Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Sarsıntılı Motor

Hayati Aydın

Soru

2009 model 1.6 benzinli+Lpg otomatik focus arabam kendi kendine kesik kesik gaz veriyor, düşük hızlarda ben firene basıyorum ama araç gaza bastığı için zor durduruyorum.

3 tane ustaya gittim ama sonuç alamadım. Motor contası,bujiler ve tüm bakımı yapıldı. Tavsiye edeceğiniz bu sorundan anlayan usta varmıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 4 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
1 saat önce, Hayati Aydın yazdı:

2009 model 1.6 benzinli+Lpg otomatik focus arabam kendi kendine kesik kesik gaz veriyor, düşük hızlarda ben firene basıyorum ama araç gaza bastığı için zor durduruyorum.

3 tane ustaya gittim ama sonuç alamadım. Motor contası,bujiler ve tüm bakımı yapıldı. Tavsiye edeceğiniz bu sorundan anlayan usta varmıdır.

DB7AF2DF-728F-482F-B8FC-83852BFB5BDA.MOV

Araba hava filtresinden sonraki sensör olan MAF sensöründen (akışmetre) sonra manifolda kadar olan kısımda bir yerlerden hava alıyor. Arabaya giren hava miktarı yanlış ölçüldüğü için sistem saçmalamaya başlıyor yüksek ihtimalle. Sizin "usta" lar buna bakmadı sanırım. Aracı cihaza bağladınız mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Evet araç bilgisayara bağlandı usta tüm sorunların sıfırlandığını söyledi fakat sorun halen devam ediyor. Araç D yada R konumundayken bildiğinşz silkeleniyor. N yada P aldığınızda da motorun düzensiz çalıştığını duyuyoruz. Birde son gittiğim usta bir depo sadece benzinde kullan dedi kullandım ve bir depo ile sadece 250 km gidebildim sizce noemal midir.

Hayati Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
19 saat önce, Hayati Aydın yazdı:

Evet araç bilgisayara bağlandı usta tüm sorunların sıfırlandığını söyledi fakat sorun halen devam ediyor. Araç D yada R konumundayken bildiğinşz silkeleniyor. N yada P aldığınızda da motorun düzensiz çalıştığını duyuyoruz. Birde son gittiğim usta bir depo sadece benzinde kullan dedi kullandım ve bir depo ile sadece 250 km gidebildim sizce noemal midir.

Sizin "usta" lar, arabayı bilgisayara bağlayıp hataları sileceklerine, önlerine çıkan hataları anlayıp çözselermiş/çözebilselermiş sorununuz çözülürdü. Cihaza bağlayıp hata silmek bu durumlarda yapılacak en yanlış şeylerden birisi. 250km tabiki normal değil, buradan hava yakıt karışımının yanlış olduğunu direk anlıyoruz hatta.

Videoyu izledim, yukarıda yazdıklarımı dikkate alırsanız bir çözüm elde edersiniz bence. Hataları sildirmeyip not edin kodlarını birde biz bakalım. Gittiğiniz o saçma sapan "usta" görünümlü kasaplardanda uzak durun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.