Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Kapısına Yalıtım

Eren Can Güldalı

Soru

merhabalar aracımda müzik dinlerken basslar vurduğu zaman kapılardan bi titreme geliyor benim sinirimi bozmaya başladı yalıtım işinden pek anlamıyorum alüminyum tarzı bi yalıtım var bu pek etki etmedi istediğim gibi olmadı hala titreşim var kapılarda şu konuda arkadaş bahsetmiş nasıl çözdüğünü alıntı olarak aşağıya bırakayım bu sert süngerimsi malzemeyi nereden bulabilirim ne kadar alsam 4 kapıya yeter ve kendim yapabilir miyim

Sorun kapı iç yalıtımları niteliğinde bulunan köpük süngerden kaynaklanıyormuş bunun titreşmesinden dolayı bana ses geliyormuş

Bahsi geçen konu

Alıntı

Evet halloldu uygulama şöyle oldu sol arka kapıyı açtık içindeki izalasyonun bas vurduğu esnada titrediğini gördük bu izalasyona yapılacak çok birşey yok delik açalım dediler ben izin vermedim.Delik açmak yerine kalınlığı 4 -5 satim olan bir tarafı yapışkanlı sert sünger şeritleri titreşimi yapan bölgenin üzerine yapıştırdı usta sonrada kapı döşemesini yerine yerleştirdi ses azaldı kapı kolunu takmadan kolun içerisinden elini uzatarak bir parça daha yerleştirdi ses kesildi.Sağ arka kapıyı hiç açmadan kapı kolunu cıkartarak el yordamıyla yaptı problem yok zevkle müzik dinleyebiliyorum Ama daha kuvvetli bir hoparlör ne yapar bilemem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 5 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Ben eski araçlarımın birinde bu yalıtım işlemini yapmıştım çok başarılı olmuştu. Her hangi bir nalburdan alabilirsiniz. Sarı süngerdi 0.5cm kalınlığında. Rulo olabilir özellikte bir malzeme 

Alper Sakallı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
57 dakika önce, Alper Sakallı yazdı:

Ben eski araçlarımın birinde bu yalıtım işlemini yapmıştım çok başarılı olmuştu. Her hangi bir nalburdan alabilirsiniz. Sarı süngerdi 0.5mm kalınlığında. Rulo olabilir özellikte bir malzeme 

bu elyaf parçanın kapı sacına denk gelen yerlerine mi uygulamalıyım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.