Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yağ ve Filtre Seti Tavsiye

Önerilen Mesajlar

Abiler kardeşler bende 2012 model focus trend tdci 95 hp sedan var bakımı geldi geçen sene motül 5/30 WSS-M2C913-C ye uyan yağ kullandım ama memnun kalmadım bu sene mobil ve castrol arasında kaldım ikisini de kullananlar yardımcı olursa sevinirim  bir usta dpf temizleyen yağlardan al kullan dedi pek araba hakkında bilgim yok dpf nedir fazla bilmem birde internetten almak istiyorum sahte ürün çok diyorlar alanlar ve orijinal olduğunu bildiğiniz bit site varsa yardımcı olursanız sevinirim birde filtre seçimi mazot hava yağ bosch mi kullanmalıyım yoksa önerdiğiniz markalar varmıdır yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Yağdan nasıl memnun kalmadınız? 

Üreticinin tavsiyesinin dışına çıkmanın anlamı yok, gerçekten ? 

@ER-OL Otomotiv temin eder. 

Yağdan nasıl memnun kalmadım şuan koku yapmaya başladı ve sanki araba çekişten düştü gibi geldi belki de yanılıyorum belki de koku başka bir sorun yüzünden var egzozdan koku geliyor bugün yağ konulan kapağı çıkardım motorun içinden aynı koku geliyordu yağdandır diye düşündüm ama yanılıyorsa olabilirim er_ol otomativin sitesine giriyorum ürünlere bakmaya çalışıyorum yapım aşamasında diyor.

--2 dakika sonra eklendi--

Tabi üreticinin tavsiye ettiği ürünleri kullanmak istem ama onun standartlarında üreticinin istediği kriterleri karşılayan yağları kullanan ve memnun olan abilerimiz ve kardeşlerimiz vardır belki mobil1 ve castrol yağda iyi marka diye biliyorum ondan dedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Motor yağlarını genelde kendime ve yakınlarıma Hepsiburada'dan alıyorum.
Şimdiye kadar bir problem olmadı.

Fikir vermesi açısından bir bak istersen.

https://www.hepsiburada.com/mobil-1-esp-5w-30-4lt-dpf-araclara-uygun-benzinli-dizel-motor-yagi-uretim-yili-2018-p-OTYAGMBL0003

Erol otomotiv de en kısa zamanda İnternet üzerinden
satış işlemine başlasa iyi olur.
Çağın gerisinde kalmamak gerekir.
Gidişat İnternet üzerinden satış.

Mustafa Nartkaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

27.01.2019 - 12:48 tarihinde, Zınar Turgut yazdı:

Orjinal filtreler ile yan sanayi arasinda bence cok fazla fark yok. Erol Oto'dan filtreleri alin. Yag olarak Mobil 1 ESP tavsiye ederim. 

çok teşekkür ederim.

27.01.2019 - 11:45 tarihinde, Mustafa Nartkaya yazdı:

https://www.hepsiburada.com/mobil-1-esp-5w-30-4lt-dpf-araclara-uygun-benzinli-dizel-motor-yagi-uretim-yili-2018-p-OTYAGMBL0003

Erol otomotiv de en kısa zamanda İnternet üzerinden
satış işlemine başlasa iyi olur.
Çağın gerisinde kalmamak gerekir.
Gidişat İnternet üzerinden satış.

çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

32 dakika önce, Serkan erden yazdı:

Zaten ford kendisi üretmiyor. Uyumlu olan hepsi olur.

Böyle değerlendirirsek Ford birçok şeyi üretmiyor zaten ? Ford, "bana bu malzemeden, bu ölçüde vb üret" diyor ki bu da yeterli zaten. Filtrelerin de iyisi kötüsü mevcut. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Filtrelerin de iyisi kötüsü mevcut. 

Aynen Yakuba katılıyorum.Orjinalini almaya çalışın.Polen filtresi  orjinal 60 tl iken 15 tl olanı almıştım.Arabanın içinde ıslık sesi gibi sesler gelmeye başladı.Gittim orjinalini aldım ses kesildi.Olan bizim 15 tl ye oldu.Sonuçta 10 bin - 15 bin de değiştiğimiz parçalar.İyisi olsun...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

27.01.2019 - 10:45 tarihinde, Mustafa Nartkaya yazdı:

bu yağdan memnunmusunuz bende ne zamandır aklımda ama kullanana denk gelmedim dizel için nasıldır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Mesut ç yazdı:

bu yağdan memnunmusunuz bende ne zamandır aklımda ama kullanana denk gelmedim dizel için nasıldır.

Ben sürekli bu yağdan kullanıyorum. 

Gerçi 120 bin bakımını serviste yaptırdığım için ne koydular bilemiyorum ama, kendim bu yağı kullanıyorum. 

Focus 3 tdci için esasında esp yağ uygun değil, bu yağ fordun istediği normları karşılıyor. 

Daha önce de kış mevsimine girmeden serviste yapılan bir bakım sonrası (serviste uygun normlarda yağ kullandıklarını var sayarak konuşuyorum) bir süre sonra aracın egsozundan bir takım kokular geldiğini, hava sıcak olmasına rağmen 20 - 25 km kadar yol alıp durduktan sonra halka halka gibi duman attığını, motorun zorlanmamasına rağmen fan açtığını gördüm. Akabinde herkesçe malum olan yüksek devirde 20 dk kadar aracımı kullandım ve bu sorunlarla karşılaşmadım. O zamandan beridir Mobil ESP kullanıyorum.

Ancak terkar sizi uyarmak isterim ki ESP olan yağ partikül filtresi olan araçlar için üretilmiş bir yağ ancak Focus 3 tdci motorların normlarının dışında bir yağ. Bu standarları karşılamıyor ya da bu standartların üzerinde demek yanlış. Ama bu yağı kullanırsanız yağ kullanımı nedeniyle aracınız için hiç bir sorun olmayacaktır. 

ESP normal Mobil 3000 serisinden 60 TL kadar pahalı hepsiburada.com'da. 

Bunun dışında çok az oranda fazla yaktırabilir aracınıza. Bu çok azı oran olarak söylemek gerekirse %3-5 i geçeceğini sanmıyorum. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Yağ ve Filtre Seti Tavsiye olarak değiştirdi
  • 2 hafta sonra...
26.01.2019 - 21:24 tarihinde, Mustafa_Öztürk yazdı:

Yağdan nasıl memnun kalmadım şuan koku yapmaya başladı ve sanki araba çekişten düştü gibi geldi belki de yanılıyorum belki de koku başka bir sorun yüzünden var egzozdan koku geliyor bugün yağ konulan kapağı çıkardım motorun içinden aynı koku geliyordu yağdandır diye düşündüm ama yanılıyorsa olabilirim er_ol otomativin sitesine giriyorum ürünlere bakmaya çalışıyorum yapım aşamasında diyor.

--2 dakika sonra eklendi--

Tabi üreticinin tavsiye ettiği ürünleri kullanmak istem ama onun standartlarında üreticinin istediği kriterleri karşılayan yağları kullanan ve memnun olan abilerimiz ve kardeşlerimiz vardır belki mobil1 ve castrol yağda iyi marka diye biliyorum ondan dedim.

Online satışımız henüz aktif değil maalesef en kısa sürede açmak için elimizden geleni yapıyoruz ?

Bir sorunuz olursa focusclub üstünden mesajlarınıza cevap verebilirim.

Motul yağ da kötü bir marka değil bunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ama başka bir problem de olabilir. Çekiş konusunda filtrelerin temizliği de etkileyebilir yeni değiştirmediyseniz öncelikle onların değişmesini tavsiye ederim.

Yağ fiyatı olarak da 140 tl Opet, 170 tl castrol magnatec olarak stoğumuzda mevcut.

Hava filtresi 65 orijinal ithal 20

Yağ filtresi orijinal 20

Mazot filtresi orijinal 120 , peugeot kutulu 75 
Polen filtre 85 orijinal , yerli 20 tl

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.