bir sorun yaşatmadan gereken müdahaleyi yaparlar ama, bu arızasının işçilikten mi, üründen mi kaynaklandığının tespitini ise yine servis yapacak ve haliyle kendi üzerlerine bu sorumluluğu almayacaklardır. 

Fiyata gelecek olursak, 2 yıla yakın bir zaman önce ben de aracımın trigierini serviste değiştirdim. Trigierle beraber devirdaim pompasını da değiştirdim. 1700 TL para ödedim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Ümit Vaysaloğlu yazdı:

O da şu ki Ford Otosan hangi durumda aracının tam olarak arkasında durdu ki, parça ve işçilikle alakalı bir durumda yaptığı işin arkasında dursun. 

Çok büyük bir söz bu ? Forumda bile birçok örnek var. Ama iyi ama kötü.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

devir daim pompası ilerde arızalanırsa yine triger sökme gibi işlem yapılıp dünya işçiliğe mal olmakta, 250 tl lik parça.. o yüzden trigerle beraber değişir, haliyle antifiriz değişir, bugüne kadar hiç değişmemişse fren hidroliğinide değiştirtin..  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Yunus Toprak yazdı:

Şuan için benim bildiğim bir sıkıntı yok 96.000 km de zaten umarım olmaz ama focus 2.5 da su için de çalışan bir parça olduğu için ötmeye başlamış ti 101 binde triger le beraber değiştirmistim @Alper Sakallı

Siz motora iyi bakın radyatörü antifirizsiz bırakmayın. En fazla 5 yılda 1 eski antifirizi boşaltın, radyatör temizleyici ile güzelce devirdaimini yapın, 1 defa normal suyla doldurun boşaltın ve en son yeni antifiriz - su karışımını koyun. Bu şekilde düzenli uygularsanız soğutma sistemi elemanları temiz kalır ve bozulmaz. Suyun ısı iletimi antifirizden daha iyi olduğu için %40 antifiriz, %60 su kullanabilirsiniz. Ya da ikliminiz çok soğuksa tam tersi. Veya anlamam derseniz kabaca 50-50 de olur. Antifiriz, donma derecesini düşürüp kaynama noktasını yükselterek sudan daha geniş bir ısı aralığında hizmet verir. 

Alper Sakallı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.