Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2015 Focus Tdci Sis Ampülü

Fevzi Göktaş

Soru

Selam .Siteniz de yeniyim ve bu ilk mesajım. Çok sık takip edemiyorum. Ancak bir sorum var, sorunum var.

garanti süresi devam ettiği için focusumu bu ay serviste bakım yaptıracağım. Sol sis farı ve arka sol geri vites lambası yanmıyor.

Bu ampulleri serviste mi değiştireyim yoksa kendim mi yapayım. arkada kini sökebilirim ama ön sis farı nasıl sökeceğimi bilmiyorum

bu konuda nasıl yardımcı olabilirsiniz?

Sis farını sökebilsem gerisini halledebilirim?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 15 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
11.12.2018 - 20:41 tarihinde, H. Cenk yazdı:

Sise birşey demem. Geri vçin led ampul alıp kendiniz değiştirin, çok daha iyi oluyo

Servisi aradım Ford direkt hattı aradım. Değiştirecekler, ben sonra başvuru yapacakmisim garantiden değiştirin diye.

İşlerine gelirse kabul edeceklermis

--0 dakika sonra eklendi--

Başka servise mi sorsam

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Fevzi Göktaş yazdı:

Servisi aradım Ford direkt hattı aradım. Değiştirecekler, ben sonra başvuru yapacakmisim garantiden değiştirin diye.

İşlerine gelirse kabul edeceklermis

--0 dakika sonra eklendi--

Başka servise mi sorsam

Dostum 2 ampulun pesinde ne ugrasiyon kac paralik şeykii. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
14 saat önce, BulentGulsahin yazdı:

Yanlış tabir... Bu hak meselesi, para meselesi değil. Ben de biliyorum çok para değil. Para önemli olsa gider sanayii de elektrikçi ye degistirirdim ama servis de değiştireceğim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yıllar sonra evdeki ampül patlayınca satıcıya bu patladı diyor muyuz? Bunlar ömürlü parçalar garantiye girmez, servis isterse ücretsiz verir doğru ancak bakımlarınızı orada yaptırıyorsanız biraz da muhabbetiniz varsa ancak yoksa da şansınıza kalmış. Serviste değilsem anlık olarak bu şansı da zorlamazdım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15 saat önce, BulentGulsahin yazdı:

Yanlış tabir... Bu hak meselesi, para meselesi değil. Ben de biliyorum çok para değil. Para önemli olsa gider sanayii de elektrikçi ye degistirirdim ama servis de değiştireceğim. 

--5 dakika sonra eklendi--

O girmiyor bu girmiyor ne girecek garantiye, herşey insan kaynaklı zaten. Bunun bir sınırı yok ki.

Ben arkadaşın kaç paralık deyisine kızdım. 3 liralık arabayı 13 liraya alıyoruz zaten. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İnsan kaynaklı evet zamanında patlamayan ampüller yapıldı ama sektör buna limit koydu ve şu an çat çat gidiyorlar. Her şey gibi bu da planlı eskitmeye dahil bir parça. Üretim hatası veya bu patlamaya sebep olan bir şey varsa garantiye girer. 

Diğer cevaba da kızmanıza gerek yok, kötü niyetli bir şey demez kimse uğraşmanıza değmez diye demiştir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 saat önce, Fevzi Göktaş yazdı:

normal kullanım sırasında ömrü tamamlanan parçalar için garanti olmaz (balata, cam suyu yağ vs gibi). halojen ampuller genellikle normal garanti süresinden daha uzun gider ancak minimum şu kadar gider diye bir durumda yok. yani normal şartlarda ampul garanti kapsamında değildir. Ancak başka bir arızadan dolayı ampul patladıysa garantiden değişmesi gerekir.

--3 dakika sonra eklendi--
4 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Her şey gibi bu da planlı eskitmeye dahil bir parça.

ampuller için bu durumu abartmışlar ? Barış Özcanın bununla ilgili bir videosu vardı.

Yaklaşık ampulun icadından bu zamana kadar (100 küsür sene yanlış hatırlamıyorsam) yanan ve internetten de izlenebilen bir ampul varmış.

O zamanki teknoloji ile bile bu kadar uzun dayanabilen ampul üretmek mümkünken, ampul satışları yerlere düşünce, üreticiler aralarında anlaşıp bir maksimum ömür belirlemişler ? Yine yanlış hatırlamıyorsam, ampul planlı eskitmenin ilk uygulamalarından.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.