Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Önerilen Mesajlar

43 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Üşenmedik gittik karayollarına arabanın ağırlına bakmaya ? Sonra dank etti, biz niye ruhsata bakmadık ki diye ? 

Teknik boş: 1398 kg
Ruhsat: 1467 kg
Ölçülen: 1495 kg

Bizim sıvılar dolu, pc falan var. Ruhsat doğru yani.

Bizi gören görevliler, şaka mısınız kardeşim dedi önce ? Abi dedik ciddi geldik, bi ölçelim sana zahmet. :zha: 

--21 dakika sonra eklendi--

@Cenk Demirel cam tavanın ağırlığını merak ediyordun, boş donanım üstüne gelen her şey ve cam tavan 69 kg fark ettirmiş. Yani tek o 50 kg değildir bence.

Teşekkürler hocam. Bu konuda da kullanılan materyaller ve mühendislik ilerledi tabii. Bazı markalarda sırf cam tavan ağırlığı ciddi fark oluşturabiliyordu özellikle geçtiğimiz son bir kaç yıllık süreçte. Otomobillerin emisyon mevzuatı kaynaklı hafifletilme çalışmalarından cam tavanlar da nasibini almış belli ki.

Cenk Demirel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

53 dakika önce, Mesut ç yazdı:

video çok güzel olmuş elinize sağlık.Merak ettiğim birşey var başkan 5.82 tl'den mazotu nerde buldunuz ?? ? 

Anlattık bunları, kartla anlattık, küpayla anlattık ??? (bknz. Güldür Güldür Eşofmanlı Şevket Hoca ) 

BPnin indirim kartı ile belli BP istasyonlarında pompada %3 indirim var (nakit kredi kartı farketmez , ön ödeme , sms atma, belli siteye kayıt kuyut şartı yok). Videodaki istasyon şahsa ait değil BP Türkiyenin kendi işlettiği bazı istasyonlardan biri (daha dürüst olacağı öngörüsü var bende nedense benim aldığım bir tane de Gülsuyunda var ) . Başvuruyorsunuz indirim kart veriyorlar. Hep aynı yerlerden alıyorsun sorun olmuyor başka yere gidersen telefon edip var mı öğreniyorsun. Mesela Alanyaya gittim telefon ettim alanyada da 2 tane varmış indirimli oradan aldım. 

• Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Anlattık bunları, kartla anlattık, küpayla anlattık ??? (bknz. Güldür Güldür Eşofmanlı Şevket Hoca ) 

BPnin indirim kartı ile belli BP istasyonlarında pompada %3 indirim var (nakit kredi kartı farketmez , ön ödeme , sms atma, belli siteye kayıt kuyut şartı yok). Videodaki istasyon şahsa ait değil BP Türkiyenin kendi işlettiği bazı istasyonlardan biri (daha dürüst olacağı öngörüsü var bende nedense benim aldığım bir tane de Gülsuyunda var ) . Başvuruyorsunuz indirim kart veriyorlar. Hep aynı yerlerden alıyorsun sorun olmuyor başka yere gidersen telefon edip var mı öğreniyorsun. Mesela Alanyaya gittim telefon ettim alanyada da 2 tane varmış indirimli oradan aldım. 

böyle birşeyden haberim yoktu bilgiler için teşekkür ederim.ben hep opet ten aldığımdan başka istasyonlardan pek bilgim yoktu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok faydalı ve güzel bir video olmuş. Tebrik ediyorum. Benzer bir karşılaştırmayı drag, rolling hızlanmalar için de yapsanız 10 numara olur.

8 ileri tam otomatiğin tüketmi ne kadar etkilediğini çok merak ediyordum. Çift kavramalı şanzımana kıyasla "acaba ne kadar verimli" diye merak ediyordum. Bu sorulara güzel bir cevap oldu. Bu video 8 ileri yani şanzımanın oldukça verimli olduğunu göstermiş oldu. Ağırlık ve lastik dezavantajına rağmen daha az yaktırmayı başarmış.

Eğer bu 8 ileri şanzıman sorunsuz ise, piyasadaki en iyi dizel + otomatik kombinasyonu budur. Gaza yüklenmelerde çift kavramalar kadar dinamik olmayabilir ama sorunsuz olması, baskı balata değişimi gerektirmemesi (yetkili servislerde en az 2000-3000 TL) gibi avantajlara sahip olması daha önemli.

Soru: Bu videoyu referans vererek DH'de paylaşabilir miyiz ?

barisozyurt tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 dakika önce, Bekir B. yazdı:

Sürücü:) misal ben araca bindiğimde +100 direk eklemek gerek

Onu da dengeledik, her iki aracı da eşit oranda kullanmaya dikkat ettik. Malûm Yakup benden epey ağır çekiyor ?

• Haha 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, H. Cenk yazdı:

benim ruhsatta 1360 kg yazıyor. Bagajdakiler spoiler şu bu 40 kg olsa 1400 de sen ona ?

spoiler 1 kg bile değildir. parmağının ucuyla taşıyor insan onu kolisini ?  Cam tavan fena ama... Cam tavanımmı vaaaar derdi var arkadaş ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ellerinize emeğinize sağlık gayet objektif bir video olmuş çok keyif aldım izlerken  otosan şunu bile yapamıyor işte klasik otosan yenisini eskisiyle dene video çek tanıt yenisini en güçlü rakibinle dene video çek reklam yap sattığın  arabaya teknolojisine vs güveniyorsan ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A. bu konuyu sabitlemiş ve öne çıkarılmış

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.