Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Turkcell Cepten Wifi Paylaşımı ücretli Olacak

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar malum kotalar kalkıyor.Fakat bu kotaların kalkmasıyla,servis sağlayıcıların da akıllarına yeni yeni ücretlendirmeler gelmeye başladı.Artık cep telinizden interneti paylaşırsanız sizden ücret alınacakmış.9 Tl ye size 2 gb internet satacaklar ve bunu paylaşacakmışız.Kota kalktı yaşasın özgürlük derken alın size özgürlük deyip yine tüketiciye ayıptır söylemesi bir şeyleri yerleştirmeye başladılar.Diğer operatörler den şu an ses yok.Ama onlar da yakında bunu yaparlar.Ben Turkcell ile sözleşmemi yeni yaptım ve yaparken de böyle bir durum yoktu.Müşteri Hizmetlerini arayacağım bakalım bu olaydan önce sözleşme yapanlar içinde geçerli olacak mı?Düşünebiliyor musunuz benim cep telimin ne yaptığını bilecekler?Ayrıca benim interneti mi kime nereye nasıl kullandığımdan sanane?Zaten parasını ödüyorum,biterse gb tım alırsın ücretini benden..Ben mantıklı bir yere oturtamadım..Ama onlar bizlere oturtmaya devam edecekler gibime geliyor..

--18 dakika sonra eklendi--

Turkcell müşteri hizmetlerini aradım.Hiçbir şekilde mantıklı bir şey söyleyemediler.Geriye dönük bu ücreti alma hakkınız yok ve bana sözleşmemi mail olarak atar mısınız dedim,öyle bir matbuu evrakımız yok ve çok ısrar edince 15 gün içinde mail adresinize göndereceğiz dediler.Hukuk bölümü ile görüşeyim o zaman dedim,hukuk bölümleri de yokmuş.İstek ve önerilerimi kaydetmişler,bana geri dönüş yapacaklarmış.

İşin özü eski yeni tüm Turkcell abonelerine bu ücret yansıyacak.Telinizden hotspot açtığınız anda 9 tl faturanıza gelecek.O sebeple telinizi çocukların eline vermeyin,onlar biliyorsunuz telefonla her şeyi yapabiliyorlar..

• Şaşırmış 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynısını bende söyledim.Benim telim de hangi tuşa bastığımı biliyorsanız,benim her yaptığımı takip ediyorsunuz o zaman dedim.Ama cevap yok tabii..Gerçi müşteri hizmetlerinde çalışanların da bir suçu yok.hık mık etmekten başka bir şey yapamadılar.Bakalım geri dönüş yapacaklar mı,baya bir söylendim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sadece tahmin yürütüyorum;

Telefonda ne yaptığımızdan değil de data kullanımı taleplerimizin hangi mac adresinden geldiğine göre anlayacaklardır diye tahmin ediyorum.

Yani her data talebinde operatöre giden bir cihaz kimlik bilgisi var. Muhtemelen sistem aynı aboneden farklı cihaz kimlik bilgisiyle gelen data talebini süzecek ve  fatura edeceklerdir bu yeni hizmeti.

Tamamen tahmin. IT uzmanı değilim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Turkcell'den tut Google'a kadar. Bizi takip etmeyen yok ki. Her şekilde bir sürü bilgi gidiyor ellerine. Bunu önlemek için de Nokia 3310 seviyesinde cihaz kullanmak gerek, ki onda bile baz istasyonlardan bulunduğunuz yer tespit edilebiliyor yaklaşık olarak. 

Turkcell'in yaptığı -yanlış anlaşılmadıysa- çok aç gözlü bir tutum. Müşteri Turkcell'den ödediği oranda interneti satın aldıktan sonra onu nasıl kullanacağına Turkcell'in karışmaması gerekir diye düşünüyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

telinizden kaç kişinin faydalandığını çok rahat görebilirler diye tahmin ediyorum. ben okuldaki modemin arayüzüne girdiğimde kaç kişinin okulun modeminden internet aldığını görebiliyorum. onlarda bir cihazdan kaç kişinin internet aldığını bilirler. müşteri kaybedebilirler mi sanmıyorum büyük ihtimalle hepsi aynı ücretlendirmeyi seçeceklerdir.

--3 dakika sonra eklendi--

ama insanın zoruna gidiyor yani. suçlu operatörler mi değil. bu kotayı kaldıran sistem artı ücreti de kaldırabilir. asıl beklediğim şey ise: cumhurbaşkanının böyle olmaz bu ücreti kaldırın diyerek halka jest yapmasını planladıkları. cam filminde olduğu gibi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fark o kadar çok değil Turkcell'de de ben sınırsız youtube instagram için vodafone'a geçtim direkt.

Protokol farklı olabilir, bulmak isterlerse bulurlar da belki bulunmaması için alternatif yollar veya cihazlar da çıkar.

Benim kabaca okuduğuma göre bunun asıl yapılma sebebi sınırsız data hakkı verilen tarifelerde, ki Türkiye'de var mı böyle bir tarife bilmiyorum, suistimali önlemek. Benim yabancı bir forumdan arkadaş sınırsız ve normal internet hattından daha hızlı olan telefon hattı ile twitch stream yapıyordu mesela maşallah demiştim içimden de bizdeki gibi zaten 3-5-10 gb hak veriyorsun bunda da saçmalamak ilginç geldi bana.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Vodafone resmi açıklama yapmış konuyla ilgili. İnternet paylaşımı konusunda abonelerinden ek ücret almayacaklarını belirtmişler. İnternet paylaşımı yapan kişiler çok fazla değildir gerçi ama, şimdi Turkcell düşünsün. ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye de sınırsız data hakkı olan tarife yok diye biliyorum.Sen bundan ücret alacağına belli gb dan sonra karşı tarafın hızını düşür,hizmeti eksik alsın.Yıllardır ücret almamışsın,bu şimdi neyin kafasıdır.İnsanlar artık araçlarında ki multimedia için bile bunu kullanıyor.Vodafone açıklama yapmış,eğer turkcell vazgeçmez ise bende vodafone lu olacağım.

--13 dakika sonra eklendi--

Vodafone açıklamasını okudum.Sanki laf cambazlığı var."talep etmiyor" ve "kullanıcılar kullanmaya devam ediyor" diyor.İlerde böyle bir ücret talep edilmeyecektir demiyor.Tüketicinin aleyhine o kadar çok haksızlıklar var ki bu ülkede kimseye güvenemez olduk,paronoyalar başladı artık.Vodafone ve Türk Telekom abone toplayıp ters köşe yapabilirler.Herşey beklenir bu sermaye sahiplerinden..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İnternetini paylaşan kullanıcılar sadece %2'lik bir dilim oluşturuyormuş shiftdelete'in yaptığı açıklamaya göre. Artık ne kadar doğru yanlış bilemem. Fakat gerçekten sınırlı sayıda bir kesimi oluşturuyorsa ve 9 TL gibi ciddi bir rakam alınması planlanıyorsa ben de rakip operatörlerin yerinde olsam o markanın müşterilerini kendime çekmek için bu 9 lirayı almazdım. 30-50 liralık tarife kullanan bir sürü insan var. Adam gidip 9 lirayı sırf internetini paylaşıyor diye vermez. Bunu şart koşmayan bir operatör varsa da gider ona geçer.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.