Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Elektrik Faturaları

Adem Kazıl

Önerilen Mesajlar

Bodrum da sobada kömür yakmak yasak, odun yakabiliyorsunuz ancak deponuz olması gerekli çünkü çabuk tükeniyor bu yüzden alanlar kısıtlı olduğu için ve soğuk kış yaşamadığımız için çoğu aile elektrikli ısınma şekillerine yöneliyor geçen ayki fatura 550 tl, bu ayki 880 tl bunun 230 tl si dağıtım bedeli çıldırmamak elde değil.

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Demek ki soğuk kış yaşıyorsunuz ki elektrik faturaları bu kadar yüksek.

Ya fuel-oil kullanan kat kaloriferi olsaydı?

Doğal gaz yok mu?

Enerjide göbekten dışa bağımlı olduğumuz ve kaçaklar da bu derece yüksek olduğu sürece faturaların ne kullanırsan kullan düşük olmayacağı kesin.

Biz de Antalya'da 300-400 TL doğalgaza ödüyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu elektrik faturaları 100 tl den aşağı gelmiyor herhalde. Evde olmayana bile 100 küsür geliyor. E ödemeyenleri de ödediğimiz için..

Buyurun Adana

Doğalgaz: 430 (1 hafta hiç çalışmadı, bozuktu)
Elektrik: 150
Su: 85 gibi bir şeydi. Evde gündüz kimse yok.

Serdar Eryürekli tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

37 dakika önce, Süleyman Ünal yazdı:

Bu ay gelen faturalar;

Doğalgaz :450

Su :105

Elektrik 145

Toplam 700 TL. 

Neyse ki İzmir'de yaşıyoruz.?

Bende izmirdeyim elektrik 10 gün evde olmama rağmen 400 tl 280 kullanım gerisi kaçak bedeli cartı dürtü

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Mustafa_Öztürk yazdı:

Bende izmirdeyim elektrik 10 gün evde olmama rağmen 400 tl 280 kullanım gerisi kaçak bedeli cartı dürtü

En büyük vurgun elektrikten yapılıyor. Bahanesi cok. Sayaç okuma  bedeli 40 tl'ydi galiba. TRT  payı, kayıp kaçak  vs.vs. Daha sonra su geliyor. Katı atık vs.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hiç bir kesintiyi anlamıyorum ama trt ye kesinti başlı başına skandal. TV kanalına kesinti yapılıyor dünyada başka örneği var mı acaba. Ömer Üründül yorum yapmaya başlayınca kanalı kapatıyorum. 

geçen yıl tamamen klimayla ısındık ocak-şubat faturası (2 ay) 277 tl gelmişti. bu yıl aralık ayı faturasu bir ay 281 tl. fatura çok kabarık gelince soba yakmaya başladık 199 tl geldi bugün.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Adem Kazıl yazdı:

Bodrum da sobada kömür yakmak yasak, odun yakabiliyorsunuz ancak deponuz olması gerekli çünkü çabuk tükeniyor bu yüzden alanlar kısıtlı olduğu için ve soğuk kış yaşamadığımız için çoğu aile elektrikli ısınma şekillerine yöneliyor geçen ayki fatura 550 tl, bu ayki 880 tl bunun 230 tl si dağıtım bedeli çıldırmamak elde değil.

Fethiyede arkadaşlar. Termostatlı petek döşettiler. Doğalgaz gibi. Belki ismi yanlış hatırlıyorum. Öyle birşey yatırsanız bir kaç senede keyfini sürersiniz. Heryer ısınır belki fatura düşer.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Adem Abi tam 1 ay evde yoktum. Sadece buzdolabi çalışıyordu. 155 TL fatura geldi.

Bu sene yapilan zamlarda etkiledi ama Bodrum'a da saglam yagmur yagdi ve yagmaya devam edecek belli ki. Bu sebeplede faturalar cok yukseldi. Cocuklar icin mecbur evi sicak tutuyoruz. Bu ay etrafimda 450 den aşağı odeyen yok. 

Bodrum'da evler yalitimsiz ve insaat kalitesi düşük. Bu sebeple klimalarda, elektrikli sobalarda full çalışıyor genelde.

Keske dogalgaz olsa bu faturayi ona odemeye raziyim. Klimanin sıcağı beni rahatsiz ediyor artik. 

Allah sonumuzu hayir etsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

50 dakika önce, Teoman S. yazdı:

Fethiyede arkadaşlar. Termostatlı petek döşettiler. Doğalgaz gibi. Belki ismi yanlış hatırlıyorum. Öyle birşey yatırsanız bir kaç senede keyfini sürersiniz. Heryer ısınır belki fatura düşer.

Galiba konvektör ısıtıcı diye geçiyorlar elektrik ile ısınınca tüm seçenekleri araştırdım geçmişte, bitane alıp denemek gerek,

evde bulunan elektrikli ısıtıcılar

klima

yağlı petek

3 Çubuklu ısıtıcı

ufo

küçük fanlı ısıtıcı

Adem Kazıl tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.