Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Google Asistan - Türkçe

Semih O.

Önerilen Mesajlar

8 saat önce, Onur Sezgin yazdı:

Çok eskidir kendisi ?

Kahverengi kıyamet gibi abi. 0.7 sendeki.

8 saat önce, Mehmet Çallı yazdı:

Buda evdeki tikky. Hemde 0.5mm.

Bu da Tıkky II maalesef ?

Bunlar da bendekiler.

image.jpg

Semih O. tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konu Google asistandan Rötring'e geçmiş. Ben geri döndüreyim bari. Asistan güya önce beta kullanıcılarına gelecekti ama beta kullanıcısının ne olduğundan haberi bile olmayan insanlarda açılmış vaziyette gördüm. Ben beta kullanıcısıyım güya ama uzun zamandır uygulama sadece güncelleniyor. Asistanın uğradığı yok. Bu günlerde haberlerin sıklığı da arttığına göre bence 2018 bitmeden açarlar diye düşünüyorum.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Pentel Graph Gear verelim :kıhkıh:

0,3 ya da 0.5 orjinal resim yok ama bundan:

41oEIB7CJ2L._SL500_AC_SS350_.jpg

Google'ın klavyesinin ses algılama zımbırtılarını denemiştim geçen trafikte yapılacaklar listesine eklemeler yaparken, beklediğimden çok daha iyi çalışıyordu. Bunu da bir deneyeyim bakalım belki iş görür de gerekli gereksiz her şeyi hatırlatmaz diye umuyorum ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kalem konuşacak olanları Alperenle Mertin Kalem kulübüne alalım lütfen ? 

@Semih O. Bunca yıllık androidçiyim. İlk defa buradan duyuyorum. Hemen indirdim. Ancak ana ekran başlatıcısını HTC sense ten google launcher a çeviriyor. Ee kardeşim zaten Google bu HTC nin her şeyini kırptı. Bir HTC Sense kaldı . HTC sense i de kaybedeceksem ne işim var benim HTC ile değil mi ama. Bir iki denedim ama ne olduğunu anlayamadım. Ben yardım edemeyeceğim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, H. Cenk yazdı:

Kalem konuşacak olanları Alperenle Mertin Kalem kulübüne alalım lütfen ? 

@Semih O. Bunca yıllık androidçiyim. İlk defa buradan duyuyorum. Hemen indirdim. Ancak ana ekran başlatıcısını HTC sense ten google launcher a çeviriyor. Ee kardeşim zaten Google bu HTC nin her şeyini kırptı. Bir HTC Sense kaldı . HTC sense i de kaybedeceksem ne işim var benim HTC ile değil mi ama. Bir iki denedim ama ne olduğunu anlayamadım. Ben yardım edemeyeceğim. 

Kalem konuşanları kovucam abi merak etme, bi hayırları da yok zaten ?

Sen sanıyorum Google uygulamasını değil, Google Assistant Launcher'ı indirdin. Bundan bahsediyorum.

image.png.de24f8db83377e8eb3a6617b739688d4.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Semih O. yazdı:

Kalem konuşanları kovucam abi merak etme, bi hayırları da yok zaten ?

Sen sanıyorum Google uygulamasını değil, Google Assistant Launcher'ı indirdin. Bundan bahsediyorum.

Bu bende de yüklüymüş zaten, aktive mi etmek lazımdı, ya da bu ben bilet alınca mail'den otomatik takvime ekliyor, çalışıyor da tüm özelliklerini mi kullanmıyorum ki

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, H. Cenk yazdı:

O zaten var ama asistan nasıl oluyor bilemedim. 

Ben internette baktım şunu indir diyorlar. Onu indirdim.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.launcher&hl=en_US

O adı üzerinde Launcher zaten. Ham android arayüzü kullanmak için tercih ediyorlar. Asistan uygulaması aslında bu. Ancak bütün fonksiyonlarını kullanamayan ülkelerde Google üzerinden yapıyorlar.

image.png.b08062b9db98aa8788a2cb51ee633d79.png

2 dakika önce, Mertcan Çelik yazdı:

Bu bende de yüklüymüş zaten, aktive mi etmek lazımdı, ya da bu ben bilet alınca mail'den otomatik takvime ekliyor, çalışıyor da tüm özelliklerini mi kullanmıyorum ki

Evet Google Now önceden bunları yapıyordu. "Yakında" ya da "Upcoming" sekmesinde de bunları gösteriyordu.

Bu arada cihaz dilini ingilizce'ye ayarlayarak sorunsuz kullanabilirsiniz. Ben bir süre böyle kullandım ama gıcık olduğum için vazgeçtim.

--3 dakika sonra eklendi--

@Mertcan Çelik örnek olarak

image.png.4eeed6e3c9ee9653a99dfa3e3f6e21db.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Vay be ... 2009 geldi aklıma resmi TR cihazlarında android market yoktu. Ne günlerdi ..

apkmiror da mart 2018 tarihli asistant apk sı var ama indirmeli mi karar veremedim ?

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-assistant/google-assistant-0-1-187945513-release/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Vay be ... 2009 geldi aklıma resmi TR cihazlarında android market yoktu. Ne günlerdi ..

apkmiror da mart 2018 tarihli asistant apk sı var ama indirmeli mi karar veremedim ?

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-assistant/google-assistant-0-1-187945513-release/

Dil desteği yok ki. Dediğim gibi bunu indireceğine cihaz dilini İngilizce yapabilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün Google hesabı olarak sadece mail için kullandığım başka bir hesabımı ekledim. Aktif hesap olarak yeni hesabı seçtiğimde, ki o hesap ne beta kullanıcısı olarak kayıtlı ne de başka bir şey Google asistan otomatik olarak aktif oldu. Ben bu beta olayını anlamadım. Bizdeki operatörlerin müşterilerini cezalandırmaları gibi olmuş. Eski müşterilerine kazık, yenilerine ucuzluk. ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Günal Yılmaz yazdı:

Bugün Google hesabı olarak sadece mail için kullandığım başka bir hesabımı ekledim. Aktif hesap olarak yeni hesabı seçtiğimde, ki o hesap ne beta kullanıcısı olarak kayıtlı ne de başka bir şey Google asistan otomatik olarak aktif oldu. Ben bu beta olayını anlamadım. Bizdeki operatörlerin müşterilerini cezalandırmaları gibi olmuş. Eski müşterilerine kazık, yenilerine ucuzluk. ?

Yaa bu telefonla mı ilgili acaba.. Google ın desteklediği telefonlara mı önce geliyor acaba. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.