Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL
  • 0
İbrahim Atlı

2012 Focus Station Wagon'a Gençlik Aşısı Yapacak Usta Gerekli

Soru

Sevgili Forum Üyeleri,

162.000 km'de 2012 model bir Focus Station Wagon aldım. Tramersiz/boyasız motorunda da problem yok ama aracın iç kısmıyla eski sahibi pek ilgilenmemiş.

Eksperin çektiği fotoğraflardan bir kısmını mesaja ekliyorum. Ayrıca sürücü koltuğunda yırtık var, direksiyon soyuluyor, el freni üstündeki plastik erimiş (nasıl olduğunu anlamadım). Bunları düzeltecek bir ustaya ihtiyacım var. Kocaeli'nde olursa çok iyi olur, yoksa İstanbul'da bir yer/usta bilgisi paylaşmanızı rica edeceğim.

Teşekkür ve sevgilerimle

IMG-20181210-WA0000.jpg

IMG-20181210-WA0003.jpg

IMG-20181210-WA0004.jpg

IMG-20181210-WA0007.jpg

IMG-20181210-WA0008.jpg

IMG-20181210-WA0009.jpg

IMG-20181210-WA0010.jpg

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 2 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Plastik aksamlar için yapılabilecek çok bir şey yok gibi. 

İç detaylı temizlik yapılabilir. Onu da her yerde yaptırabilirsiniz.

Direksiyon için iki öneride bulunabilirim. 

Direksiyonu yenisiyle değiştirmek ya da mevcut direksiyonu iyi bir döşemecide kaplatmak. 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Benzer İçerikler

• Yazan: Muhammed E.
      2016 Focus'um için Çin'den Aliexpress üzerinden verdiğim gündüz ledi geldikten sonra yaptıracak yer bulamayınca kendim yaptım ve alacak olanlar için faydalı olur ümidiyle sizlerle de paylaşayım.

Öncelikle gündüz led'lerini şu linkten pazarlıkla 80 dolara (yaklaşık 300TL) aldım. Bu arada benim aldığım ürün gündüz BEYAZ, gece MAVİ yanıyor. ( https://tr.aliexpress.com/item/Gloss-Model-12v-LED-Auto-Car-DRL-daytime-running-lights-Bumper-Front-Fog-lamp-with-dimming/32505538798.html?detailNewVersion=&categoryId=200000226 )

Gerekli Malzemeler:
      - Gündüz LED
      - Düz tornavida
      - 12-13 (sanırım) anahtar veya ingiliz anahtarı
      - Elektrik bandı

NOT: Başka hiçbir kablo vs gerekmiyor, gönderilen ürün tamı tamına uyuyor

1. Öncelikle aracımızdaki eski sis farının çerçevesini söküyoruz. Yeni ledli çerçeveleri kablolar aradaki boşluktan içeri girecek şekilde takıyoruz

2. Farları sökmemiz gerekiyor, aslında sağdakinin sökmek de yeterli de sökmesi kolay, alttan kabloyu almamız daha kolay olduğundan ikisini de sökün. Bunun için Yakup beyin Youtube'da paylaşmış olduğu videoyu izleyebilirsiniz.

3. Soldaki (akü tarafındaki) farı çıkardıktan sonra far soketindeki 12 numaralı kablonun biraz gerisinden dışını soyup LED lere giden kablonun birinde mavi kablo var headlight yazan onu oraya bağlıyoruz.

4- LED'in kontrol cihazından toplamda 4 kablo + 2 ledlere kablo gidiyor. Bunlar GÜÇ+(Battery+) / TOPRAKLAMA (Ground) / ACC FUSE / Far (Headlight) şeklinde ve ingilizce olarak üzerine kağıt yazıp göndermişler zaten.

5- Motor kısmındaki sigorta kutusunu açıyoruz ve aşağıdaki resimdeki gibi 3 kabloyu oraya bağlayacağız. Sigortanın resmini de ekledim yeterince anlaşılır sanırım.

6- Sigortanın içine 2 kablo girecek, sigortayı tutan vidayı gevşetip oraya da topraklamayı sabitliyoruz.

7- Modülü sigorta kutusunun yanına sıkıştırdım ve ledlerin kablo bağlantılarını da tamamlayınca farları yerine takabilirsiniz. İşte bu kadar kolay

Birkaç örnek foto (Gece modunda yani far açıkken mavi renkte yanıyor, onu da çekince eklerim)

• Yazan: Adem balcı
      Arkadaşlar Rus sitesinden kopya ile bir tartışma konusu açmak istedim sitede foccus üzerinden açılan özellik ile sis farı açık konumdayken sellektör yapınca sis farı kapanıyor güzel bir kombin ortaya çıkıyor ben aracı sattığım için deneme şansım olmadığından sizlerle paylaşmak istedim paylaştığım link ile ne demek istediğimi daha net anlayabilirsiniz
      http://www.youtube.com/watch?v=vzteKygjf78
      Yapmak için öncelikle modiye elm327 cihazını bağlıyoruz foccus programını açıyoruz
      01)_CENTRAL CONFİGTEN 
      02)_Read From BCM diyerek araç beynindeki bilgileri okuyoruz
      03)_ beynin ORJİNAL bilgilerini kaydediyoruz
      04)_#18 Foglight Function seçeneğini 4 uncu seçeneğe getiriyoruz 
      05)_Write to BCM  diyerek kayıt ediyoruz 
      06)_ degistirdigimiz bilgileri son olarak ABS beynine kayıt ediyor çıkıyoruz işlem tamamdır 

• Yazan: Cem Boneval
      Yok efendim ismi tuhafmış (ışkoda), yok Çek işi VW bozması imiş, yok tenekeymiş, yok çirklnmiş.
      Özellikle Doğu Avrupa'da pek çok ülke bu fikirlere pek katılmıyor ve Octavia ülkenin en çok satan otomobili oluveriyor.
      İşlevselliği pek önemseyen ve bu nedenle steyşın manyağı sayılabilecek Almanlar da Octavia'yı pek sevmiş. O kadar ki VAG grubunun başarılı modifiye kuruluşu ABT Tuning Octavia RS Combi'yi almış ve hormonlayıp piyasaya sürmüş.
      2.0 TSi motor 230'dan 315 PS'e yükseltilmiş. Yeni yaylar, viraj stabilizatörleri ve adaptif amortisörler yol tutuşu rayda gider düzeyine taşımış. 100 km/h hıza traksiyon sorunları nedeniyle kolay yerinden kalkamayan araç 6,3 saniyede ulaşabiliyor ve 252 km/h son hıza kolaylıkla erişiyor. Ve test sürecinde sadece ort. 8,9L/100 km yakıt harcıyor. 
      Hoş bir kuzu postunda kurt olmuş. 
      Tek sorun 40.000 Avroyu aşan fiyatı!

• Yazan: Yunus Emre Elmacı
      İyi Günler;

Focusumu sattım ve geçenlerde 2015 model focus aldım. Aracımı anahtarın birisi ile çalıştırdığım zaman şerit takip sistemi sadece alarm modunda oluyor alarm+yardım olarak değiştiriyorum ve motoru durdurup geri çalıştırdığım zaman eski ayara geri dönüyor.
      Aracımı diğer anahtarla çalıştırdığımda ise değiştirdiğim ayarlar aynı şekilde kalıyor. Aldığım kişi bunu mykey ile değiştirebileceğimi söyledi ancak ne yaptımsa olmuyor. Çözümü ise ayarların kaydolduğu anahtarı kullanıp diğerini yedek olarak rafa kaldırarak buldum ama kafama takıldı ne yapmam gerekiyor. 

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
    • Yazan: Yakup Çağatay
      Ford, İspanya’daki (Valensiya) yeni nesil Kuga montajı için 870 milyon dolardan fazla yatırım yapıyor. 
      Büyük yatırım, Ford’un Avrupa’daki en önemli üretim merkezlerinden biri olarak İspanya’ya olan bağlılığını tekrar teyit ediyor. -Darısı Türkiye’nin başına-

Fazlası: https://anasayfa.focusclubtr.com/gelecek-nesil-kuga-uretimi-ispanyada-devam-edecek/

Yeni yatırım duyurusu ve yeni nesil Kuga ile ilgili daha detaylı bilgiler, lansmana daha yakın zamanda verilecek.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.