Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Aktif On izgara Kapatilabilir mi?

Eser Ekinci

Soru

Sahibi olduğum 2012 focus3 tdci titanyum aracımda ondeki aktif izgaranin hic calismadigini farkettim.kontak kapaliyken cetvelle filan izgarayi kapattigimda kontak acilinca izgara kendiliginden aciliyor.ama hava sartlarina bagli olarak otomatik olarak devreye girip cikmasi gerekirken tepki vermiyor.acaba serviste yazilim kontrolu/guncellemesi sirasinda bu olaya mudahale edilip varsayilan olarak komple kapali/pasif/deaktif olarak degistiriliyormu? Yoksa bu sistemin arizali olup olmadigini nasil anlayabiliriz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 6 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Selamunaleykum. Bugun itibarıyle aktif ızgaradaki problem serviste çözüldü. Tesisatındaki kaplama yıpranmış ve açıkta kalan bağlantilara su temasından dolayı oksitleme olmuş. Etisile sistem kontrolunde hata kaydina ulasilarak sistemin devreye giremediği belirlendi ve ön tamponun alt muhafazası sökülerek incelendiğinde kanatlarda yada motorunda bir hata olmadıgı bulundu.arkasindan baglantilar incelenerek gerekli onarimlar yapildi ve zayiflayan baglantilar gozden gecirildi. Sorun kalmadigi icin konu kilitlenebilir. Maliyet ise 100 lira gibi bir rakamla halloldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Soğuk havalarda motor ısınana kadar kapalı olur, sonra açıktır. Benim bildiğim bu şekilde çalışıyor. Yazılım güncellemesi şasi no.suna göre olduğu için böyle bir sorun olma ihtimali zayıf. Ama bir şekilde bozulabilir, kaza, tamirat vb bir durumdan dolayı devre dışı da kalmış olabilir. Servis test edebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
7 dakika önce, Murat Kav. yazdı:

Soğuk havalarda motor ısınana kadar kapalı olur, sonra açıktır. Benim bildiğim bu şekilde çalışıyor. Yazılım güncellemesi şasi no.suna göre olduğu için böyle bir sorun olma ihtimali zayıf. Ama bir şekilde bozulabilir, kaza, tamirat vb bir durumdan dolayı devre dışı da kalmış olabilir. Servis test edebilir.

2017 haziraninda bornova çetaş serviste yazilim guncellemesi yapildi.o zamandan beri elimle kapatirsam kontak acilinca kanatlar aciliyor ama baska bir tepki yok.dun ereğli civarlarinda sogukluk -20C civarindayken mazot almak icin durdumgeri calistirdigimda motor sicakligi alt cizgideydi ama panjur hala acikti motorun isinmasi davasina gore aciliyorsa o sırada ardina kadar kapali olmasi gerekirdi

Eser Ekinci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aktif ızgara çok dayanıksız, bazı lamelleri takılı kalıyor, bazen açılıyor, bazen açılmıyor, kırılıyor, ben söktürdüm ve kurtuldum. Antalya'da kapalı kalması hoş bir durum değil. Hiç olmamasının da bir zararı yok. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
7 dakika önce, Eser Ekinci yazdı:

2017 haziraninda bornova çetaş serviste yazilim guncellemesi yapildi.o zamandan beri elimle kapatirsam kontak acilinca kanatlar aciliyor ama baska bir tepki yok.dun ereğli civarlarinda sogukluk -20C civarindayken mazot almak icin durdumgeri calistirdigimda motor sicakligi alt cizgideydi ama panjur hala acikti motorun isinmasi davasina gore aciliyorsa o sırada ardina kadar kapali olmasi gerekirdi

Böyle bir zorunluluğun olduğunu biliyor musunuz yoksa yorum mu?  Durduğu yerde zaten ısınmaz motor. 

Servise uğrayın kontrol etsinler bence de.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.