Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ford Focus 2 MCA Flaşör

OnurKılıç

Soru

ford focus 2 mca (2,5) kasa aracımın arka halojen ampulleri led ampulleri ile değiştirdim ( fren ampulleri, geri vites ampulleri, sinyal ampulleri, park ve sis ampulleri) ancak sağa ve sola sinyal verirken hızlı çakmaya başladı sorun nerde olablir nasıl çözebiliriz 

ama 4 lüleri yaktığımızda normal yanıp sönüyor

OnurKılıç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
9 dakika önce, OnurKılıç yazdı:

ford focus 2 mca (2,5) kasa aracımın arka halojen ampulleri led ampulleri ile değiştirdim ( fren ampulleri, geri vites ampulleri, sinyal ampulleri, park ve sis ampulleri) ancak sağa ve sola sinyal verirken hızlı çakmaya başladı sorun nerde olablir nasıl çözebiliriz 

ama 4 lüleri yaktığımızda normal yanıp sönüyor

Benim eski aracımda olmuştu. Sinyal lambalarının biri bozuk veya tam oturmamış olabilir. Benim lambanın biri patlamış hızlı çakıyordu. Değiştirdim sorun kalmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
11 saat önce, OnurKılıç yazdı:

Nasıl açıklar mısınız?

Açıklyacak bir şey yok. Led sinyaller bizim arabalarda arıza sinyali verir o da bu hızlı yanıp sönme şeklinde. Bazı satıcılar arıza sinyali vermiyor diye ilan açar benim gibi enayiler inanır ama onlar da arıza verir (benim bagajda bir sürü led sinyal ampulü var) .  LEDin direnci düşük olduğundan araba orada sinyal yokmuş gibi algılıyor. Çözüm LEDe direnç eklemek .Forumda yapan var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sinyal led olunca, arıza yapmasa da, hızlı yanıp sönmez mi? Demek istediğim, hemen parlar, hemen söner. Bu da halojendeki yavaşca parlayıp sönme efektinin görülmemesine neden olur. OEM led sinyaller bu nedenle kayan sinyal şeklinde yapılır ve çok parçalıdır. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Murat Kav. yazdı:

Sinyal led olunca, arıza yapmasa da, hızlı yanıp sönmez mi? Demek istediğim, hemen parlar, hemen söner. Bu da halojendeki yavaşca parlayıp sönme efektinin görülmemesine neden olur. OEM led sinyaller bu nedenle kayan sinyal şeklinde yapılır ve çok parçalıdır. 

Hımm o yüzden ford yeni focusa kayar sinyal koydu mecburiyetten ? Mecburiyet olmasa kayar yapmazlardı muhtemelen.

Benim son aldığım CANBUS error free yazan sinyalleri sadece arkaya taktığımda  4lüleri açınca normal bir halojen gibi yanıyor. Ama 4lüyü kapatıp sinyali açtım mı, hızlı yanıp sönme hemen başlıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 saat önce, Murat Kav. yazdı:

tam öyle değil, normalde 1 sn yanıp 1 sn sönüyorsa sistemde yeterli güç olmayınca zaman bu zamanlamayı ayarlayan parça/devre düzgün çalışmıyor, 0.5 sn yanıp 0.5 sn sönmeye başlıyor.

Yani sinyallerden biri patlarsa da diğer halojenler de hızlı yanıp sönmeye başlıyor.

Led olup kayar olmayan sinyaller mevcut, ilk aklıma gelen W204FL.

Yanlış hatırlamıyorsam Osramın dirençle gelen güzel bir kiti vardı, Sabri takmıştı focusuna, güzeldi ama pahalıydı ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

OSRAMın o LEDleri de yasal değil EU dahilinde kullanımları yasak. 

2) These products do not have ECE approval. This means they must not be used on public roads. Please note: Use on public roads leads to cancellation of operating license and loss of insurance coverage. Not for sale in Germany. LEDCBCTRL101 and LEDCBCTRL102 avoid error messages on the board computer when using LED retro ts within 5 W or 21 W applications.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.