Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Katalizör Temizletme (boşaltma Değil)

Alper Sakallı

Önerilen Mesajlar

Merhaba Arkadaşlar.

Aramızda ya da çevrenizde katalizörünü temizleten oldu mu?

Bu işlem faydalı mıdır ve dolan katalizör verimi, iç seramikleri temizlenince sıfır parçaya yakın olur mu?

Görüşlerini bekliyorum.

Teşekkür ederim.

Alper Sakallı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, Alper Sakallı yazdı:

Merhaba Arkadaşlar.

Bu işlem faydalı mıdır ve dolan katalizör verimi, iç seramikleri temizlenince sıfır parçaya yakın olur mu?

Görüşlerini bekliyorum.

Teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, Alper Sakallı yazdı:

Merhaba Arkadaşlar.

Görüşlerini bekliyorum.

Teşekkür ederim.

160.000 km'de benim katalizör arızalandı. Servise sorduğumda temizleme yapılmadığını belirttiler(Benzinli için). Biraz araştırdığımda, bazı kimyasal ürünler ile çalışan motora bu işlemin yapıldığını gördüm. Ancak enjektörlerin bu işlemden zarar görme ihtimali varmış. Ben komple parçayı değiştirdim.

Kaan Zaim tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Osman Türkol yazdı:

Aynen ustam dediğim bu. Bu işlemi yaptırıp memnun kalan var mı merak ediyorum. Katalizör içinde kırık yoksa temizlenmeye ve geri kullanılmaya elverişli midir? 

--3 dakika sonra eklendi--
4 saat önce, Kaan Zaim yazdı:

160.000 km'de benim katalizör arızalandı. Servise sorduğumda temizleme yapılmadığını belirttiler(Benzinli için). Biraz araştırdığımda, bazı kimyasal ürünler ile çalışan motora bu işlemin yapıldığını gördüm. Ancak enjektörlerin bu işlemden zarar görme ihtimali varmış. Ben komple parçayı değiştirdim.

Evet Kaan Hocam ben de sökülmeden temizlenmesine yarayan kimyasalların olumlu sonuç vereceğini düşünmüyorum. O kadar kimyasal motorda yanınca yağı falan da mahveder kanaatindeyim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İkitelli Eksen Turbo'da Katalizör temizliği yaptırdım arkadaşlar. Dizellerde DPF'yi de temizliyorlar. Katalizörün üst ve alttan cıvataları sökülerek çıkartılıyor. Oksijen sensörünü de söküp boşta kalan katalizörü cihaza bağlıyorlar ve kapağını kapıyorlar. Vakumlu ve Kuru temizlik yapıldı.

Diğer tip olan sulu temizlik için ustanın dediği; Sulu temizlik sonrası 10.000km içinde katalizör dökülmeye başlıyormuş. Bu temizliğin ne kadar faydalı olacağını zaman içinde beraber göreceğiz. P0420 kodu umarım birkaç yıl daha karşıma çıkmaz. ?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14.01.2019 - 20:10 tarihinde, Alper Sakallı yazdı:

İkitelli Eksen Turbo'da Katalizör temizliği yaptırdım arkadaşlar. Dizellerde DPF'yi de temizliyorlar. Katalizörün üst ve alttan cıvataları sökülerek çıkartılıyor. Oksijen sensörünü de söküp boşta kalan katalizörü cihaza bağlıyorlar ve kapağını kapıyorlar. Vakumlu ve Kuru temizlik yapıldı.

Diğer tip olan sulu temizlik için ustanın dediği; Sulu temizlik sonrası 10.000km içinde katalizör dökülmeye başlıyormuş. Bu temizliğin ne kadar faydalı olacağını zaman içinde beraber göreceğiz. P0420 kodu umarım birkaç yıl daha karşıma çıkmaz. ?

Temizlikten sonra aracın performansında bir değişiklik oldu mu?

Engin Kirtay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14.01.2019 - 20:10 tarihinde, Alper Sakallı yazdı:

Ne kadara yaptırdınız acaba? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Hasan Gürkay Bostancı yazdı:

Ne kadara yaptırdınız acaba? 

250TL Sökme takma, 250TL de temizlik

--8 dakika sonra eklendi--
3 saat önce, Engin Kirtay yazdı:

Temizlikten sonra aracın performansında bir değişiklik oldu mu?

Yok hocam öyle bir değişiklik yok gibi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.