Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yakıt Tüketimim Normal Mi? Focus Mk2 LPG

Mehmet Kr

Soru

Şehir içi 46 kuruş  

Şehirler arası 37 kuruş yakıyor tüpte 

Çok mu yakıyor yoksa piyasa şartlarına göre uygunmu eğer çok ise ne yapmam gereklı acaba kışlık bakımlarını daha 1 ay önce yaptırdım 

Iyi forumlar teşekkür ederim 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 11 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Kullanım tarzı, güzergah, yol ve trafik durumu ile araç (otomatik mi) hakkında biraz daha detaylı bilgi verirseniz bir de kuruş hesabı değil de litre bazımda tüketiminizi belirtirseniz daha objektif değerlendirme yapılabilir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Koray Demir yazdı:

Kullanım tarzı, güzergah, yol ve trafik durumu ile araç (otomatik mi) hakkında biraz daha detaylı bilgi verirseniz bir de kuruş hesabı değil de litre bazımda tüketiminizi belirtirseniz daha objektif değerlendirme yapılabilir diye düşünüyorum.

Arac otomatik Şehir içi genel olarak  yoğun bir yer değil genel de ev iş arası kullaniyorum o da 3 - 4 km bir mesafe  uzun yolda da 110 - 120 arası fazla hız yapmıyorum 16.1 lt lpg ile 107 km yol gidebildim. Birde araçta şuan kar lastiği takılı durumda Teşekkür ederim şimdiden 

Mehmet Kr tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

önceden depoyu doldurduğumda araç bilgisayarında 830-850 km civarı gösterirdi. ancak son iki ayda depoyu doldurduğumda 760 km lerde gösteriyor. bugün doldurdum shellden 732 km gösterdi. neden olabilir. kış şartları etkili olabilir mi?

--1 dakika sonra eklendi--

araç f3 dizel

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Ali Gök yazdı:

ama hep şehir içi kullanıyrum ama bir süredir tp den ve iki defa başka bir yerden aldım. shell dışından aldığımda zaten az km yapıyordu. ortalamaya göre mi hesaplıyor

nasıl hesapladığı kesin belli değil ancak son 15 dakikadaki ortalamaya göre diyebiliriz kabaca.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

araç bilgisayarının gösterdiği km değeri can sıkmaya devam ediyor.

önceden depoyu doldurduğumda araç bilgisayarında 830-850 km civarı gösterirdi. ancak son iki ayda depoyu doldurduğumda 760 km lerde gösteriyor. bugün doldurdum shellden 732 km gösterdi. neden olabilir. kış şartları etkili olabilir mi?

--1 dakika sonra eklendi--

araç f3 dizel

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ford'da tam bilmiyorum ama opel de bu hesap son "5 dakikalık ortalamaya ve yol bilgisayarı 1" e göre yapılırdı. 

şehir içindeki dur kalk , trafik ışıklarında bekleme vs. menzil hesabını kısaltır. Uzun yola çıkarsanız yol gittiğiniz halde menzilin de arttığını görürsünüz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.