Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Aşırı Yakıt Tüketimi Ve Teyp Arizasi

Gökhan Karagöz

Soru

Selamunaleykum arkdaslar.

Aracim 1.6 tdi comfort 2012 manuel.asırı yakit tukemtiminden sikayetciyim.cocugu okula birakip gelmek ve kendi servis guzergahima kadar olan mesafeler 1.5 km arac isinmadan durdurmak zorunda kaliyorum bu takit tuketimimi etkiliyor ama ayni sehirde yasayan arkdaslara soruyorum sehirici 6_6.5  lt yakarlarken ben 9 -9.2 gibi bir deger yakiyorum.hu normal mi sorunumu yetkili servis cozer mi ?bir de oto teybim arac kapaliyken elektrik baglantisi yokken birden kesiliyo araci calistiinca tekrar geliyor.bilgi oneri ve goruslerinizi paylasirsaniz sevirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 1

Radyoda saat uygulaması var. Kontak kapalı iken çalıştırıcınca belli bir zaman sonra  açık unutuldu olarak algılıyor ve kapatıyor. Tüketim ise bir enjektörcüye bakrırın derim... 

Serkan erden tarafından düzenlendi
Hata
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 saat önce, Serkan erden yazdı:

Radyoda saat uygulaması var. Kontak kapalı iken çalıştırıcınca belli bir zaman sonra  açık unutuldu olarak algılıyor ve kapatıyor. Tüketim ise bir enjektörcüye bakrırın derim... 

Gecen sene  baktirmistim hic sorun yok dedi ama yine bir baktirayim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Servet Ö. yazdı:

1.5Km araç ısınmadan gidip duruyorsanız bence gayet normal. Şehir içinde tek seferde yaptığınız yol diğer tanıdıklarınız gibi ise yani onlarda anca 1.5km sonra kontak kapatıyor ise dediğiniz doğru.

Evet arac isinmadan deponun 3 te 2 si o sekilde kullaniyorum ama forum da yazmisstim o degerleri solediler ve zonguldak duz yol yok malesef

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
43 dakika önce, Gökhan Karagöz yazdı:

Evet arac isinmadan deponun 3 te 2 si o sekilde kullaniyorum ama forum da yazmisstim o degerleri solediler ve zonguldak duz yol yok malesef

Abi kusura bakma ama, her öğün karnını baklavayla doyurup neden şeker çıktı demek gibi oldu bu seninki ?

Bence sen dizelle falan uğraşma, benzine falan dön, kafan rahat olsun yahu.

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
16 saat önce, Servet Ö. yazdı:

Abi kusura bakma ama, her öğün karnını baklavayla doyurup neden şeker çıktı demek gibi oldu bu seninki ?

Bence sen dizelle falan uğraşma, benzine falan dön, kafan rahat olsun yahu.

☺eyvallah guzel tespit.mali durumu duzeltene kadar boyle bir dahaki aracim kesinlikle benzinli olacak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8.12.2018 - 09:16 tarihinde, Gökhan Karagöz yazdı:

Selamunaleykum arkdaslar.

Aracim 1.6 tdi comfort 2012 manuel.asırı yakit tukemtiminden sikayetciyim.cocugu okula birakip gelmek ve kendi servis guzergahima kadar olan mesafeler 1.5 km arac isinmadan durdurmak zorunda kaliyorum bu takit tuketimimi etkiliyor ama ayni sehirde yasayan arkdaslara soruyorum sehirici 6_6.5  lt yakarlarken ben 9 -9.2 gibi bir deger yakiyorum.hu normal mi sorunumu yetkili servis cozer mi ?bir de oto teybim arac kapaliyken elektrik baglantisi yokken birden kesiliyo araci calistiinca tekrar geliyor.bilgi oneri ve goruslerinizi paylasirsaniz sevirim.

Havalar soğuk, sabah kısa mesafelerde araç fazla yakar. Çünkü motor ısınmamıştır. 1 ve 2. viteslerde fazla yakar. Dur-kalk ta fazla yapıyorsanız 9 olmasa bile 8.5 olur. 9-9.2 değerleri bana göre ayağınızı yüksek tutmuyorsanız normaldir. 

Eğer yine de şüpheliyseniz bence, motora giden borularda çatlak, patlak var mı ona baktırın. Daha sonra enjektör tıkanması olabilir. Ama ben çok birşey çıkacağını sanmıyorum. 

Diğer konu için bence bir aküyü kontrol ettirin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
09.12.2018 - 15:49 tarihinde, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

Havalar soğuk, sabah kısa mesafelerde araç fazla yakar. Çünkü motor ısınmamıştır. 1 ve 2. viteslerde fazla yakar. Dur-kalk ta fazla yapıyorsanız 9 olmasa bile 8.5 olur. 9-9.2 değerleri bana göre ayağınızı yüksek tutmuyorsanız normaldir. 

Eğer yine de şüpheliyseniz bence, motora giden borularda çatlak, patlak var mı ona baktırın. Daha sonra enjektör tıkanması olabilir. Ama ben çok birşey çıkacağını sanmıyorum. 

Diğer konu için bence bir aküyü kontrol ettirin

Tesekkur ederim 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.