Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Geleneksel Ford Bijon Somunu şenlikleri.

Samet Y

Soru

Merhaba,

Tam mevsimi ve döneminde olmamız hasebiyle; yazlık-kışlık lastik değişiminde karşıma çıkan, orjinal 19luk bijon somunları üzerindeki teneke kapaktan/kaplamadan dolayı sorun yaşadım. Kapaklar seyyar moda geçti ve yolda-izde lastik patlasa, mevcut bijon anahtarı ile sorun yaşayacağım yüksek ihtimal. + tip anahtar ve çekiç yardımıyla ancak işlem yapabiliyorum garajdan edinip; bunları devamlı yanımda bulundurmak istemiyorum.. 

Konu zaten ayyuka çıkmış olsa da, güncel çözümleriniz ne yönde oldu? Bijonları piyasadan edinip de tavsiye veren olur mu?

Yetkili servis değişse bile yine kapaklı takacağından; internet üzerinden, tek parça çelik,kapalı tip ve hareketli yüksüklü olanlardan 20 adet sipariş verdim.

Mevcut sorunlu somunu, yukarıda bahsettiğim şekilde söküp, alaşım janttaki karşılığı ve somunun kendine baktığımda, hareketli yüksüklü/yüzüklü almaya karar verdim. Kendimce sebebi de yine orjinal somunda, yüksük bulunmakta olup, sabit halde ve janttaki karşılığını bir miktar hırpalamış. Bundan yola çıkarak hareketli yüksük olan piyasa malı bir ürün tercih ettim. Tercihini bu veya aksi yönde kullanmış olup da; tecrübelerini paylaşabilecek var mıdır aramızda? 

?

Saygılar..

ford-focus-bijon-somunu-yuksuklu-1998-2012__0264462681778245.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
2 dakika önce, Adem Kazıl yazdı:

haftalardır beni ayar eden ses Erol otomotivden almıştım somunları.

Ayrı bir konuda yazmıştım daha önce. İlk sayfadaki yazımda da var.

Jantlarla da alakası var bunun biraz. Yüksükler bizim jantları tam kavramıyor. Mk3'lerde ve titanium jantlarında sorun olmamıştı. Sonra sabit yüksüklü olanlarla değiştirmiştim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.