Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Hb Bagaj Amortisörü

Alper Sakallı

Önerilen Mesajlar

Merhaba Arkadaşlar. 

Focus 3 HB Bagaj Amortisörü 61cm boyunda ve 385 Newton sertlikte. 

Fiyatı pahalı gelirse muadil olarak eski kasa Focus'un bagaj amortisörü 60cm 420 Newton.

Başka marka araçlarda da uyan çok model var.

Bilgilerinize

Ürünü Focus 3 hb aracıma taktım çok güzel oldu. 

Tavsiye ederim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Yasin Tansu Dinler yazdı:

Merhaba, aldığınız ürünün linkini yada marka-modelini yazabilir misiniz?

Merhaba ben İstanbul Topkapı'da Kaya Oto Ford Parçacıdan aldım. Telefonla ulaşırsınız yardımcı olacaklardır. 02124812269

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ankara'da yedekçi imalat yapıyor, aslında mitsubishi yedek parçacı ama bir işleride bu.

Ellerinde bir çok çeşit boy ve kuvvette amortisör var, @Mertcan Çelik buradan aldı, ikisi 50-60tl gibi bir şey miydi?

Şaşmazda dükkan var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Ozan Kar yazdı:

Ankara'da yedekçi imalat yapıyor, aslında mitsubishi yedek parçacı ama bir işleride bu.

Ellerinde bir çok çeşit boy ve kuvvette amortisör var, @Mertcan Çelik buradan aldı, ikisi 50-60tl gibi bir şey miydi?

Şaşmazda dükkan var.

İkisi 60 diye hatırlıyorum da bizim aldığımız biraz sert kaldı, kaldırırken biraz kol kuvveti istiyor, kalkınca da hafif kaktırıyor gibin. Orjinal amortisörlüsü ile yan yana getirip denemek lazım psikolojik de olabilir bu gözlemim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

38 dakika önce, Mertcan Çelik yazdı:

İkisi 60 diye hatırlıyorum da bizim aldığımız biraz sert kaldı, kaldırırken biraz kol kuvveti istiyor, kalkınca da hafif kaktırıyor gibin. Orjinal amortisörlüsü ile yan yana getirip denemek lazım psikolojik de olabilir bu gözlemim.

Hatchback için, Bagaj açılırken bir miktar elle kaldırdıktan sonra kendi kendine açılabiliyor olmalı. Açılmıyor, sabit kalıyorsa aynı boy daha yüksek Newtonlu almak gerekir. 

Sedanda ise yayı daha gergin takmak gerekir veya birkaç yay hatvesini kelepçelemek gerekir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

En güzel ayarı hislerinizle yapın bence ? Sertse başka markanın daha yumuşak amortisörlerini satın almadan takın beğenmezseniz iade edin. Laguna ve Astranın da bagaj amortisörünü denemenizi öneririm.

Unutmadan söyleyeyim, bagaj kapağını bırakınca vurarak kapanmaması lazım kendi çekiyormuş gibi davranması gerekiyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben malesef hislere göre hareket edemiyorum. Kendime "niye böyle yaptın" diye sorduğumda somut bir cevap almam lazım. Bagaj amortisörü ile aşk yaşayacak halim yok. Standardı olan, Ford tarafından arge'si yapılmış bir zımbırtı bu, afrikayı yeniden keşfetmeye gerek yok.

"Tamamen duygusal" sebeplerle uygulanabilir olacağını düşündüğüm farklılıklarda alternatiflere açığım tabi görüldüğü üzere de neyin ne olduğunu bilmek lazım ki ileride buna dair bir sorun çıkarsa tespitini yapabileyim ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dediğim gibi 61cm boyunda ve 385 Newton sertlikte. Keşfedecek bir şey kalmamış. Aynı özelliklerde daha ekonomiği var paylaştım. Bagaj kapağı tasarlamayacağız ?

Kolay gelsin 

Alper Sakallı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 saat önce, Mertcan Çelik yazdı:

"Tamamen duygusal" sebeplerle uygulanabilir olacağını düşündüğüm farklılıklarda alternatiflere açığım tabi görüldüğü üzere de neyin ne olduğunu bilmek lazım ki ileride buna dair bir sorun çıkarsa tespitini yapabileyim ? 

öyle yaptık zaten, bire bir orijinal değer olmayabilir, adam elindeki en yakınını vermiştir tabi. O gün ki durum yeterliydi, daha fazla üzerine gitmeye değecek bir konu değil bence.

Benim orijinaller kısa sürede gücünü kaybetmişti, özellikle kışın ortadan daha fazla kaldırmam gerekiyordu, kapatırkende sert kapanıyordu, bir iki garantiden değiştirelim dedim spoiler takmışsın filan dediler öyle kaldı gitti satana kadar ? 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Focus 2 demedim ki Yakup Hocam eski kasa Focus dedim ? Parçacıdayken 61 cm 385 N bagaj amortisörü istedim en uygun olanı getirdi bu eski kasa Focus'un dedi. Kaç kasa, Hatchback mi, Station wagon mu, Sedan mı sormadım. Bu yüzden Focus 2 desem yanılırım.

60cm 61cm boyutuna da takılmayın. Kimi ölçüyü başından sonuna metreyle alıyor, kimi de yuvaya girecek deliklerin ekseninden alıyor.

Bu arada aracımı her yıkadığımda bagaj kapağı açıkken amortisörün içeri giren piston kounu silip sprey gres sıkarım açılması kapanması pürüssüz oluyor. Tavsiye ederim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.