Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Onarım Tavsiyesi

Aşkın K.

Önerilen Mesajlar

Arakadaşlar merhaba, eşim otoparktan çıkarken aracın sol ön çamurluğu parktaki kolona sürtmüş. Birde ayna takılmış, ayna motorları aydınlatma dış kapak sağlam sadece ayna içerisindeki plastik aksam sabitlemelerinden birisi kırılmış galiba hafif bir hareket var.  Yarın müsait olmadığımızdan araca cumartesi yetkli servise götürecem onarım mı değişim mi be diyorlar bakacam. Değişim derlerse bir tane de özel servis bulup göstermem gerekecek sanırım. Resimlere göre fikriniz ve Ankara için servis tavsiyeniz olursa lütfen belirtiniz.

C8AB3FDE-358F-4DA9-A7A7-E1471ABB9D93.jpeg

43F1B14B-1922-45E7-8661-3AFBD9EF0F60.jpeg

B0B624A6-8220-4689-A2E3-1E672C988CC9.jpeg

30BA0066-DA21-4C8C-9FBB-9E06294E3BA8.jpeg

CC12EB2A-9693-4392-98A3-C260870ADB8E.jpeg

AB1B5295-63D4-4A4A-8144-DA7508DBEBC5.jpeg

F8422D97-0EBD-4E71-B43A-C74FB8F921C1.jpeg

9584481C-D2E6-42CA-8BD1-16A52BA31F05.jpeg

F5DFB297-711F-4C2B-B514-7A6894046891.jpeg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçmiş olsun Aşkın. Boya çatlaması olmasaymış göçükçü büyük oranda düzeltebilirdi sanırım. Ankaradaki arkadaşlar servis için öneride bulunacaktır.

--1 dakika sonra eklendi--

Aynanın kırılan tırnağı hızlı yapıştırıcıyla düzelebilir duruma göre ama servis değişim diyecektir büyük ihtimal.  

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçmiş olsun. Benzer sebepten Tan otoya gidip memnun kalmıştım boya kaporta olarak ayrı servisleri var işçilikleri başarılı renk yomunu beğenmez iseniz tekrar boyuyorlar ve 2 yıl işçilik garantileri var. Çamurluk değişim olmaz muhtemelen. Benim araçta punta makinası ile pdr düzeltme yapıp çamurluğu sökmeden yüzeysel boyamışlardı.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

20.12.2018 - 22:50 tarihinde, Aşkın K. yazdı:

F5DFB297-711F-4C2B-B514-7A6894046891.jpeg

Cumartesi günü Başer Otoya ve kasko ile anlaşmalı özel servise gittim. Kasko kullanmadan kendim ödemek istiyorum maliyet analizi yapar mısınız dedim. Boya için ikiside yaklaşık 500-600TL rakam çıkarttılar. Ayna için ise ısararla kapak cam hariç diğer aksamın değişmesi gerektiği ve fiyatının 1000-1100 TL civarında olacağını belirttiler. Israrla motor aydınlatma ve bütün fonksiyonların sağlam olduğunu resimdeki kapaktaki sabitlemeler de kopma olduğunu belirttim ama takım olarak satıldığını söylediler. internette tek başına bu parça satılıyor (yaklaşık 50 TL) ben temin etsem size işçilik ödesem, sonuçta milli servet neden komple parça değişip geriye kalanı çöpe gitsin dediğimde, orayı söküp ayırmanın çooook zor olduğunu sökülse bile sonradan toplayamayabileceklerini söylediler.

Bu duruma çok sinirlendim, sorunu biliyorum gerekirse komple değişecek parçayı da buldum ancak daha önce yapmadığım için nasıl değişeceğini bilmiyorum ve konu ile alakalı birimler ile yapılamaza getirmeye çalışıyor olayı. Aklıma @Serkan Karakoca geldi olayı anlattım bana usta lazım bilmiyorum bulamıyorum diyerek ve sağ olsun her zaman yaptığı gibi yardımcı oldu. Şaşmazda Çiğdem Fiber'e yönlendirdi Yasin ustayı bul demişti ancak yoktu fakat abisi adem usta da yardımcı oldu ve resimdeki parçalı sökmesi 5 dk sürmedi. Aldı kopan 3 adet sabitlemeyi yerine yapıştırdı tekrar 5 dk dan kısa bir sürede yerine taktı. Maliyet 50TL ve eline sağlık ustam, hepsi bu kadarmış.

Bir sonraki müsait olduğumda göçük ve boya işini araştıracam, planım 500 TL altı ise cepten üstü ise kaskodan yaptırmak olacak. Her ne kadar hasarsızlık korumam olsa da kademem değişmese bile formüllerden dolayı poliçede seneye bir miktar oynama olacağını öğrendim sigortacımdan.

IMG_0354.JPG

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

29 dakika önce, Aşkın K. yazdı:

internette tek başına bu parça satılıyor (yaklaşık 50 TL) ben temin etsem size işçilik ödesem

Ek olarak yazayım, internette böyle satılıyor olması OEM olarak sunuluyor anlamına gelmiyor piyasada dolanan çoğu parça eş değer üretim diye geçiyor ? 

Geçmiş olsun şimdiden tamamı için ? 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

59 dakika önce, Aşkın K. yazdı:

Bir sonraki müsait olduğumda göçük ve boya işini araştıracam, planım 500 TL altı ise cepten üstü ise kaskodan yaptırmak olacak.

Vakit olunca arayın siz sağlam göçükçü ustamız var ne gerekiyorsa yapar benim selamımla giderseniz ?

aynada gayet başarılı ucuz maliyetli olmuş ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Merhaba,

Kaporta boya konusunda iyi bir ustaya benimde ihtiyacım var Ankara'da. İşçilik konusunda sorun yaşamak istemiyorum. Boya çatlaması bende de var. Kaportada düzeltme ve muhtemelen local boya yapılacak.

Nereyi tavsiye edersiniz gidip görüşmek isterim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

04.04.2019 - 12:08 tarihinde, Alptuğ Ö. yazdı:

Merhaba,

Kaporta boya konusunda iyi bir ustaya benimde ihtiyacım var Ankara'da. İşçilik konusunda sorun yaşamak istemiyorum. Boya çatlaması bende de var. Kaportada düzeltme ve muhtemelen local boya yapılacak.

daha önce cevap vermeme nedenim kendimde mükemmel işçilik yapan bir yer bulamamış olmam ama madem cevap gelmedi bir yer yazayım.

Kavaklıdere fiat servisi var yetkili servis. en son golfu yaptırdım sorun olmadı. ufak tefek şeyler olabiliyor ancak çözüyorlar.

Kaporta boya kısmı şaşmazda ancak servis karumun karşısında, işlemler servis üzerinden yürüyor.

Diğer marka araçlara da servis hizmeti vermek için şaşmazda da bir servis açtılar ancak orası üzerinden kaporta boya hizmeti veriyorlar mı bilmiyorum.

Müslüm abiye selamımı söylerseniz yardımcı olacaktır.

Birde başkent sanayide dostluk kaporta boya gencay usta var. focusun marşpiyerlerini boyamıştı (bir kaç usta boyamayalım bunlar tutmaz dedi) güzelde oldu satana kadarda sorun olmadı. Ama sonra CLKnın çamurluğunu boyatıp hiç memnun kalmadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

04.04.2019 - 12:08 tarihinde, Alptuğ Ö. yazdı:

Merhaba,

Kartaş Ford bayii Müdürü Semahattin Bey'e gidebilirsiniz, fiyat ve işlem konusunda çok yardımcı olacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.