Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Start Stop'dan Anlayan Usta / Yer

Önerilen Mesajlar

Merhabalar. 2011 1.6tdci focus 3 aldım 2.el olarak. Ancak aldığımdan beri star stop çalışmıyor. Ama hiç üstüne düşmemiştim. Dün debryaj üst merkezini değiştirdim. Sanırım onunlada alakalı oluyormuş. Üstüne düşmeye karar verdim. Çalışmamasının bi çok sebebi oluyormuş. Acaba bu işin ehli olan bi usta varmıdır acaba? Yada tavsiye verebilecek birileri? İkametim Ankara.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Start Stop'dan Anlayan Usta / Yer olarak değiştirdi

Otomatik Mesaj

Bu konu, Focus III > Ford Garajı > Mk3- Sorular ve Sorunlar kategorisinden Otomobiller Hakkında > Bakım - Servis & Yedek Parça kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Eren Emine Özen yazdı:

Merhabalar. 2011 1.6tdci focus 3 aldım 2.el olarak. Ancak aldığımdan beri star stop çalışmıyor. Ama hiç üstüne düşmemiştim. Dün debryaj üst merkezini değiştirdim. Sanırım onunlada alakalı oluyormuş. Üstüne düşmeye karar verdim. Çalışmamasının bi çok sebebi oluyormuş. Acaba bu işin ehli olan bi usta varmıdır acaba? Yada tavsiye verebilecek birileri? İkametim Ankara.

Daha önce 3 ayrı start stoplu focus 3 üm oldu.Üçünde  de start stop doğru düzgün çalışmıyordu kışın hele kolay kolay devreye girmiyor,akü zayıfsa ondan dolayıda devreye girmez , motor belli bi sıcaklıkta değilse yine devreye girmiyor,klima açıksa yine devreye girmiyor ben daha focus 3 te start stopun doğru çalıştığını görmedim .Şuanki aracımda hemen devreye giriyor mesela ,focus 3 lerde sistemsel sıkıntı var bence hiç uğraşmayın hele kışın motor sıcakta olsa devreye kolay kolay girmiyor.

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Eren Emine Özen yazdı:

Akünüzü ölçtürdünüz mü? %90 performansta olmayınca start stop devreye girmiyor. Ben de sizin gibi isyan edenlerdenim. Hatta efb li akü değil daha pahalısı Varta AGM akü aldım. Ama 1 ay sonra sıfır akü ile dahi start stop devreye girmedi. Sonrasında aküyü garantiye götürdüm. 2 gün şarj edildi. Ve 2 ay sorunsuz start stop devreye girdi şuan sanırım soğuklardan devreye girmiyor pek. Hatta yazın klima dahi açıkken devredeydi. Hatta ve hatta 5 gün yatan arabaya marş basınca 100m sonra bile devredeydi. Öncelikli olarak işini düzgün yapan bir akücüye giderek akünüzü ölçtürün. Sonra araçta elektrik kaçağı var mı test yaptırın. Eğer kaçak yoksa aküyü bence bi şarj ettirin derim. Eğer yine devreye girmezse bence hiç yokmuş gibi davranın. Focus 3 deki start stop sistemi bence Ford un yüz karası. Adı olan ama çalışmayan bir donanım. Bu arada ben sizi tanıyorum gibi hissediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

34 dakika önce, Doğan Kurban yazdı:

Akünüzü ölçtürdünüz mü? %90 performansta olmayınca start stop devreye girmiyor. Ben de sizin gibi isyan edenlerdenim. Hatta efb li akü değil daha pahalısı Varta AGM akü aldım. Ama 1 ay sonra sıfır akü ile dahi start stop devreye girmedi. Sonrasında aküyü garantiye götürdüm. 2 gün şarj edildi. Ve 2 ay sorunsuz start stop devreye girdi şuan sanırım soğuklardan devreye girmiyor pek. Hatta yazın klima dahi açıkken devredeydi. Hatta ve hatta 5 gün yatan arabaya marş basınca 100m sonra bile devredeydi. Öncelikli olarak işini düzgün yapan bir akücüye giderek akünüzü ölçtürün. Sonra araçta elektrik kaçağı var mı test yaptırın. Eğer kaçak yoksa aküyü bence bi şarj ettirin derim. Eğer yine devreye girmezse bence hiç yokmuş gibi davranın. Focus 3 deki start stop sistemi bence Ford un yüz karası. Adı olan ama çalışmayan bir donanım. Bu arada ben sizi tanıyorum gibi hissediyorum.

Aracı alalı 1 sene oldu nerdeyse ama önemsemedim hiç star stopu. Bakıcam eğer maliyetliyse hiç uğraşmıcam. Bilemedim hocam tanışıyo olabilirmiyiz acaba??? Nerden hatırlıyosunuz ki acaba? Uzun zamandır yoktum forumda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Eren Emine Özen yazdı:

Aracı alalı 1 sene oldu nerdeyse ama önemsemedim hiç star stopu. Bakıcam eğer maliyetliyse hiç uğraşmıcam. Bilemedim hocam tanışıyo olabilirmiyiz acaba??? Nerden hatırlıyosunuz ki acaba? Uzun zamandır yoktum forumda.

Ankarada bu soğuklarda start stop zaten çalışmaz şu sıra denemeyin ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok uğraştım çok okadar çok ki yazsam kitap şekline çevirmem gerekir. Binlerce nedeni olan karmakarışık bir sistem.ben en son ACM modulü ile uğraşıyordum mesela neden diye sormayın ?Kapı modüllerine kadar değiştirdim kodladım. 120A olan alternatörü 150A yaptım. Denemediğim akü kalmadı.EFB AGM değişik Amper değerlerinde.demem o ki bir sürü olasılık neden var. Ama başlıca nedeni akü yada akü izleme sensorü (BMS) . İlk önce BMS yi sifirlayarak başlayın. Bakalım çalısak mı

Göksel Yaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

İkinci el aracı olan arkadaşlarımın start-stop sorunu veya debriyaj arızası uyarısı veren ve hatta Katalitik konvertör arızası veren araçları için  öncelikle akülerini kontrol ettirmelerini öneririm. Benim başıma geldi. Hemde yetkili ford servisi ve bayisi olan şirketten aldığım ikinci el aracımda bu sorunlar, aldığımdan beri vardı ve defalarca aynı servise götürdüğüm halde, arızalar bir türlü kaybolmuyordu. Aradan 3 yıl geçti. Bir sürü masraf yaptım. En sonunda akü marş basmaz duruma geldiğinde, bir de görüldü ki, start- stoplu arabama normal akü takıp satmışlar. Akü değişti ve sorunlar ortadan kalktı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 yıl sonra...
03.01.2019 - 12:15 tarihinde, Eren Emine Özen yazdı:

Aynı sorun akü değiştikten sonra başıma geldi birkaç usta baktı çözemedi en son kendim bms sıfırladım ve birkaç aydır sıkıntısız çalışıyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de sevemedim şu Start&Stop olayını. Nasıl iptal ederim diyordum. Her yola çıkışımda düğmeden iptal ediyorum. Çok gereksiz bir olay. Bence astarı yüzünden pahalı. Kısacası attığı taş ürküttüğü kurbağayı değmez. (Bence)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

05.08.2023 - 17:47 tarihinde, Fikret Ö. yazdı:

Ben de sevemedim şu Start&Stop olayını. Nasıl iptal ederim diyordum. Her yola çıkışımda düğmeden iptal ediyorum. Çok gereksiz bir olay. Bence astarı yüzünden pahalı. Kısacası attığı taş ürküttüğü kurbağayı değmez. (Bence)

Elm ile kapatıyorlar diye biliyorum çok rahatsız oluyorsanız kapatabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 saat önce, Fikret Ö. yazdı:

Ben değil araç rahatsız oluyor. Akü, marş motoru rahatsız oluyor. Onun için kapatıyorum zaten.

arabayi dusunmenize gerek yok bence abi. En ufak rahatsizliginda zaten devreye girmiyor, ford bu konudaki en tutucu markalardan gordugum kadariyla.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.