Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Golf 7 1.2 Tsi 105hp Düz Vites

Kağan Ö.

Önerilen Mesajlar

2013 style tdci focusumdan sonra sırasıyla 2013 1.5dci fluence ve ardından 2012 titanyum ti_vct kullanmış biri olarak son aracım olan 2015 1.2 tsi düz vites aracımı focuslarıma karşı değerlendirmek istedim. belki birilerine faydası dokunur. 

1. focus açık ara konfor olarak daha iyi. süspansiyondanmı yoksa 17 janttanmıdır bilmem ancak golf focusa göre daha sert. 

2. kullanım konforu olarak ikisinin direksiyonuda iyi. focus biraz daha hisli. ancak golfün direksiyonu daha kaliteli. 

3. iç mekan golfte daha geniş, daha sade, ve daha kaliteli hissettiriyor. bütün golfleri genellemek istemem ancak benim aracımda hiç trim sesi yok. 

4. ti_vct satrken 9.8 ortalamadaydı şehir içi golf 7.7 ortalamada. ikisinide kullanım şeklim ve güzergahım aynı. 

5. dizeller kadar performanslı değil ancak ti_vct den 2 gömlek üstün. 

6. psikolojik olarakmı bilemem ancak golf daha iyi hissettiriyor insana. 

7. 1.2 tsi bütün ön yargılarımı yıktı almayı düşünüpde şüphesi olan binmeden karar vermesin. 

8. bu 4 aracın içinde motor performansı olarak en iyisi kesinlikle 115hp tdci. 

9. golf 110km hızda 6. viteste 2200 hatta daha aşşağı bir devirde gidiyor. tork alt devirde geliyor ve rampada vs üzmüyor hiçbirşekilde. 

10. 320km uzun yolda 110 120 sabitleyerek 5.9 yaktım. denemedim ama 90la gidip 4.8 yakanlar çokmuş. bende öyle bir sabır yok ?

11. 115lik tdci titanyum bir araç kullanıcısı kesinlikle golfe geçmemeli bence. geçeceksede benimki gibi sürüşkonfor  ışık bixenon vs paketli 17 yada 18 jantlı bir golf almalı. yoksa boş comfortline çekilmez focustan sonra.

12. bagaj olarak ikiside aynı gibi bnce. focus da bebek arabamızı ucu ucuna alıyordu golfte. tabi golfdeki tam boy stepneden kaynaklı olabilir. 

IMG_20190130_180450_100.jpg

IMG_20190124_173955.jpg

Kağan Ö. tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.