Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Mk4 Titanium ile Focus Mk3 MCA Titanium Donanım Karşılaştırması

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

2014 Titanium Sedan Focus Mk3 Mca ve 2018 Titanium Sedan Focus Mk4 donanım karşılaştırmasını içeriyor.

-TÜRKİYE'DE SATILAN-

Diğer tüm başlıklarımızda sürekli bu konu öne geçiyordu artık diğer konular kendi içinde huzurla kalır ve bu başlık da ileriye yönelik yapılacak çalışmalarda rahatça fikir verir umarım. ? 

Mk4_Mk3_Donanim_Karsilasitrma.png

• Beğen 4
  • Teşekkür 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus Mk4 Titanium ile Focus Mk3 MCA Titanium Donanım Karşılaştırması olarak değiştirdi
7 dakika önce, Murat Kav. yazdı:

Makyaj aynası çok saçma sahiden. Cam tavanla gelmesi bana röno kadjar'ı hatırlattı. Hala öyle mi bilmiyorum ama, karartmalı ayna almak için cam tavan almak zorunlu idi.

+Gözlüklük de öyle ben yazmayı unuttum buraya, videoda belirtmiştim. C. Tavan ile bundle geliyor olabilir cevabı almıştım sorunca ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

+Gözlüklük de öyle ben yazmayı unuttum buraya, videoda belirtmiştim. Tavan ile bundle geliyor olabilir cevabı almıştım sorunca ? 

Gözlüklük için cam tavanın acaba braket yerleri varda, cam tavansız da yokmu ki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 dakika önce, Tuncay A. yazdı:

Gözlüklük için cam tavanın acaba braket yerleri varda, cam tavansız da yokmu ki.

Bence vardır donanımı bize öyle paketlemişlerdir. Cam tavan ile banttan çıkan arabaların tamamında bunları standart veriyorlardır bence. Bizim gördüğümüz araçların tamamı sedan, HB görmek lazım bir de işler orada değişebilir ? 

Screen Shot 2018-12-04 at 08.54.02.png

Screen Shot 2018-12-04 at 08.56.00.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim de jeton yeni düşüyor. Titanyumda otomatik park, opsiyon olarak bile mi yok, ya da ön park sensörleri?

Cam tavan dene şey zati kuru görüntü. Onun kadar gereksiz, parasının hakkını vermeyen başka bir donanım yok. Bunu anladım ? 

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

54 dakika önce, Murat Kav. yazdı:

Cam tavan dene şey zati kuru görüntü. Onun kadar gereksiz, parasının hakkını vermeyen başka bir donanım yok. Bunu anladım ? 

Daha önce dediydim. Jazzda vardı. Benim ilk vazgeçeceğim donanım olur kendisi. Belki açılabiliyor olması biraz anlam ifade eder burada. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

2014 Titanium Sedan Focus Mk3 Mca ve 2018 Titanium Sedan Focus Mk4 donanım karşılaştırmasını içeriyor.

-TÜRKİYE'DE SATILAN-

Diğer tüm başlıklarımızda sürekli bu konu öne geçiyordu artık diğer konular kendi içinde huzurla kalır ve bu başlık da ileriye yönelik yapılacak çalışmalarda rahatça fikir verir umarım. ? 

Mk4_Mk3_Donanim_Karsilasitrma.png

2014 ile niye kıyaslıyorsun Yakup 2011 ilk gelen focus3  titanıum x ile kıyasla onda ısıtmalı koltuk,parçalı deri koltuk,ısıtmalı ön cam da vardı taaa o zamandan başladı otosan saçmalamaya bi donamı aldı başka birini koydu onuda millete özellik sundum diye yutturmaya kalktı...Senden başka herkes Otosan dan şikayetçi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, çağlar çetinkaya yazdı:

2014 ile niye kıyaslıyorsun Yakup 2011 ilk gelen focus3  titanıum x ile kıyasla onda ısıtmalı koltuk,parçalı deri koltuk,ısıtmalı ön cam da vardı taaa o zamandan başladı otosan saçmalamaya bi donamı aldı başka birini koydu onuda millete özellik sundum diye yutturmaya kalktı...Senden başka herkes Otosan dan şikayetçi

Ne diyon hocam? Senden de herkes şikayetçiydi ben hariç. Sen ne biliyorsun benim şikayetimi hayırdır ? Bunlar benim nazarımdaki çalışmam, emek ver uğraş git sen de kendi tablonu ve yorumunu yap engel olan mı var? 

Benim nazarımda focus 4 olan yerde 3’e dönüp bakıp kıyaslamam bile donanım dışında ilgilendiğim şeyler daha önemli. 

Benim bilgime göre 7-8 yıllık aracı kıyaslamak yanlış hatta bunda bile birebir kıyaslamak yanlış Avrupa’da olsam yapardım, şimdi bir de Matematik üstüne ekonomi mi öğreneceğiz? 

• Beğen 1
  • Haha 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Ne diyon hocam? Senden de herkes şikayetçiydi ben hariç. Sen ne biliyorsun benim şikayetimi hayırdır ? Bunlar benim nazarımdaki çalışmam, emek ver uğraş git sen de kendi tablonu ve yorumunu yap engel olan mı var? 

Benim nazarımda focus 4 olan yerde 3’e dönüp bakıp kıyaslamam bile donanım dışında ilgilendiğim şeyler daha önemli. 

Benim bilgime göre 7-8 yıllık aracı kıyaslamak yanlış hatta bunda bile birebir kıyaslamak yanlış Avrupa’da olsam yapardım, şimdi bir de Matematik üstüne ekonomi mi öğreneceğiz? 

yeni her zaman tabiki daha iyi ama donanım yönünden eksik eskide olupta yenide olmaması yanlış..Araç zaten on numara araca birşey demiyoruz  sıkıntı OTOSAN da ,şu aracı OTOSAN değilde Doğuş oto,Borusan vs. falan ithal etseydi keşke ..

Ben senide benden şikayetçi sanıyorum valla ?

• Beğen 2
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni kasada bazı donanımlarda kısma her markada oluyor ama burada olması şart olmayan donanım standart olmuş, olması şart olan donanımlar kısılmış.

Olması şart olmayan donanımlar:

- Kablosuz şarj: olmasa kimse niye yok demez

- 360 GG kamera: Normal GG kamera olsa hiç kimse niye 360 yok demez.

- Hırszlık önleme sistemi: Kimsenin bilmediği, asla sorgulamayacağı donanım.

Olması şart olanlar

- Arka kol dayama: Bu dönemde C-segment full bir arabada olmaması kabul edilemez.

- Arka havalandırma: Bu da C-segment full arabada muhakkak olmalı.

- Makyaj aydınlatması: 180.000 TL'ye Focus almışsın. Arabana binen ve 10 yaşında Golf, Astra, vs. arabası olan adam "aaa bunda makyaj aydınlatma yok mu yaa ?" dediği anı bir düşünün.

Yukardaki donanımlar opsiyon listesine alınıp, onlardan kısılan maliyetle kol dayama, arka havalandırma, makyaj aydınlatması pekala yapılabilir ve bu kadar eleştiri almayabilirdi.

Ayrıca makyajlı Focus1 Ghia'dan beri standart olan ayak bölgesi aydınlatmanın olmamasını çok garipsedim.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, barisozyurt yazdı:

ukardaki donanımlar opsiyon listesine alınıp, onlardan kısılan maliyetle kol dayama, arka havalandırma, makyaj aydınlatması pekala yapılabilir ve bu kadar eleştiri almayabilirdi.

Olurdu, şöyle; eskisinden hiç farkı yok ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.