Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Parola Yöneticisi - Passwor Manager

Günal Y.

Önerilen Mesajlar

Kendime uygun bir alternatif aradığım için konu açmak istedim. Çeşitli şifrelerinizi telefonda saklamak için kullandığınız bir parola yönetici programı var mı? Var ise adıyla beraber görüşlerinizi rica edeceğim. 

Ben aWallet kullanıyorm. Offline olmasından dolayı tercih ettim. Ancak şu anda aile içi kullanılabilecek güvenli, aylık ödeme istemeyen, ucuz (hatta mümkünse free) bir alternatif arıyorum. Dashline uygulaması çok hoşuma gitti ama fiyatlar uçuyor maaşallah. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Offline en ünülüsü Keepass, ciddi övüyorlar, android destekleyen farklı sürümler mevcut, onun dışında 1 pass ve lastpass diğer ünlüler, birinde bir leak'ler olmuştu yanlış hatırlamıyorsam da genelde tek kullanıcıda çeşitli limitlerde bedava olanlar var. Para verilmesi istenmiyorsa ve offline uygunsa keepass öneririm ben. Diğerlerini uzun vadeli kullanmadım ancak add-on'larını deneme amaçlı kullanmıştım bir süre, hiç fena değillerdi.

2FA, two factor authentication isterseniz de Authy'yi pek övüyorlar, ben de kullandım memnunum.

Aile içi kullanılabilecek kısmını tam anlamadım da keepass'te farklı database'ler oluşturup her birine ayrı şifreler ile ulaşabiliyor olmanız lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aile içi kullanım, bilgilerin paylaşılması. Ya da ortak kullanılması gibi düşünün. Aynı şifre örneğin hem benim telefonumda hem de eşimin telefonunda bulunuyor ve ben ya da o bir güncelleme yaptığında şifre iki tarafta da değişiyor. Tabi bu özellik offline olayını devre dışı bırakıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 dakika önce, Günal Y. yazdı:

Aile içi kullanım, bilgilerin paylaşılması. Ya da ortak kullanılması gibi düşünün. Aynı şifre örneğin hem benim telefonumda hem de eşimin telefonunda bulunuyor ve ben ya da o bir güncelleme yaptığında şifre iki tarafta da değişiyor. Tabi bu özellik offline olayını devre dışı bırakıyor. 

google drive'a atarsınız keepass'i ortak kullanımda sync/eşitleme yaptığında iki database'i ortak kullanmış olursunuz. Denemedim ama teorik olarak çalışmasında bir sakınca görülmüyor. Data kullanımı açısından tüm database dosyasını baştan indireceğinden daha yüksek kullanıma sebebiyet verir tabiki de ama kaç parola kullandığınıza göre değişeceğinden database boyutu sorun olur mu olmaz mı bilmiyorum.

--0 dakika sonra eklendi--

Aynı anda kullandığnızda ne olur onu da bilmiyorum, çakışmalara karşı önlem alan bir sistemi var mı google drive ya da benzeri paylaşım programlarının, tahminimce vardır, ancak emin değilim malesef.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben uzun zamandır linkini verdiğim SafeinCloud isimli uygulamayı
kullanıyorum.
Gayet memnunum. Hem bilgisayarda programı var, hem de cep de var.
Cloud üzerinden senkronize çalışıyor.

Tarayıcılarla entegre olabiliyor. v.s.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.safeincloud&hl=tr

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

SafeinCloud güzel bir uygulamaya benziyor. Ancak şu anda kullandığımdan tek ilavesi otomatik veritabanı senkronizasyonu gibi görünüyor. Ben şimdi öncelikle var olan uygulamada otomatik bulut entegrasyon meselesini değerlendireceğim. Bakalım ne çıkacak olaydan. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.