Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Otm. Araç Tavsiyesi

Erdem B.

Önerilen Mesajlar

Herkese merhaba ?‍♂️

Araç seçimi konusunda yardımınıza ihtiyacım var.

Teyzeme dizel/benzin gözetmeksizin otomatik vites bir araç alacağız. Kullanmayı bilmediği için otomatik vites olması en önemli şartı. Fiyat olarak üst sınırı 43.000,00 TL. Zaten bu fiyatlara dizel otm. yok ? Ben bu şartlara uygun olarak birkaç seçenek buldum ancak bu araçlar hakkında pek bilgim yok.

*2007 1.6 Clio 

*2009 1.2 Clio 

*2007 1.6 C4

Bu seçeneklerden en çok C4'ü beğendi. Donanım pek önemli değil ama C4 SX PK. Hem bu araçlar hakkındaki yorumlarınızı hem de varsa başka araç tavsiyenizi almak isterim ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Forumun tek citroen sahibi olan benim sanırım ? yazabilirim herhalde 2 kelam.

Citroen c4 sx hdi 1.6 otomatik dizel 110 luk  sahibiyim.. 2008 model 117 bin km'de ( emsalleri 150 -250 bandında.. )

Genel olarak yorumlarsam.. Yakıt ekonomi anlamında bence başarılı nerdeyse manuel dizel bi araça yakın..

C segmenti oturaklı güven veren araba, yolda gidişi vs üzmüyor insanı.. yarı otomatık, yokuş kalkış, dijital kilima, hız sabitleyici vs özellikler fena değil..

yaşa bağli eskimeden dolayı ufak sorunlar mevcut genelde

kapı gergileri eskiyor dumuyor  ( kronik ) 

arka amortisötler kesik gibi tümsekten geçince vuruyor ( kronik ) 

en önemlisi elektronik beyin korkutuyor ? geçen otobanda hız sabitleyici actım bi anda service yazısı cıktı. bi daha kapatıp actım düzeldi..

Yani son yorum ne dersen.. temizi bulup nazik kullanılırsa üzmez diye düşünüyorum.. aklına takılan birşey olursa yazıver..

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

50K ile alıp 70K ile devam Punto deneyimlerimi yazayım. 

?Park sensörsüz şekilde ilk kez araç süren bir sürücü kullanıyor. Boyut konusunda sorun yok.

?Klimada arıza çıkabiliyor geçici çözümü var ama sonucunda tesisat yenilenmesi gerekiyor zamanla, biz yeniledik. 

?Baskı balata yenilenmesi ile şanzımadan yaşadığımız sorunları çözdük eğer çözülmeseydi bazı parçalar ve veya şanzıman değişebilecekti. Bu kontrol edilmeli.

?Bu iki temel sorun dışında üzecek araba değil. Termostat arızalandı o değişti.

?Az yakıyor. 

?Yol tutuşu, sürüşü vs iyi. 

?2011 EVO hepsi veya 2012 alt donanım hariç alınabilir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim ? 

4 saat önce, Cem Boneval yazdı:

O fiyata ben olsam 2012 civarı Punto alırım

2 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

50K ile alıp 70K ile devam Punto deneyimlerimi yazayım. 

Punto'dan şanzımandan dolayı çekindik. Açıkçası ilgimi çeken arabalar olmadığı için konuyla ilgili sadece yorumlardan okuduklarımın dışında bir şey bilmiyorum. Şanzımanı için problemli deniyordu yanlış hatırlamıyorsam.

@Yakup Çağatay Baskı balata değişimi ne kadara mal oluyor ortalama? 

3 saat önce, okan ali yazdı:

Yani son yorum ne dersen.. temizi bulup nazik kullanılırsa üzmez diye düşünüyorum.. aklına takılan birşey olursa yazıver..

Abi biz mecbur benzinlisini alacağız fiyatlardan dolayı, hem de çok km yapılmayacağı için dizele ihtiyaç yok. Benzinlilerin şanzımanı tam otomatik mi yoksa o da mı yarı otomatik biliyor musun? Ben tam diye biliyorum.

Bu paraya maksimum verimi almak amaç ? O nedenle sen olsan 2007 benzinli C4 mü alırdın yoksa sen de Punto yeterli mi dersin? C4 için de senin de bahsettiğin üzere elektronik arızası çok deniyor.

--21 dakika sonra eklendi--

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-hatasiz-2.ci-sahibinden-otomatik-punto-543337185/detay

Yakup Abi 2011-2012 demiş ama fiyatları biraz daha yüksek, 2008 alınır mı sizce? 

Bagajdaki yağ şüphelendirmedi değil ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Clio 1.2 lerdeki oto. Şanzıman robotize olanlardan bence uzak durulmalı, 1.6 olanlar tam otomatik sorunsuz. Bu üçünden 1.6 clio yu alırdım. Ayrıca 2001 clio ve 2005 punto kullanmış biri olarak söylüyorum clio puntodan daha kaliteli bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 dakika önce, Tugay Kuruöz yazdı:

2005 punto

2005 puntonun, grande punto ile alakası yok.

--0 dakika sonra eklendi--
1 saat önce, Erdem B. yazdı:

Yakup Abi 2011-2012 demiş ama fiyatları biraz daha yüksek, 2008 alınır mı sizce? 

görsellik dışında bir farkı yok.

tek kavrama robotize şanzımanların hepsi aynı, yani balata bitiyor, vites geçişleri hissettiririyor vs vs. Bu tipte bir şanzıman olacaksa B sınıfında Puntoyu tek geçerim sebepleri yukarıda var zaten.

Ancak tam otomatik alternatif varsa ben konforundan ve sorunsuzluğundan dolayı onu tercih ederim. dezavantajı en az 2 lt daha fazla yakar.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Erdem B. yazdı:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-hatasiz-2.ci-sahibinden-otomatik-punto-543337185/detay

Bagajdaki yağ şüphelendirmedi değil ? 

Ben kozmetik olarak onları önerdim ve bütçe de yeterli olduğu için. Motor ve yürüyen de fark olmayabilir ancak Ozan daha iyi bilir ben kesin konuşmayayım.

İstanbul'da şunlar var

https://www.sahibinden.com/fiat-punto-evo-1.4/istanbul/benzin/otomatik,yari-otomatik?a4_max=90000&sorting=km-nu_asc&a5_min=2011&price_max=45000

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Ozan Kar yazdı:

Ancak tam otomatik alternatif varsa ben konforundan ve sorunsuzluğundan dolayı onu tercih ederim.

Tam otomatik alternatif olarak şu an 1.6 C4 var ama o da 2007 model. Gerçi km olarak puntolarla hemen hemen aynı sayılır.

Teyzemi yanlış yönlendirmek istemiyorum, sonuçta ilk arabası olacak.

C4 için yorumun nedir peki abi? C4 2007, Punto 2011 ama aralarında hem segment farkı var hem de C4 tam otomatik.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

52 dakika önce, Tugay Kuruöz yazdı:

2005 puntoya Grande punto dediğimi hatırlamıyorum, kullandığım araçları kıyasladım.

bende konuda geçen araç grande punto olduğu için belirtme gereği duydum. ben grande puntonun 2006da çıktığını bilmesem mesajınızı okuduğumda konuda geçen araç hakkında yorum yaptığınızı düşünürdüm.

14 dakika önce, Erdem B. yazdı:

Tam otomatik alternatif olarak şu an 1.6 C4 var ama o da 2007 model. Gerçi km olarak puntolarla hemen hemen aynı sayılır.

Teyzemi yanlış yönlendirmek istemiyorum, sonuçta ilk arabası olacak.

C4 için yorumun nedir peki abi? C4 2007, Punto 2011 ama aralarında hem segment farkı var hem de C4 tam otomatik.

Yorum yok, önyargılıyım ama bilgim yok. ben mecbur kalmadıkça tek kavrama almam ama özellikle yaşlılar veya ilk arabası olanlar bunu pek dert etmiyor gördüğüm kadarıyla.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.