Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL

Önerilen Mesajlar

Tüm serinin silecek ölçülerini bulabildiğim kadar aktarıyorum. Piyasada bunlara yakın veya aynı ölçüleri almanız yeterlidir, ortadan bağlantı olduğu için 5-10 mm ile dünyalar değişmeyecektir. 

Ön Silecek Lastikleri

Focus Mk1 için 550 mm ve 475 mm (asimetrik)

Focus Mk2 için 650 mm ve 425 mm (asimetrik)

Focus Mk2 MCA için 650 mm ve 430 mm (asimetrik)

Focus Mk3 için 2 adet 725 mm (simetrik)

Focus Mk3 MCA için 2 adet 725 mm (simetrik)

Focus Mk4 için ... mm ve ... mm (Girilecek) Uzunu Mk3'ten 10 cm kadar daha kısa (asimetrik)

Arka Silecek Lastikleri

Focus Mk1 SW için 280 mm - HB için 380 mm

Focus Mk2 SW için 280 mm - HB için 350 mm

Focus Mk2 MCA SW için 305 mm (01.2009'a kdr 280)HB için 350 mm

Focus Mk3 SW ve HB için 305 mm

Focus Mk3 MCA SW için 305 mm - HB için 330 mm

Focus Mk4 SW için ... mm - HB için ... mm (Girilecek)

NOT: Ayrıca yanlış yazdığım varsa belirtirseniz sevinirim 🙂 

Focus Mk1 (1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005) Silecek Ölçüleri

Focus Mk2 (2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011)  Silecek Ölçüleri

Focus Mk3 (2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018)  Silecek Ölçüleri

Focus Mk4 (2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025)  Silecek Ölçüleri

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yararlı paylaşım. Silecek alma arifesindeyken nette çok araştırdım ama doğru düzgün bir bilgi bulamamıştım. Teşekkürler.

Cenk Demirel tarafından düzenlendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Şimdi, BulentGulsahin yazdı:

https://www.sileceksepeti.com/Focus-2012-2017,LA_571-2.html

Ben hep silecek ihtiyacimi bu siteden aliyorum. 

Ölculerine bakim baska yerdende alabilirsiniz. 

Ölçüler hatalı/eksik işte o yüzden başlık açtım 🙂 

Tabi isteyen bakar isteyen bakmaz ancak yanlış yönlendirme olmasın diye uyarmak istedim. 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
6 dakika önce, BulentGulsahin yazdı:

https://www.sileceksepeti.com/Focus-2012-2017,LA_571-2.html

Ben hep silecek ihtiyacimi bu siteden aliyorum. 

Ölculerine bakim baska yerdende alabilirsiniz. 

C-Max ve Civic için silecek aldım, öncesinde telefonla özellikle ölçü belirtmeme rağmen yanlış ölçü gönderdiler. C-Max hatalarını kabul edip özür dilediler ancak Civic için sizin aracınızda tuhaflık var bizim ölçümüz doğru dediler 😀

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Benzer İçerikler

• Yazan: Adem balcı
      Arkadaşlar Rus sitesinden kopya ile bir tartışma konusu açmak istedim sitede foccus üzerinden açılan özellik ile sis farı açık konumdayken sellektör yapınca sis farı kapanıyor güzel bir kombin ortaya çıkıyor ben aracı sattığım için deneme şansım olmadığından sizlerle paylaşmak istedim paylaştığım link ile ne demek istediğimi daha net anlayabilirsiniz
      http://www.youtube.com/watch?v=vzteKygjf78
      Yapmak için öncelikle modiye elm327 cihazını bağlıyoruz foccus programını açıyoruz
      01)_CENTRAL CONFİGTEN 
      02)_Read From BCM diyerek araç beynindeki bilgileri okuyoruz
      03)_ beynin ORJİNAL bilgilerini kaydediyoruz
      04)_#18 Foglight Function seçeneğini 4 uncu seçeneğe getiriyoruz 
      05)_Write to BCM  diyerek kayıt ediyoruz 
      06)_ degistirdigimiz bilgileri son olarak ABS beynine kayıt ediyor çıkıyoruz işlem tamamdır 

• Yazan: Yakup Çağatay
      2018 kış lastiği testinin bir parçası olarak ADAC, C sınıfı araçlar için standart boyut olan 205/55 R16 H‘nin 16 lastik modelini kapsamlı bir şekilde test etti. Ayrıca bu lastik ölçüsü tüm ölçüler arasında %15 pay ile en çok tercih edilenler arasında birinci sırada yer almakta.

Tavsiyeler ve tam liste: https://anasayfa.focusclubtr.com/2018-adac-kis-lastigi-test-sonuclari-205-55-r16-h/

Ayrıca, ortasında kar taneciği bulunduran üç tırtıklı dağ piktogramı (Alpin), 1 Ocak 2018’den itibaren üretilen tüm kış lastiklerinde zorunludur. M+S yetersiz.

İlk 5

• Yazan: Burak Tekin
      1.6 100 beygir otomatik focusumda rölantide beklerken tekleme yapıyor(tam emin değilim tekleme olup olmadığından, belli aralıklarda sarsılıyor araba). Viteste beklerken, klima açık olduğunda çok daha belirgin şekilde ve daha kısa aralıklarda sarsmaya başlıyor. Benzindeyken daha az oluyor ancak yine onda da aynı problem devam ediyor ve 5-6 ustaya gösterdim hepsi sıkıntı yok diyor ama niye sarsıntı olduğunu da bilmiyorlar. ARaçta sarsıntı dışında herhangi bir sorun yok ve sadece rölantide oluyor araba hareket haline geçince hiçbir sıkıntı yok. Yardımlarınızı bekliyorum:)
    • Yazan: Korkut Tahaoglu
      Herkese selamlar,

Focus 2017 titanium sedan aracım var. 205 r15 16 lastikler var üzerinde. Hava olarak lastikçi 34 dedi, araç 1-3 kişi için kendi kapısında 32 yazıyor. Bayi 33 dedi. Bunun ortalamasını alıp 33 basmak ideal midir? Geçenlerde araç yokuş yukarı çıkarken bayağı bi pati attı, biraz lastik havasından şüphelendim.

Ayrıca araçta 1.6 motor ve 125bg olmasına rağmen performans olarak bir önceki aracım olan Fiesta titanium 2015 modele göre sanki geri de kalıyor. Araba hızlı gitmek dahi istemiyor, 120 ye çıkarmak bi dert gibi geldi bana. 120 nün üstü ise 140 lara doğru araç bağırıyor gibi hissediyorum. Bağırmasa bile zorlanıyor gibi hissettim. Bu normal midir, aracı D de sürüyorum bu tip bi performans beklentisi için S de mi aracı sürmek gerekir?

Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim
    • Yazan: Ender Şen
      2010 model ford focus titanium x model arabamın 80000 de motor arıza ışığı yakması sonucu servise gittiğimde bilgisayardan dpf doluluk sınırına ulaşıldı uyarısı aldım. Sonra  bilgisayara bağladılar ve statık rejenerasyona geçtiler.  
      Araba durdugu yerde 3000 4000 devire geldi 10 dk falan rejenerasyonunu yaptı yeterli olmadı bir de fordscanle aktif rejenerasyonla araba bilgisayara bağlıyken yola çıktık ve bilgisayarın talimatlarına uyarak arka cam rezistansını açarak yuksek devirlerde 20 dk kadar arabayı surduk başarılı dedı ve uyarı ışığı söndü. 
      Yola devam ettİm 1 ay sonra tekrar aynı hatayı verdi bu sefer eolys sıvısı ekledik bitmişti tekrar rejenerasyon ve artık turboya fazla yüklendik diye yağını filtresini de değiştirdim bu arada da iptal ettirmeyi falan düşündüm. İzmirdeyim, yapan çok kişi var 800 tl civarı ama içime sinmedi, parça da 4500 tl civarı içini boşaltma riskini alamadım.
      Arabada problem de çözülmüyor baya da para yedi 6. sanayide bi yere gittim söküceğiz temizliyeceğiz dediler ben de arabanın başından ayrılmam, sonra baktım sökemiyoruz kaynaklı bu dediler başka bi yere gittim bakarız ama 2000 liraya kadar yolu var sıvı tankı cekvafı bozulduysa pahalı dediler yada temizlerken sensörler zarar görürse değiştirmemiz lazım dediler. Göze alamadım rejenerasyon yapıp gönderdiler taksicilere filan sordum euro5 motor genel sıkıntısı çoğunun bi bilgisi yoktu ilk kez duymuştu yada sorduğum iptal ettirmişti ama  ust devirde duman atma başlamıştı çekişten düşme vb.
      Sonra İzmır otolabta Tayfun abiye uğradım bosch car servıce ve dpf'i söküp temizleyebileceğiniz söyledi, iptal ettirmeden bi deneyelim dedi soktuk bi makinada 40 dk kadar kurum temizleyici kımyasalla basınçlı sıcak su verildi giriş ve çıkıştan değiştirerek 5 dk da 1 bende kaydettim şuan 8 ay oldu bi sıkıntı yaşamadım. Araba rahatladı bu sorundan dolayı arabasını satan arkadaşlarım oldu.
      Videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz temizlik öncesi ve sonrası sıvılı tip dpf olduğu için bizim araçta kurum bırakıyor kül gibi ve fıltre doluyor zamanla uyarı veriyor tabi rejenerasyon sırasında araba uyarıda vermediği için anlayamadan bazen tam ortasında motoru stop ediyoruz yarım kalıyor, nasıl düşünememişler hayret, ama çözüldü sorun bu sıkıntıyı yasayan arkadaşlara duyrulur izmir otolab Tayfun abi focus forumdan Ender gönderdi derseniz yardımcı olur.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.