Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 1,5 Tdcı Powersift 60000 Bakımı

Ercan Bayram

Önerilen Mesajlar

6 dakika önce, Derya Atli yazdı:

cok soru soruyorum idare edin ? burda motor yagları var notumu aldım kenara pekı şanzıman yağını nasıl ögrenebılırım ?

Örnek ürün: https://www.hepsiburada.com/motul-multi-dctf-1-litre-pm-otyagcrsi641

Şartnamesi bu

Screen Shot 2019-01-25 at 01.10.42.png

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, Derya Atli yazdı:

klavuz demısken aractan cıkardım ıkı kıtabı okudum bıtırdım cıkan ıkı cd den bırı tanııtım ve klavuz cd yazanı oturdum actım 750 sayfa mubarek hatim ettım :))))) okudum dunden berı oda bıttı ? ama ıcınde ford focus 1.5 duratorq tdci nın kullandıgı motor yağı vs cart curtu yok ? masallah nerde full arac var onların tum detaylarını vermıs.

menude gecıkmelı sonen farlar secenegı var ona gırdım tıkladım ayarladım kapattım aracı oda ne kapatmamla farın kapanması bır oldu ? demek kı maydonoz olsun dıye koymuslar o sekmeyı baska bı yerde kontagı kapatın selektor kolunu kendınıze cekın ses gelınce bırakın dıyor onu denedım ındım kıtledım hakketen 30 sn sonra kapanıyor ama sorun surda bu sadece o an oluyor ??

sanırım ben beceremedım galıba :))) 

FORD kağıt israfını önlemek ve ağaçları korumak için basılı kitapçığı bıraktı. Bizim araçlar ve sonraki araçlar için sadece kılavuz pdf i var. 

şu linkten indirebilirsiniz (inmiyorsa ford.com.tr/satış sonrası/ tanıtma ve kullanma kılavuzları sayfasında bulabilirsiniz)

Ben telefonuma indirdim. Yolda şurada burada birşeye bakmam gerekirse bakıyorum. Kitapçığın çoğu dediğiniz gibi SYNC sistemi için trendx ve style da bir işe yaramıyor. Kılavuzun sonlarına doğru teknik özellikler kısmında her motor için yağ şanzıman yağı fren sıvısı, soğutma sıvısı vs öğrenebilirsiniz. 

Gecikmeli sönen far aracınız style veya titanium ise var. TrendXte yok . 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, H. Cenk yazdı:

FORD kağıt israfını önlemek ve ağaçları korumak için basılı kitapçığı bıraktı. Bizim araçlar ve sonraki araçlar için sadece kılavuz pdf i var. 

şu linkten indirebilirsiniz (inmiyorsa ford.com.tr/satış sonrası/ tanıtma ve kullanma kılavuzları sayfasında bulabilirsiniz)

Ben telefonuma indirdim. Yolda şurada burada birşeye bakmam gerekirse bakıyorum. Kitapçığın çoğu dediğiniz gibi SYNC sistemi için trendx ve style da bir işe yaramıyor. Kılavuzun sonlarına doğru teknik özellikler kısmında her motor için yağ şanzıman yağı fren sıvısı, soğutma sıvısı vs öğrenebilirsiniz. 

Gecikmeli sönen far aracınız style veya titanium ise var. TrendXte yok . 

Style araç araba menüsündeki ayarını yaptım ama gecikmeli sönen far olmadı ?bı kaç kez denedim menüden kontrol ettim tık işaretli ama olmadı çözemedim o mevzuuu :)) mobil kılavuz faydalı olur çok teşekkürler indiricem şimdi yorumunuz ve vakıt ayırdığınız için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 saat önce, Derya Atli yazdı:

Serkan bey ikinci el aldım 17/12/2015 focus 3 garanti uzatılmış mı varmı sormadım bile ?muhtemelen uzatılmamıstır.garantiden çıkmasın diye aracı servise götürenlerde pişman daha mutlu olan yok :))

Garanti uzatılmamışsa bilgili tecrübeli özel serviste iyi usta ile devam o zaman bakımlara ...

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Derya Atli yazdı:

Style araç araba menüsündeki ayarını yaptım ama gecikmeli sönen far olmadı ?bı kaç kez denedim menüden kontrol ettim tık işaretli ama olmadı çözemedim o mevzuuu :)) mobil kılavuz faydalı olur çok teşekkürler indiricem şimdi yorumunuz ve vakıt ayırdığınız için teşekkür ederim.

Gecikmeli sönen far için aracınız otomatik farda olmalı ve kontağı kapattığınızda hava karanlık dolayısıyla farlar otomatik olarak yanıyor olmalı (ya da kısa farlarınız açık olmalı) . Hava aydınlık ve/veya farlar kapalı iken gecikmeli sönen far devreye girmez. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

25.01.2019 - 13:06 tarihinde, H. Cenk yazdı:

Gecikmeli sönen far için aracınız otomatik farda olmalı ve kontağı kapattığınızda hava karanlık dolayısıyla farlar otomatik olarak yanıyor olmalı (ya da kısa farlarınız açık olmalı) . Hava aydınlık ve/veya farlar kapalı iken gecikmeli sönen far devreye girmez. 

Ben gece denedim menüden tıkladım ayarladım olmadı diye su uzun farı kendıne cek kontak kapalıyken ses gelecek olayını da yaptım olmadı dün uzun yoldan geldim araçtan inip kitleyince ne göreyim farlar yanıyordu bi daha tekrar dikkat edeceğim söylediğiniz bi yeri atlamış olabilirim.teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@H. Cenk Trendx gecikmeli sönen far için: Kontak kapatıp arabadan inerken sinyal kolunu selektör yaparken olduğu gibi çekip bırakıyoruz. Ya da geri itiyoruz, hatırlayamadım tam olarak hangi hareketle olduğunu. Farlar 30-40 saniye sonra sönüyor. Semi-auto gecikmeli sönen farlar var trendxte :sofeer:

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

Geçtiğimiz Cuma günü 60bin bakımı için Ankara Tur Oto' yu aradım. 1400tl fiyat verdi. Garanti bitmek üzere olduğu için özel servise 400tl ye yaptırdım. Önceki bakımda yakıt filitresi değiştiği için bu bakımda değişmedi. Servisler çok uçuk fiyat veriyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.