Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus Motor Sesi.

Mehmet sarı

Soru

Arkadaşlar merhaba. 2013 model 1.6 ti-vct focus aracım var. Aracımda lpg yok ve bildiğim kadarıyla benden önceki sahibide lpg taktirmamış. Kafama takilan soru benim aracin motor sesi diger model araclara gore biraz yuksek cikiyor ( örn.corolla , megane ). Benim otomobilimde mi sorun var yoksa ford araçlarındaki genel karakteristik bir özellik mi bu ses. ayrica aracım şuan 53.000 km de.

Dilerseniz doldurabilirsiniz :) 

Ad-Soyad:
Meslek:
Yaşadığınız Yer :
Arabanızın Markası/Modeli :
Tuttuğunuz Takım :
Hobileriniz :
Forumu nereden duydunuz:

Mehmet sarı tarafından düzenlendi
Km ekleme
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 1

Kapı açık şekilde aracı boşta yavaş yavaş 2000 devir civarına çıkarın kapının bariz titreme değil sallandığını göreceksiniz. 2000 sonrası sübap zamanlaması değişiyor ve bir anda motor olması gereken rejime giriyor. Dikkat bu deneme sizi araçtan soğutabilir ? Ama sonrası güç demek araç hazırım diyor. Ben şahsen 2000 devir altı tutmamaya çalışıyorum aracı nedense böyle bir kronik alışkanlık oluştu. Zaman zamanda rolanti de motor olağan dışı titreşimli çalışır. Kaç tane araç inceledim hepsi aynı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Gayet normal. Ti-Vct (Twin Independent Variable Camshaft Timing) ----> Çift Bağımsız Değişken Eksantrik Zamanlama motorların hepsi böyle rölantide biraz sesli çalışıyor. Aksine Japon benzinli grubu olağan dışı sessiz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Koray bey Kusura bakmayın  mekanik bilgi ve tecrübem yok. Anladığım kadarıyla kıyaslama yaptığım araçlara göre motor sisteminden dolayi gürültülü çalışması normal demek istediniz. Ilginiz icin tesekkur ederim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 saat önce, Enes Bektaş yazdı:

Kapı açık şekilde aracı boşta yavaş yavaş 2000 devir civarına çıkarın kapının bariz titreme değil sallandığını göreceksiniz. 2000 sonrası sübap zamanlaması değişiyor ve bir anda motor olması gereken rejime giriyor. Dikkat bu deneme sizi araçtan soğutabilir ? Ama sonrası güç demek araç hazırım diyor. Ben şahsen 2000 devir altı tutmamaya çalışıyorum aracı nedense böyle bir kronik alışkanlık oluştu. Zaman zamanda rolanti de motor olağan dışı titreşimli çalışır. Kaç tane araç inceledim hepsi aynı.

Enes bey bu söylediğiniz daha once dikkatimi çekmişti. Söyle söyleyeyim araç 2000 devir e kadar normal şekilde çalışıyor. 2200 - 2300 devir arasında tuhaf bir titreme oluyor devir dahada yükselince titreme kayboluyordu. Özel serviste durumu söyledim oreali usta da birşey yok normal diye cevap vermisti. Ama yinede hep içimde bir kurt vardı.  Şuan anladığım kadarıyla sizin araçta aynı. Ayrica aractan şimdilik soğumadım. Mevcut fiyat kalite oranına göre alınabilecek en güzel  2. El araçlardan biri. Honda ve corolla gibi araçlara göre gereksiz pahalılık yok en azından 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.