Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Araçlarda Yetkili Servis Dışına Gidilmesi - Blok Muafiyeti

Önerilen Mesajlar

En mantıklı çözüm yakup'un dediği az daha insani boyuta gelirse yetkili servisler. Kesinlikle yetkili servis diyorum bende. En sevmediğim muadil sorun parça olayı..

Orjinal diye alıyorsun. Sonra efendim '' abi bu a kalite, orjinal diye '' verdiği parça vs vs uğraş dur sorun. her sektörde geçerli bu sorun. Karşında muhatap bulma anlamında yetkili servisciyim.. 

Kendi c4'üme 120 bin bakımı sordum yetkili servise tüm filtreler ve yağ.  1200 tl dediler sonra arayıp efendim kampanya var 780 tl dediler.. Dişarda 350 tl ye hallettim. Hadi 1-2 filtre yan sanayi'de takıldı.. Misal Yetkili servisde 500 tl denilse  yetkiliye yaptırırdım.

okan ali tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

26 dakika önce, Serkan Z. yazdı:

Belki de benim gibi düşünenler yüzünden yetkili servislerde fiyatlar giderek artıyordur. 

Fiyatlarin neden arttigi malum üstadım.

Fakat aradaki fark karşılığında bir sorun olması durumunda karşında muhattap bulabilmem veya yolda kaldığımda hızlı bir şekilde destek alabilmem önemli.

Şöyle bir örnek vermek istiyorum;

Opel Astra aracımın bakımı serviste yaptım fakat birkaç gün sonra uzun yoldayken yağ lambası yandı. Opeli aradım, baska bir servisten gelip aracı çektiler. Serviste kontrol edildiğinde yağ filtresi contasının yanlış takıldığı ve bu sebeple de arabanın yağ kaçırdı tespit edildi. Yağ filtresi ve yağ ücretsiz değiştirip beş kuruş almadan gönderdiler.

Sanayide veya ozel serviste bu sorunu yasasam ne olurdu acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 dakika önce, Zınar Turgut yazdı:

Fiyatlarin neden arttigi malum üstadım.

Fakat aradaki fark karşılığında bir sorun olması durumunda karşında muhattap bulabilmem veya yolda kaldığımda hızlı bir şekilde destek alabilmem önemli.

Opel Astra aracımın bakımı serviste yaptım fakat birkaç gün sonra uzun yoldayken yağ lambası yandı. Opeli aradım, baska bir servisten gelip aracı çektiler. Serviste kontrol edildiğinde yağ filtresi contasının yanlış takıldığı ve bu sebeple de arabanın yağ kaçırdı tespit edildi. Yağ filtresi ve yağ ücretsiz değiştirip beş kuruş almadan gönderdiler.

Aynen katılıyorum size.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, Zınar Turgut yazdı:

YETKİLİ Serviste HATALI İŞLEM yapılması rahatsız etmiyor da, özel servis niye ırk haramilerden biri gibi gösteriliyor?

Ben söyleyeyim:

1. Benim özel servisteki ustam böyle bir hata yapmazdı, gerek tecrübesi ve gerekse kendi yaptığı ve bir kalfaya bırakmadığı için.

2. Ola ki bir hata yaptıysa da sorumluluğunu üstlenir ve zararı telafi ederdi. 

Kıssadan hisse, servisi değil ustayı seçin...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ustadim;

Sizler usta konusunda sansli olabilirsiniz. Eninim çok iyi bur ustaniz veya özel servisiniz vardir. 

Fakat maalesef bulundugum bolgedeki günümüz ustaları suistimal ediyorlar islerini. Bu yuzden özel servis ve burdaki sozde ustalara güvenmiyorum. 

Bmw E36 3.20 aracimin duzensiz calisma sorunu vardi. İlk aracimdi ve nerdeyse Bodrum ve Muğla'da bulunan tüm ustalari gezdim. Agzini açan 2010 senesinde 3000 TL ile açtı. Ve bir sürü sorun saydı. Tesadüf Muğla merkezde yetkili servise sorayim dedim. Krank sensoru bozulmuş, 600 TL ye 1 saatte hallettim. Yine ayni aracin V kayisi koptu İzmir'de. Tesadüf bu ya; İzmir'de cok tavsiye edilen bir servisin önünde denk geldi. Dönemin montajı ile beraber 50 TL tutmayacak V kayisina tam 250 TL verdim mecburen. Vs vs vs bir sürü durum yasadim farkli markalarda.

Keza şu an uğultu sorunu var. Tahminim gergi bilyasindan olduğu yönünde. Fakat yine bu bölgede cok iyi denilen bur serviste usta 5 saniyede Triger değişecek ve maliyeti 3000 TL dedi. Servisinde bile daha makul bur fiyatti eminim. 

Kissadan hisse buda sans isi ve maalesef dürüst, gerçekten işi iyi bilen ustalar azaldi. 

Su anda derdim başıma bişey geldiğinde muhattap bulmak. Kurumsal yerlerde bu tür problemler daha kolay aşılıyor.

Hangimiz parayi sokakta bulduk ki? Mecbur olmasak neden daha fazla ödeyelim?

Saygılar

Zınar Turgut tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 saat önce, Zınar Turgut yazdı:

Kissadan hisse buda sans isi ve maalesef dürüst, gerçekten işi iyi bilen ustalar azaldi. 

Ben mi şanslıyım, siz mi şanssız karar veremedim.

Mamafih iş bilmezlik son yılların genel sorunu.

Eskiden de cahil insanlar vardı bu ülkede.
Gençliğimde “Okumam yazmam yok çocuğum, bu otobüs nereye gidiyor?” ya da, “Kafam almıyor evladım, kusura bakma cahillik işte!” derken utanırlardı kendi tercihleri olmayan cehaletlerinden!
Son yıllarda maalesef sanki cehaletiyle gurur duyan bir nesil oluştu!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford Focus 1.0 ecoboost st 2016 model arabam var.İkinci bakımı geldi ve istedikleri bakım ücreti 1700 lira. Garantisi devam ediyor ve dışarıda yarı fiyatına yaptırabiliyorum.Karar veremedim ne yapmalıyım.Bir sorum daha olacak otomatik şanzuman yağı 3 yıl sonunda değişmek zorunda mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

49 dakika önce, Gökhan Cihan yazdı:

ilk sorum cevabı  ne olacak?

Nihai karar size ait olmakla birlikte konuda bir kaç örnek verildi/verdik.

Benim fikrimi sorarsanız servis harici ama kurumsal vb servislerde yapılan işlemin kullanılan malzemenin orjinal olduğunu ispat eden faturanız mutlaka olsun...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Nihai karar size ait olmakla birlikte konuda bir kaç örnek verildi/verdik.

Benim fikrimi sorarsanız servis harici ama kurumsal vb servislerde yapılan işlemin kullanılan malzemenin orjinal olduğunu ispat eden faturanız mutlaka olsun...

Teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Herkese yardımlarından ve yorumlarından dolayı teşekkür ediyorum. Bugün aradığımda 960 ile 1200 lira arasında fiyatlar aldım. Özel ve yetkili servis belirttiğiniz gibi ikilemde kalınan bir konu. Şuan için ne yapacağımı bilmiyorum biraz düşüneceğim ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.